Jump to content

Moto Zajednica

Suza K7 750cc Ili Yama R6 2006

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

E doslo vreme konacno da se uzme neka R zujalica. I izbor se uglavnom svodi na ova dva motora. Ali posto nemam nikakvog iskustva sa R-ovima niti znam nesto o njima, zamolio bih vas da mi pomognete iko izbora, ali hitno jer vec u ponedeljak bi trebalo da pazarim jednog od njih.

Cena mi ne predstavlja problem, vise me interesuje koji se motor kako ponasa, koji ce meni vise odgovarati posto sam visok 185cm, koji je je hvalitetniji tj. vise prelazi, koji je laksi za odrzavanje i jeftiniji, itd...

Mozda neko ima vec neki od ovih motora, pa bi bio voljan da malo podeli iskustva. HVALA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

k7 750 i r6 2006 su nebo i zemlja u voznji. bukvalno nebo i zemlja. suzuki svakako udobniji i brdo vise snage od r6 do 10k obrtaja, a bolje povlaci i posle 10k. na r6 se sedi dosta visoko, vozaci preko 180cm se teze pakuju na r6. laksi i jeftiniji za odrzavanje svakako suzuki, a koji ce da predje vise zavisi od stanja u kom uzimas motor. moj osecaj kada sam vozio taj r6 je da do 10k obrtaja mogu da sidjem i da trcim pored njega, toliko smori, posle toga kao turbo da si mu ukljucio, 750 sam vozio k5 koji je i linearniji od r6 a opet mnogo veci huligan kad mu dajes gas. 750 je brutalan. sto se tice potrosnje, opet suzuki pobedjuje bez obzira na kubikazu. poz

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Hvala ljudi na pomoci, ostalo je ipak za sledeci ponedeljak da se pazari, tako da je tema i dalje aktuelna, ali koliko vidim suzuki ce pobediti. 0takoje.gif

Vec sam obisao par motora i msm da mi 750 mnogo bolje lezi , mada mi je Yamaha prelepa, i vrlo atraktivno izgleda uzivo. Nisam je puno zagledao niti sam je probao jer pocela da pisa ulje ispod motora. 1ooo.gif A prodavac mi je do tog trenutka garantovao u ispravnost agregata. Kada smo ustanovili curenje njegov komentar je bio sledeci: "ma nema problema, ako se odlucis za kupovinu skinucemo oklope da vidimo gde curi"!!! 1oda.gif

Tako da ne znam kakva je u voznji ali verujem komentarima, zato slobodno komentarisite, sto vise to bolje. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Nisu za poredjenje jer je gsxr jaci motor a i veci. Yamaha tog godista je mala i dosta se agresivno sedi, mislim da bi ti za tvoju visinu bolje isao suzuki. Sta god da izaberes neces pogresiti, gledaj samo stanje motora ;) I kad se ponovis obavezno slike :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Ni malo lako, jos mi pored dvorista dva puta prozujala bas 750ica, za malo da odem danas da doteram makinu, ali kao sto si i rekao bez majstora nista, a za to moram sacekati ponedeljak. 0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Bez iskustva,pa odmah na gsxr 750? Srecno.Yamaha je dosta slabija i iako je suzuki brzi i veci motor, tebi treba za pocetak slabiji,ali i yamaha je kometa,tako da tebi isto dodje.Ja bih na tvom mestu ako bas mora da bude r,uzeo gsxr 600,podjenako brz kao r6 samo meni lepse razvija snagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Ako se kolegi svidja najvise r6 od klase 600 neka kupi nju, inace ce zazaliti prvi put kada je bude video na ulici a on bude na nekom drugom motoru :aha: Najbolje da proba taj model r6 zbog tog nezgodnog polozaja sedenja, a i taj motor je ubistvo za grad jer trazi non stop visoke obrtaje i agresivniju voznju. Ja vozim r6 2004 i to je vec druga prica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Bez iskustva,pa odmah na gsxr 750? Srecno.Yamaha je dosta slabija i iako je suzuki brzi i veci motor, tebi treba za pocetak slabiji,ali i yamaha je kometa,tako da tebi isto dodje.Ja bih na tvom mestu ako bas mora da bude r,uzeo gsxr 600,podjenako brz kao r6 samo meni lepse razvija snagu.

 

Cek, nije bas da nemam nikakvog iskustva, nemam ga samo sa R motorima. Jednu sezonu sam vozio 200cc Pulser2 (kinez), nije neko iskustvo, ali sigurno ne planiram da ganjam ove makine do crvene zone, bar ne ovu sezonu. 1oda.gif Ili to svi kazu??? 0stabre.gif

 

Evo mog Pulsera kog sam prodao pre petnaestak dana.

post-23039-0-35907800-1365759301_thumb.jpg

post-23039-0-81303800-1365759346_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

U cemu je razlika izmedju R6ica pre `04. i posle?

Razlika je velika,osim potpuno novog izgleda modela za 2006 godinu tu su i, manje dimenzije,novi jaci agregat,agresivniji polozaj sedenja,YCC-T throttle control system,generalno model za 2006 je napravljen vise za stazu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

U cemu je razlika izmedju R6ica pre `04. i posle?

Razlika je velika,osim potpuno novog izgleda modela za 2006 godinu tu su i, manje dimenzije,novi jaci agregat,agresivniji polozaj sedenja,YCC-T throttle control system,generalno model za 2006 je napravljen vise za stazu..

 

a do 10 iljada obrtaja mozes da sidjes sa njega i da ga guras :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

U cemu je razlika izmedju R6ica pre `04. i posle?

Razlika je velika,osim potpuno novog izgleda modela za 2006 godinu tu su i, manje dimenzije,novi jaci agregat,agresivniji polozaj sedenja,YCC-T throttle control system,generalno model za 2006 je napravljen vise za stazu..

 

a do 10 iljada obrtaja mozes da sidjes sa njega i da ga guras :D

Do 7000 ga guras ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

U cemu je razlika izmedju R6ica pre `04. i posle?

Razlika je velika,osim potpuno novog izgleda modela za 2006 godinu tu su i, manje dimenzije,novi jaci agregat,agresivniji polozaj sedenja,YCC-T throttle control system,generalno model za 2006 je napravljen vise za stazu..

 

a do 10 iljada obrtaja mozes da sidjes sa njega i da ga guras :D

Do 7000 ga guras ;)

 

oko 8, 9k obrtaja, posle toga ti nije jasno gde je levo kad krene da vuce :D kolko se secam najveci udarac ima na 11ipo 12k, ko da si mu ukljucio forsaz majke mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

U cemu je razlika izmedju R6ica pre `04. i posle?

Razlika je velika,osim potpuno novog izgleda modela za 2006 godinu tu su i, manje dimenzije,novi jaci agregat,agresivniji polozaj sedenja,YCC-T throttle control system,generalno model za 2006 je napravljen vise za stazu..

 

a do 10 iljada obrtaja mozes da sidjes sa njega i da ga guras :D

Do 7000 ga guras ;)

 

oko 8, 9k obrtaja, posle toga ti nije jasno gde je levo kad krene da vuce :D kolko se secam najveci udarac ima na 11ipo 12k, ko da si mu ukljucio forsaz majke mi

Slazem se, i da bi isao kako treba trazi da ga non stop teras u visoke obrtaje dok je kod suzukija potpuno druga prica. Ali dzaba nama sva prica kada se Marku87 najvise svidja r6 :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Ma meni su oba motora prelepa, mozda mi R6 izgleda malo elegantniji i za nijansu lepsi (ponavljam meni), dok mi suzuki izgleda mnogo mocniji na putu, ali i u svemu ostalom pobedjuje GSXR750, sudeci po vasim komentarima a i nekim testovima koje sam gledao. Tako da mislim da odluka doneta.

Uffff, sad samo treba docekati ponedeljak!!! 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1444 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

"Vec sam obisao par motora i msm da mi 750 mnogo bolje lezi , mada mi je Yamaha prelepa, i vrlo atraktivno izgleda uzivo. Nisam je puno zagledao niti sam je probao jer pocela da pisa ulje ispod motora. Posted Image A prodavac mi je do tog trenutka garantovao u ispravnost agregata. Kada smo ustanovili curenje njegov komentar je bio sledeci: "ma nema problema, ako se odlucis za kupovinu skinucemo oklope da vidimo gde curi"!!! Posted Image "

 

...A i na GSXR-u ne curi ulje ispod oklopa... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Hvala puno buduce kolege!!! 1moto3.gif Al ajd da jednu sliku okacim malo ranije posto sam u nedoumici. Tacnije na jednom suzukiju koji je inace u ok stanju, vizuelnom i nadam se mehanickom, ima par ostecenja farbe na dekliju koje ne mogu biti od pada, vec vise izgledaju kao da se farba ljusti. Dekli nije ostecen, niti je izgreban, Sta bi moglo da bude??? Evo slike, malo je losijeg kvaliteta al ne moze bolje....

post-23039-0-16141000-1365806623_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Hvala puno buduce kolege!!! 1moto3.gif Al ajd da jednu sliku okacim malo ranije posto sam u nedoumici. Tacnije na jednom suzukiju koji je inace u ok stanju, vizuelnom i nadam se mehanickom, ima par ostecenja farbe na dekliju koje ne mogu biti od pada, vec vise izgledaju kao da se farba ljusti. Dekli nije ostecen, niti je izgreban, Sta bi moglo da bude??? Evo slike, malo je losijeg kvaliteta al ne moze bolje....

Sad znamo koju si color semu izabrao ;) Moj drugar ima slicne ogrebotine na istom mestu,motor mu je pao dok ga je gurao iz garaze tj.pao mu je u mestu. Mislim da nemas razloga da brines..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Hvala puno buduce kolege!!! 1moto3.gif Al ajd da jednu sliku okacim malo ranije posto sam u nedoumici. Tacnije na jednom suzukiju koji je inace u ok stanju, vizuelnom i nadam se mehanickom, ima par ostecenja farbe na dekliju koje ne mogu biti od pada, vec vise izgledaju kao da se farba ljusti. Dekli nije ostecen, niti je izgreban, Sta bi moglo da bude??? Evo slike, malo je losijeg kvaliteta al ne moze bolje....

Sad znamo koju si color semu izabrao ;) Moj drugar ima slicne ogrebotine na istom mestu,motor mu je pao dok ga je gurao iz garaze tj.pao mu je u mestu. Mislim da nemas razloga da brines..

E pa nadam se da je to u pitanju, i pomislio sam na to, ali mi je prodavac slozio drugu pricu, da je isprskao flaminom dok je prao lanac. Msm da je nemoguce, jer i da je tako, te tackice ne bi imale ostre ivice vec bi bilo glatko. Ali kad bolje razmislim koji bi prodavac priznao kupcu da mu je pao motor.

Plavo bela, najlepsa!!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Hvala puno buduce kolege!!! 1moto3.gif Al ajd da jednu sliku okacim malo ranije posto sam u nedoumici. Tacnije na jednom suzukiju koji je inace u ok stanju, vizuelnom i nadam se mehanickom, ima par ostecenja farbe na dekliju koje ne mogu biti od pada, vec vise izgledaju kao da se farba ljusti. Dekli nije ostecen, niti je izgreban, Sta bi moglo da bude??? Evo slike, malo je losijeg kvaliteta al ne moze bolje....

Sad znamo koju si color semu izabrao ;) Moj drugar ima slicne ogrebotine na istom mestu,motor mu je pao dok ga je gurao iz garaze tj.pao mu je u mestu. Mislim da nemas razloga da brines..

E pa nadam se da je to u pitanju, i pomislio sam na to, ali mi je prodavac slozio drugu pricu, da je isprskao flaminom dok je prao lanac. Msm da je nemoguce, jer i da je tako, te tackice ne bi imale ostre ivice vec bi bilo glatko. Ali kad bolje razmislim koji bi prodavac priznao kupcu da mu je pao motor.

Plavo bela, najlepsa!!! 0takoje.gif

Pa pazi meni je jednom pao motor u mestu, ne znam sto bi to krio. Otisla mi je samo jedna bocna plastika koju sam potom zamenio. Retki su motori 5+godina da nisu imali nikakav pad,ali ako je sve sredjeno posle pada ok. Bitno je da motor nije izakan ili da motor nije dobro odrzavan tipa ulje,filteri...Ogrebotine su ti veruj mi najmanji problem ;)

Lepa je i plavo bela ali meni je ovo perverzna sema.. :ooo:

28iqg5x.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja