Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Uuuuu, sta si sad reko  >:( ;D

Nemo' Stampar da te cuje  :D

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=24375.0

 

Nisam ni ja moj platio zlatom u njegovoj tezini. Baterije od kompjuterskih UPS-ova su odgovarajucih dimenzija i strujnog kapaciteta  ;)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=24375.msg422686#msg422686 , pa do kraja...

Na ovo da dodam da ima i od 7Ah a i Jawa nema anlase. Odseces kleme sa instalacije, nalemis buksne, malo ih stegnes kljestima ako treba, da teze spadnu od vibracija, vratis sediste, palis i vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

markomdm

Bas tako kao sto si rekao....znas gde zivim :D,pa navrni ako te put nanese. ;)

 

P.S. imas PP od mene.

 

Vazi, cim sredis ljutu masinu moze da dodjemo da se provozamo koji krug ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Pa zar uz akumaltor ne ide i kiselina?? Ja dobio oba dva u kutiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Nije mi jasno sto se zaj**te...

Druze,ja da imam para ne bih vozio JAWU  ;)  (izvini na ovako direkton odgovoru)

 

Čujem ja njega Lorde... ;D...ajde reci nam šta bi vozio da imaš para??

Ne zelim nisakim da udjem u konflikt..

A da imam para vozio bi...

Pa nick sve govori :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pa zar uz akumaltor ne ide i kiselina?? Ja dobio oba dva u kutiji.

ja nisam dobio,jbg.Ali sve se lepo zavrsilo,sutra stelujem kvacilo i javljam utiske probne voznje ako je  bude bilo.(nadam se da hoce)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Meni su i objasnjavali i crtali i pokazivali al' ne vredi... Samo upropastim, jos gore bude.

Msm, lepo ja ustelujem na nogu i to radi k'o podmazano ali na ruku nema sanse  :-\

I onda nekako uspem da se dovucem do majstora da usteluje i na sajlu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Za Stampara, jesi li ti isti covek sa Elite Security foruma? Predpostavio sam po lokaciji i zanimanju za Jawe. Ja sam "alxns" (100 foruma - 100 nadimaka :)) Ako se secas nasao si mi jednom trafo limove u Loznici pa nikad nisam dosao da ih kupim - kupio sam u medjuvremenu polovan aparat...

 

Pozdrav, Aco.

 

P.S.

Ako imaju dva Stampara unapred se izvinjavam na gresci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Druze,ja da imam para ne bih vozio JAWU 

 

Ipak sam ja nov ovde,moram da se cuvam

 

:-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jedan je Stampar  ;)

Nisam bio jer smo morali ubrzo da krenemo nazad za BG. A i pravo da ti kazem, nije se taj tvoj ucenik nesto proslavio u disciplini  ;D

Msm, radilo je to, par dana...ali nije ga nastelovao ni blizu kako SKY to ume. Zlatne ruke ima decko, svaka mu cast.

A inace MENI je problem da ga sam namestim i zato uglavnom teram nogom. Koristim rucku kad krecem iz mesta i kad bas moram ili me mrzi da 'preciziram' nogom. I jos se nisam posebn uvestio 3-2-1. 4-3 nije problem  :)

A verovatno me u tome onemogucavaju one JNA cokuletine pa nemam bas najbolji osecaj u gleznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Koriscenje "noznog" odnosno poluautomatskog kvacila fabrika savetuje samo u slucaju nuzde, kada npr. pukne sajla kvacila. U svim ostalim situacijama je pozeljno koristiti rucno kvacilo. Moje skromno misljenje je da zapostavljanjem rucnog kvacila ce doci do habanja dela poluautomatskog kvacila u desnoj dekli kod prednjeg zubcanika.

 

A u vezi stelovanja sajle kvacila:

Ja sam posle namestanja poluautomatskog kvacila zavrnuo spaner na sajli do kraja, zatim sam skroz zategnuo sajlu dole. Naravno kako god se trudio uvek je ostajalo malo lufta i to sam resio zatezanjem vec gore pomenutog spanera. Bitno je da se ostavi malo prostora da bi rucica kvacila imala malo slobodnog hoda - do 5mm. U slucaju da bez sajle kvacilo radi normalno a sa zategnutom sajlom proklizava, to znaci da je sajla previse zategnuta i treba spaner malo otpustiti. Ako se sajla olabavi u voznji onda treba zategnuti sraf dole na kraju sajle gde se ona izvlaci iz lezista. Da bi se sve ovo sprecilo pozeljno je staviti i onaj mali osigurac sa dva srafa koji se navuce na sajlu posle njene montaze sa kraja do poluautomatskog kvacila. Prosto k'o pasulj!  ;D

 

I da, samo opusteno ljudi, sad ce lepo vreme pa cemo da se vozimoooooooo!!!!  :)   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

 

 

I da, samo opusteno ljudi, sad ce lepo vreme pa cemo da se vozimoooooooo!!!!  :)   

 

Kakvo crno lepo vreme, ovo je katastrofa! 25 stepeni u martu >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

 

 

Ja sam ti našao ne limove nego ceo aparat (trofazni uljanik),malo očerupan ali ispravan...visim malo i na ES,ima i tamo zanimljivosti ...

 

Jawu sam vozio često bez sajle od kvačila,samo na poluautomat ali ne u vojničkim cokulama....nije se bog zna šta pohabalo mada to nije smišljeno da se vozi tako...ali jbg.,kako da držim nešto u levoj ruci i da krenem?Poluautomat je više nego koristan...nekad nezamenljiv...

  Kvačilo naravno mora s vremena na vreme da se podešava,isteže se sajla,troše se lamele itd. a obaška što to samom konstrukcijom nije neki savršen sklop,plus ne naročito precizna obrada delova i eto...uglavnom radi evo već 20 godinu..!A za te pare ...šta reći...strava motor...!

 

 

 

Da, hvala puno jos jednom za trud tada! Zaista to cenim i zahvalan sam.

 

Nazalost nisam u tom trenutku bio pri parama a i vozacka mi je bila pod zabranom pa je bio problem ici u Loznicu....a kasnije kad sam dosao do para naleteo sam ovde na jedan rucno radjen aparat za 45 evra, isto toliko i tezak :) i izgledao je ispravan, vario je i taman sam pomislio da sam prosao kao na lutriji kad otkrijem da je primar probio (a aparat je vario i pored toga!)....ali dobro, nije strasno nije uspela da se istopi zica pa samo treba premotati sa dobrom izolacijom, upravo ovih dana radim na tome.

 

Ja sam na mojoj Jawi uvek priezao sajlu kvacila malo jace nego sto bi trebalo, tako da se nekoliko puta otkidao onaj olovni "teg" koji se kaci na rucku, kasnije mi je to dojadilo pa sam umesto tog tega stavio luster klemnu i otada vise nije bilo tih problema, jednostavno sam voleo da kvacilo dobro razdvaja, valjda zbog prethodnog loseg iskustva sa viljuskama menjaca (lose razdvojeno kvacilo ih ubija). Radi on lepo i samo na noznom kvacilu kao sto si rekao ali mislim da je ipak bolja varijanta koristiti rucno jer si onda 100% siguran da je kvacilo potpuno razdvojilo pre nego sto pocne uzubljivanje u menjacu. Inace ima i "pametnih" koji na raznim japanskim (pogotovo trkackim) motorima uopste ne koriste kvacilo prilikom saltanja navise (a nema nikakvog poluautomatskog kao na Jawi) jer je "menjac precizno napravljen pa nema potrebe", inace saznaju da je bilo potrebe tek kada shvate da su viljuske biraca iskrivljene sto ce kostati nekoliko stotina evra....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Danasnja iskustva,Losa :(

Napisacu sta sam radio pa mi recite gde sam pogresio.

 

Skinuo sam deklu,Bulzir sam skupio skroz,tako da kad blokiram sajlu dole u dekli mogu da dotezem koliko mi treba(bulzirom).

Zategnemo drugar i ja sajlu koliko mozemo i ja blokiram srafom,sednem na motor,poguram ga malo napred i ubacim u 1

steluj steluj.... nikako da odvoji kako valja,stalno kad ga gurnem osecam da zapinje,tj pokrecu se klipovi.

Nekako mi uspesmo da je nastelujem da iole valja.

Upalim ja mahinu,ubacim u 1. polako pustam kvacilo,nece da krene(izgleda da je pretegnuto) skroz pusteno i ni da makne.

Ugasim,pa jovo nanovo,sve iz pocetka,uspeli smo da nastelujemo samo toliko da tesko upadne u 1. dok motor radi i tek nekako

pred kraj kvacila(tj. kad ga skoro pustim skroz) pocne po malo da cima kao da oce da krene)

Uradio sam sve po vasim savetima,ali nikako da uspem.

I da bude jos vece zlo,sajla koju mi je Boban napravio i nije bas nesto sjajna.

Od stezanja dole u dekli pukle 2 niti,a sraf lepo obrusen,da nema ostrih ivica,kako ne bi ostetio sajlu prilikom stezanja.

Toliko o kvalitetu.

Gde mogu da nadjem nekoga ko ce mi napraviti kvalitetnu sajlu..

Jos da dodam,da je kvacilo bilo bas tvrdo,da li to podrazumeva da smo ga pretegli ili sta vec?

 

Jedini sto valje jeste YUASA :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Zategnemo drugar i ja sajlu koliko mozemo i ja blokiram srafom,sednem na motor,poguram ga malo napred i ubacim u 1

steluj steluj....

 

Prvo treba nastelovati kvacilo ubacivanjem u prvu bez sajle i tek onda dotegnuti istu. Ako je kvacilo bilo tvrdo onda ste ga sigurno pretegli.

 

Sajlu uzmi kod Miki-Jawe iz Ratkova ili kod Jozefa na buvljaku. Miki salje pouzecem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sto se tice mehanizma poluautomata,stvarno ne znam,ne razumem se bas toliko.

Da se razumemo.

Sraf kojim se steluje kvacilo(onaj koji se vidi kroz rupu na dekli) nisam ni pipao,drugar je zategao sajlu kljestima a ja stegao onaj sraf koji blokira sajlu,potom smo pokusavali da nastelujem pomocu onog zatezaca na sredini,ali nismo uspeli.

 

"štampar" Ako mozes samo mi jos malo objasni tachku pod 3. pa cu probati sutra da nastelujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Sto se tice mehanizma poluautomata,stvarno ne znam,ne razumem se bas toliko.

Da se razumemo.

Sraf kojim se steluje kvacilo(onaj koji se vidi kroz rupu na dekli) nisam ni pipao,drugar je zategao sajlu kljestima a ja stegao onaj sraf koji blokira sajlu,potom smo pokusavali da nastelujem pomocu onog zatezaca na sredini,ali nismo uspeli.

 

"štampar" Ako mozes samo mi jos malo objasni tachku pod 3. pa cu probati sutra da nastelujem

 

Kvacilo se mora nastelovati tim srafom jer on (posredno) gura podizac kvacila (sipku sa pecurkom na vrhu, lici na ventil od 4T motora, koja gura lamele i razdvaja ih). Dakle sustina stelovanja kvacila je upravo na tom srafu - a onaj navoj na sredini buzira sluzi samo da se sajla podesi tako da rucica ima mali luft (oko 2mm) pre nego sto pocne da povlaci onaj ispust (ili kako se vec zove) za koji je sajla zakacena. Znaci pomocu tog navoja stelujes samo to, bez obzira na stanje kvacila, ako me razumes, tj. rucica treba da ima malo (ali malo) lufta pre nego sto povuce ispust za koji je sajla zakacena (gledajuci kada je doticni ispust u pocetnom polozaju) i to je to sto se tice navoja na sredini buzira. A samo kvacilo (razdvajanje lamela) se mora podesiti pomocu srafa na sredini.

 

Ne znam dali si dobio PP sa srpskim prevodom onog teksta o stelovanju kvacila? Poslao sam ti juce ali nisam siguran da mi radi slanje PP jer mi u folderu "Poslato" ne prijavljuje nikakve poruke, iako sam vec par komada poslao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

 

Prvo treba nastelovati kvacilo ubacivanjem u prvu bez sajle i tek onda dotegnuti istu.

Nije mi jasno sta si hteo reci ovom recenicom?

 

Napisao si da ste sa drugarom prvo zategnuli sajlu, a tek onda stelovali kvacilo. Redosled je upravo suprotan: prvo stelujes kvacilo na onom srafu koji se vidi kroz rupu na dekli sa otkacenom ili labavom sajlom i tek onda se spanujes sajlu. Taj sraf zavrnes do kraja, upalis motor i namestis kvacilo kako je stampar vec objasnio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Napokon sam sad sve razumeo :)

Hvala vam svima puno.

štampar

              sto se tice majstora,imam coveka ali je u bolinici zbog operacije kicme tako da sad ne mogu da se oslonim na njega.

winger

              stigao mi je pp,ali sam malo pomesao loncice. :)

 

Potrudicu se ovih dana da sve sredim pa javljam sta sam uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja