Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Korpu ne moras da skidas da bi dosao do lamela, vec samo poklopac ili potisnu plocu ( kako je ko vec zove) .  Kod starog tipa Jawe ( 6 volti ) se samo izvuce 5 - 6 osiguraca, a valjda je tako i kod ove nove ( nisam skoro skidao pa se ne secam ) . Kad izvlacis osigurac, pazi da ti ne izleti podloska i opruga pa da ih posle trazis po radionici. Za to postoji specijalan alat koji naravno da nemamo, vec improvizujemo.  Poenta je da pritisnes podlosku pored osiguraca kako bi se on oslobodio da bi mogao da ga izvuces. Isto se radi i kad treba da se osigurac vrati. Kad skines lamele proveri da ti se nije popustila navrtka  u sredini koja steze korpu ( dal korpa ima aksijalnog lufta ). Ako ima onda tu navrtku treba pritegnuti. Ispod navrtke treba da ima i plehanu podlosku kojom se kasnije kad je stegnuta - navrtka osigura - blokira.  To bi ujedno mogao biti i uzrok sto ti kvacilo ne funkcionise kako treba.  Takodje , nisam siguran, al ta navrtka je cini mi se sa levim navojem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Sto rekose kolege , malo jasnije, ubacis u brzinu pa osovinu kurble/menjaca u polozaj za kurblanje da ne bi imao peripetije oko polumeseca kurble , zna da bude komplikovano  , a za osigurace opruga kvacila najbolje da ti neko pridrzi motor jer moras da sabije oprugicu kvacila  a motor na stenderu. Pre skidanja osiguraca vidi  kako odvaja kvacilo , mozda neka od opruga ne valja pa se potisna ploca krivi , ne odvaja ravnomerno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Kod TS Jawe ne postoje osiguraci kod lamela vec to odradjuju srafovi M6 i to 5 komada. Povadis te srafove i izvadis lamele. Navoj matice koji drzi korpu je standardan. Ostalo ti je vec objasnjeno. Na prilozenoj slici je tvoja korpa kvacila i jos ponesto.  ;D

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Ручно прављен алат за скидање потисне плоче квачила, код модела 634:

 

И један cafe racer:

 

Лорде, када већ отвараш агрегат, погледај у каквом је стању примарни (дворедни) ланац.

Поздрав!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Simpaticna obrada iz komsiluka, ukstena Jawa sa kinezom  :)  :

 

149c9xk.jpg

35k05s7.jpg

 

Video sam je i uzivo i priznajem da joj dobro cuce kineski barovi i koferi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jesi je ti stavljao na Limundo pre neki mesec? Onda smo se nas dvojica culi telefonom ako se secas, kad sam ti trazio detaljne fotke  :)

A i upoznao sam i sadasnjeg vlasnika, igrom slucaja  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Zdravo narode,nisam bio tu par dana riknuo mi monitor a sad se ubih sa ovim LCD-ne vidim dobro a ovo sitno da te bog sačuva...

...

Ctrl + "plus" na brojcanoj tastaturi i videces k'o Bog  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Hvala vam puno ljudi ! Javljam dalje kad budem otvorio.

 

Лорде, 'кај се догађа?

Да ли си започео радове?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

(unapred se izvinjavam na velicini slika, ali sam smanjio samo malo da bi se videlo sto vise)

 

Ovako :

 

Srafovi dekle su totalno za otpad, menjam ih za imbuse. 8.8 standard ce biti OK s obzirom da se srafe u aluminijumski blok?

--------------------

Puz obrtomera :

 

2ztk67r.jpg

 

Malo je pojeden, menjacu ga. Pri tom smo utvrdili da je vrh sajle ispao iz svog lezista u satu i obrtaljka zato nije radila. Zasto

je sajla ispala, utvrdice se naknadno.

 

--------------------

Na ove dve slike se vidi stanje primarnog lanca i korpa. Mislimo da je lanac u OK stanju i da ga ne treba menjati?

 

33b0mev.jpg

2yphhfn.jpg

 

--------------------

Ovde se vidi gumica, sraf korpe i osiguravajuca podloska od koje nije ostalo ni perce. Pravo je cudo kako se nije odpustilo. Nema

piljevine, sve je cisto, matica je cvrsto zavrnuta. Matica je malko ostecena srafcigerom, menjamo i nju i osiguravajucu podlosku.

Korpa nema ni aksijalnog ni radijalnog lufta.

Gumica nam se takodje cini OK ali je menjamo, za svaki slucaj.

 

2hscdxf.jpg

 

--------------------

Lamele su u iznenadjujuce dobrom stanju. Cak se sasvim jasno vide i fabricki utisnuti brojevi na svih 11 lamela.

Medjutim, od 5 primarnih (metalnih), njih cetiri nisu ravne ! Sekundarne su ravne.

Da menjam svih 5 metalnih ili samo ove cetiri?

 

eamhq1.jpg

--------------------

 

Srafovi poklopca kvacila... Svi su nejednake visine i svi imaju po jednu malu, jednu veliku i jednu feder sajbnu.

Koliko podloski treba da bude i koje?

Opruge menjamo za nove.

 

2ryjdlk.jpg

--------------------

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
kakvo je aluminijumsko dno kvačila (petokraka) iliti ovaj deo gde se zavrće onih pet šrafova-taj deo na rukavcu ima ''nutove'' koji naležu na osovinu menjača

Bojim se da ne razumem bas najbolje na sta si mislio ?

Ako mislimo na isto, cini mi se da je tu sve OK. Ili to da gledam sa zadnje strane korpe? tj, da skidam korpu?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Jawamanijaci!  :)

 

Planirate li neke radove na vasim motorima preko zime? Hoce li biti nekih prerada, dorada i poboljsanja?

Kod mene je ostao jedan sportski oklop pravljen za Twin Sport. Uslikacu je ovih dana i okaciti, mozda nekoga baci u razmisljanje.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ima moj prijatelj i plastiku preko rezervoara  i celog motora. Stavicu u oglase .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Kakve su ti "metalne" lamele od onog drugog motora u delovima?

Primarni lanac je menjan pred pocetak prosle sezone tako da verujem da je on dobar. Menjao sam i onu oring gumicu u korpi. Ja sam stavio podmetace da bih ojacao opruge. Sve sam to uradio zato sto mi je motor trzao pri startu iz mesta. Kasnije se ispostavilo da nisu bile opruge krive vec korpa kvacila koja je bila izbrazdana na delovima gde klizaju lamele. Poravnao sam i to pa mi je kasnije kvacilo funkcionisalo dobro. 

 

P.S. Uzmi sve opruge sto imas u kuci i od tih deset uzmi najlepsih 5 i njih montiraj.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

stampar, vidi sa Floyd* za to sto trazis, mozda ima.

PeterPan, Jos nisam gledao one lamele medj' delovima, ali sumnjam da su nesto ok. Federe bih mozda mogao da iskoristim. Gumica u korpi je sasvim ok ali kad sam vec dosao do nje, reko' da menjam i nju.

Jos nisam nabavljao nista od delova, stoji mi ljubimica onako rasporena  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ima ima. Nasao sam SVE delove i nove i polovne, SEM osiguravajuce. Medjutim, Jozhef sa buvljaka kaze da ima neku 'odgovarajucu' za 210din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Javio mi drugar malopre, skinuo je petokraku i nutovi su po njemu OK. Poslace mi fotku malo kasnije pa cu je ja postaviti ovde.

Tako da spisak delova ostaje neizmenjen  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja