Jump to content

Moto Zajednica

Potrebni lekovi, info gde ima

Recommended Posts

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja opet smaram ali ovako sam nalazio pomoc pa eto, kome nije problem neka pita u lokalnoj apoteci. Retafer nema dozvolu, ili kako se vec zove, kod nas pa ga nemaju sve apoteke, tri apot koje su ga imale nezvanicno sada ga ne dobijaju. Zbog ovoga mahom ne mogu ni da dobijem odgovor telefonom ima li ili nema. Za ovaj drugi ne znam zasto ga nema ali drugar rece da je jedva nasao i sada ga nema a za cerkicu mu treba. Ako neko sazna nesto neka javi na 0658928652, najbolje SMS-om pa da vidimo za dalje. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za ovaj drugi ne znam zasto ga nema ali drugar rece da je jedva nasao i sada ga nema a za cerkicu mu treba. Ako neko sazna nesto neka javi na 0658928652, najbolje SMS-om pa da vidimo za dalje. Hvala.

 

Napisao si ime samo jednog leka - " Retafer " . Pominješ i drugi, koji je taj - napiši, pa kad pitam - da pitam za oba .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Za ovaj drugi ne znam zasto ga nema ali drugar rece da je jedva nasao i sada ga nema a za cerkicu mu treba. Ako neko sazna nesto neka javi na 0658928652, najbolje SMS-om pa da vidimo za dalje. Hvala.

 

Napisao si ime samo jednog leka - " Retafer " . Pominješ i drugi, koji je taj - napiši, pa kad pitam - da pitam za oba .

napisao je u naslovu

Retafer i Eftil

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Ovo je telefon za informacije o lekovima 011/601-755, ako nisu ubacili neki broj ispred. Probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Ne vredi telefonom, prvi se godinama prodaje prakticno 'na crno' ali ga ima po neka apoteka. Drugi Eftil izgleda pravi Hemofarm a zasto ga nema ne znam, ne javlja se ovaj drugar da ga pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Supruga mi kaze da mu kazes da prepise "farmaceutski naziv" (hemijski sastav) lekova sa kutija, jer po sastavu moze da se raspita za zamenu. Ima skolsku drugaricu u Skoplju, neke poznanike u nekim apotekama ovde, a ja idem po robu sredinom nedelje, ovaj put samo do Austrije, pa mogu da ti potrazim tamo i u Madjarskoj ako nije kasno (vracam se negde u cetvrtak-petak). Javi do utorka sastav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Javljam, postoji zamena i kod nas ali nije toliko efikasna, ako se uzima zamena treba jos neki lek da se uvede a i ovaj se nesto komplikovano uzima pa baba zacas pobrka raspored.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Negrita je upravo u razgovoru sa kolegom (farmaceuti, sta ces.....) i prenosi mi infomaciju da su Eftil dobile drzavne apoteke i da sigurno ima bar sto kutija u apoteci u Sremskoj Mitrovici.... moze na recept da ide.....

 

Pozz i srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

evo sad pricao sa suprugom (radi u apoteci) eftil ima i mogao bi ti uzeti sutra i poslati,a sto se retafera tice kaze da se on vise ne radi ali ceka jos da joj jave do sutra..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Za sada se obustavlja potraga za eftilom, retafer i dalje potreban ako se zadrzala koja kutija u nekoj apoteci. Hvala svima koji su se angazovali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

evo sad pricao sa suprugom (radi u apoteci) eftil ima i mogao bi ti uzeti sutra i poslati,a sto se retafera tice kaze da se on vise ne radi ali ceka jos da joj jave do sutra..

Da se zahvalim Vladi, covek se potrudio i obezbedio eftil, hvala puno. Retafer i dalje potreban, ne dobija ga niko jedino ako se zadrzao u nekoj apoteci od ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Retafer i dalje potreban, imam info da je trebao da dobije dozvolu kod nas (ili kako se to vec zove). Valjda bi trebao da se prodaje pod drugim imenom ali bi sastav bio identican odnosno to bi bio Retafer pod drugim imenom kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja