Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Interesantna konverzija. Znam za jednocilindricni 4-taktni Rotax 500 motor da su ljudi stavljali na Jawu 350 ali za ovako nesto jos nisam cuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Winger, ima platine i sve ta druga al' ja nemam pojma o tome  :D

Msm, nije samo plocice, treba tu i zicke kojekakve presaditi...

Cekam sutra ako bude suv dan da probam da prespojim mikrokontroler s Joskom telefonski  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Srecno sa tim mikrokontrolorom (komplikovano i napisati a ne jos raditi sa tim :D), a ako slucajno ne uspes ti reci pa cu ti ako hoces detaljno objasniti povezivanje platina i kondenzatora kao i stelovanje palenja. Nije komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sad sam se pisao s Joskom, nista od prespajanja - treba pomerati plocicu sa senzorima sa 0.6 na 3mm a to ne znam.

Verovatno cu da cimnem elektricara da mi presadi platine i sve sa Crnke pa da se odgegam u Temerin i sredim elektroniku...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zrenjanin / Novi Sad

Evo jedne jawe iz Zr-a, tribali rucni rad :)

 

tormo2.jpg

 

 

mislim da imam jednu jawu od 175cc u garazi, ali u delovima... sve rastavljeno pa i agregat. ako nekom trebaju delovi neka mi se javi na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jel kompletna ta 175 koji model i koliko je cenis?

 

Gledao sam onu jawu 350 ts sto sam spominjao,krs teski,nema ni papire,a vlasnik lupeta neke gluposti... Goru nikad nisam video,kao da je iz aviona ispala...

 

Inace na ts-u mi se bas svidja kad stave sportski korman,bas mu lepo stoji,samo ne znam bas kakav je za voznju polozaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zrenjanin / Novi Sad

^ne znam sta sve imam od delove nit koliko je cenim... a bome ni u kakvom je stanju... cim odem do Zr-a pogledacu u kakvom je stanju.  Stvarno ne znam koji je model u pitanju.. mislim da je nesto corss, posto ima kramponcine. 

 

 

Sto se tice sportskog kormana, meni je skroz ok, ali nikako za dalja putovanja, zglobovi pocnu da odvaljuju posle odredjenog vremena voznje po truckavom putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ova kafenija iz Zr, rep joj secen i podizan i skarabudzivan izduv 2-1 i prednji blatobran bez forme  :-\

C c c c c  >:(

Inace, lepa farba i tribali  :) A svidja mi se i cep za gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zrenjanin / Novi Sad

blatobran prednji bio savrseno normalan ... (sad ako ovo procita cale nahebo sam)  jedno vece uzmem ja motor da ga provozam, izleti mi iz neke ulicice neki kreten sa autom isece me i ja na prednju  zakucam ga u mestu, izbegnem auto ali  blatobran se zaglavi izmedju tih branika/crash barova... fotka motora je od dan posle toga, pa smo mi to posle kuckali ispravljali da bude kolko tolko normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam danas promenuo obe bobine i dobio obe varnice. usput sam cackao nako napamet po struji itd... sad mi puca na oba sulundara a ne samo na desni ko pre neki dan?!?  Ali opet nece upali, kurblam par puta i ono kad inace treba da upali, samo pukne iz jednog ili oba i nista...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Ako mene pitas probaj ti da ubacis paljenje sa platinama kad ga vec imas. Prosto izvrni srafove i izvadi veliku plocu sa elektronikom (na velikoj ploci stoji mala samo se ne secam dali je pricvrscena posebnim srafovima ili je drze oni isti od velike pa se odvaja kada skines veliku, nebitno). Predpostavljam da je elektonika montirana na stare ploce od platina? Kada to uradis izvadi iz drugog motora ploce sa platinama (opet skines veliku a mala ostane na njoj ili se odvoji, svejedno, ne moras je fizicki odvajati) i kondenzatore izvadi iz kucista (ako na tvom motoru nemas drzace za kondenzatore onda skini i njih sa drugog). Sve to lepo prebacis na tvoj motor i spojis zice. Davno je bilo pa sam zaboravio koja platina je za koji cilindar ali mi se cini da mala ploca (koja je na donjoj strani) ide na levi a velika na desni cilindar. Uglavnom provericu ovo ako hoces. Kondenzatori se vezuju paralelno sa platinama, ali bi trebalo da su vec vezani na platine pa ih samo pricvrstis na masu. Onda se steluje zazor platina i na kraju predpaljenje, koje se lepo moze podesiti i uz pomoc sublera u nedostatku komparatera. Ceo posao mozes da zavrsis za cca 2 sata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Par pitanja..

 

1. Koliko kosta i gde ima da se kupi set za reparaciju prednjih vila, znaci sve bi da zamenim, sve semeninge, sve gumice, lezajeve..sve,sve, sve??

 

2. Jel ima negde da se kupi nova harmonika za prednju vilu i posto kosta?

 

3. Koji je najbezbedniji nacin da spustim prednju vilu? Mislio sam da samo skratim oprugu, ali plasim se da nece da stosuje ako preteram!? Dal da nosim kod strugara pa da je on skrati, lepo obradi onaj deo gde ulazi u gornji trougao i nareze navoj pa onda da skratim oprugu?

 

u pitanju je jawa 350 ts

 

Fala lepo

 

pozz

Zeljko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

1. kod Mikija Jawe ili kod Zorana iz NS (kontaktiraj Lisicu)

2. kod Mikija Jawe ili kod Zorana iz NS (kontaktiraj Lisicu)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nemas da kupis nikakav " set " za reparaciju . Mozes da kupis posebno : Semeringe, harmonike, lezajeve tocka i lezajeve za viljusku ( izmedju viljuske i rama ). Za stari tip Jawe ( 6 volti ) ima i mesingane biksne ( caure ) - koje ne postoje na novom tipu.

 

  Sto se tice skracivanja prednje viljuske - ne znam cemu to, ali ako skratis oprugu - ne treba da se plasis " da nece da satosuje " , bas ce da Stosuje ( da se nabija do kraja ).  Ako odneses kod strugara da ti skrati gornji deo stapa , on to moze da uradi, ali kad to uradis - nema nazad, ako ti se ne svidi moras posle da nabavljas novu viljusku .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam danas promenuo obe bobine i dobio obe varnice. usput sam cackao nako napamet po struji itd... sad mi puca na oba sulundara a ne samo na desni ko pre neki dan?!?  Ali opet nece upali, kurblam par puta i ono kad inace treba da upali, samo pukne iz jednog ili oba i nista...

Dobio ja obe varnice ali naopakim redom  >:( ;D ;D ;D Verovatno sam onako iznerviran zaboravio da vratim levo-levo desno-desno  >:(

Elem, sad ne pali na pola kurble neg' bukvalno na dodir  ;) I to polu 'ladna  ;D Sve bez sauga  ;D

Struja/paljenje, nadam se sredjena !

 

@Floyd* - ono sto si primetio da je zvono mnogo ekscentricno, jeste bilo, u pravu si bio ti, vratili smo ga u vinklu (cak je kacilo desni pikap, vidi se trag)

Vracam film unazad, nije bre toliko skakalo pocetkom prosle sezone  ;)

 

Sad ostaje jedan probni krug da se zagreje pa da vidim dal' ce opet da trokira desni i da spaljuje svecice  :-\

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Lepo ti ja reko da proveris zice i instalaciju !  :)

 

  A sto se tog zvona tice, mislim da nije moglo samo da se iskrivi, verovatno si ga dokacio deklom kad si je stavljao il skidao. Znas ono - ides po losem putu, izbegnes 20 rupa, al se nasadis u 21 . Tako i sa deklom, 20 puta je skines i stavis bez problema, al 21 - zakacis paljenje i malko pomeris . . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

:P :P ;D ::)

 

Nije zvono bilo krivo neko ukrivo stajalo na osovini (stavlja se na sraf koji drzi breg za platine). Pre ce biti od obrtaja i off-roada. Stvarno ne stedim amortizere...a ni ne vozim ko baba 20  :D

 

Ali videcemo da li ce desni opet da trokira u voznji...

 

Pitanje za Josku - da li je moguce da se desni pikap pregreje ili vec sta god, od struganja zvona o njega, pa pocne da zeza na neki nacin i ne daje ili daje los signal u elektroniku?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Ako smem da pitam o kakvom je zvonu rec? Na trenutak ste me zabunili jer sam pomesao u glavi pricu sa Tomosom, on ima magnetno zvono na bregu od platina, ali bre na Jawi nema zvona?! Ili je to neka extra stavka sa elektronikom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Struganje moze i da polomi senzor.Treba podesiti da zvono ne dodiruje senzor.Ako struze,prasina ce se nahvatati na optiku senzora i prestace da radi.Treba izduvati kompresorom ako se to desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zvono se srafi na sraf kojim se drzi breg za platine i na njemu je jedna rupica koja pusta svetlo na pikapima (led/optodioda) i ona tad salje signal u jednu crnu kutiju ispod sedista i taj signal se pegla mikrokontrolerom i pobudjuje izlazne tranzistore koji teraju bobine  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja