Jump to content

Moto Zajednica

Ono šta svi već znamo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ono šta već svi znamo danas je obelodanjeno, samo što su slutnje u vezi sa nenamenskim trošenjem novca od kazni mnogo crnje nego što sam mislio:

Milioni evra se troše za plate službenika po opštinama i policijske orkestre, krečenja, lajsne za tezge po pijacama a verovatno i jagnjeće brigade ( poslovne ručkove,molitvene doručkove, večere ).

I sada premotavam film i shvatim:

- zbog toga u nekoj selendri putari namerno zaborave ograničenje 40 a policija "sasvim slučajno" baš stoji tu i meri brzinu

- iz istog razloga u nekoj nedođiji postoji tabla za naselje i ograničenje je 50 iako nigde ni kuću ne možeš da vidiš

- iz sličnog razloga su postavljene kamere po Beogradu, ali po takvom kriterijumu da ne služe ničemu osim da bi se otimale pare ( npr. kamera kod Beogradskoj Sajma )

- iz istog razloga neko vreba iza ćoška i lovi da napiše kaznu za pojas, traži rezervne sijalice i trougao a opšte je poznato da većina policije vozi sa ugašenim svetlima, ne vezuje pojaseve, nema komplet prve pomoći, zimske gume, sajlu za vuču i trougao. U tom istom trenutku se dešava masakr na Ibarskoj, na Novosadskom auto putu ljudi udaraju kolima u betonske bedeme koji izviru iz mraka, pijani kamiondžija pravi polukružno na putu, ludak pretiče kolonu...

E Srbijo....

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Ne slažem se ni sa Okanovićem, a ni sa vama da novac od kazni treba eksplicitno da ide u korist saobraćaja. I zašto bi? Po meni, svaki budžetski novac se troši prema budžetskoj raspodeli: na obrazovanje, na zdravstvo, na administraciju, pa između ostalog i na saobraćaj. Kazne su kazne, bile one saobraćajne ili nekog drugog porekla, a onaj ko ih plaća i ne treba mnogo da brine o tome gde će taj novac završiti.

 

Naše je, kada je reč o saobraćaju, da ne pravimo prekršaje i da vozimo bezbedno. Naše je, takođe, da kao građani pratimo kako vlast troši novac, tu nema dileme. Ali zašto bi novac od saobraćajnih kazni bio eksplicitno vezan za saobraćaj, a ne recimo za krpljenje prozora u nekoj školi, a na kraju, zašto da ne, i za klima uređaj u nekoj policijskoj stanici?

 

Što se tiče ovog drugog dela, vezanog za puteve, putare i saobraćajce koji se kriju u mraku baš tamo gde je ograničenje zaboravljenih 40km/h, mislim da protiv toga možemo, i treba, javno da protestujemo i ukazujemo na te greške. Svaka aktivnost u tom smeru je pozitivna, i ubeđen sam da bi se uz samo par protestnih pisama i malo lobiranja stvar značajno popravila.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

cilj "novčanih" kazni i jeste isključivo namicanje para; prost primer; radi "naše bezbednosti", zakonodavac je propisao vezivanje pojasa, nošenje zaštitne kacige.,sankcija za nepoštovanje vlastite bezbednosti je isključivo novčana. daklem, ako sam dovoljno bogat, i ne hajem za svoju bezbednost, ili jednostavno oću da ne razmišljam o posledicama, i boli me uvo za kaznu; ja ću stalno da budem u prekršaju, a zakonodavac će imati satisfakciju u parama! i kakva je onda svrha tog propisa, osim same kaznene odredbe, tj. otimanje para. jasno je da su u ovom slučaju državi bitne samo pare, i ništa drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

brate ja imam na snimku policajca u uniformi u svojim kolima, zagradio kolonu jer hoche sivonja da se ukljuchi u drugu traku (kod tunela z.venac), i mogu dupe obrisat sa tim.. mani se chorava posla i uklopi se u sredinu..

shto neko reche vetrenjache..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha FJ1200

cilj "novčanih" kazni i jeste isključivo namicanje para; prost primer; radi "naše bezbednosti", zakonodavac je propisao vezivanje pojasa, nošenje zaštitne kacige.,sankcija za nepoštovanje vlastite bezbednosti je isključivo novčana. daklem, ako sam dovoljno bogat, i ne hajem za svoju bezbednost, ili jednostavno oću da ne razmišljam o posledicama, i boli me uvo za kaznu; ja ću stalno da budem u prekršaju, a zakonodavac će imati satisfakciju u parama! i kakva je onda svrha tog propisa, osim same kaznene odredbe, tj. otimanje para. jasno je da su u ovom slučaju državi bitne samo pare, i ništa drugo.

slažem se <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa dobro, sta ima veze. Stanje redovno, sluzimo narodu(citaj "sisamo ovce") :lol:

@ banconi najbolji odgovor. Sve sto se slije u budzet se tamo i rasporedjuje. To je drugo sto se tamo posle ne namenski trosi. Ali kada bi svaka firma koja zaradjuje nesto i puni lovu u budzet sama za svoje potrebe trosila brdo ljudi bi crklo od gladi. Pa samo da krenemo od prosvete koja je neprofitabilna i da ne nabrajam dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja