Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 400f

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova

Imam problem sa pomenutim motorom,kada se upali normalno radi, lepo prede,ali kada se malo ugreje pocinje da podize ler gas i pocinje da se cuje lupanje,nesto slicno nalik ventilima.Nesto mi je nelogicno,kada su rastelovani ventili cuju se i na hladnom. Ima li ko predstavu sa cim se susrecem ovde?

 

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ja sam takav problem imao na kawasakiju,,pojeli se siberi na mestima gde klizaju jer su bili aluminijumski,i klepetaju kao rastelovani ventili.Motor radi normalno,onda cujes taj zvuk kao ventil "klap" siber poskoci i ler ode gore.

Drugo probaj kada je motor zagrejan i dok radi ,naprskaj start sprejom,ili karb klineron sve cetiri gume sa obe strane izmedju glave i karburatora.Ne sme da promeni rad i da poveca turazu.Ako se i to desi zategni selnu holje mozda nije dotegnuta,a pole toga guma je porozna(za menjanje).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Hvala na odgovoru. Ja se samo bojim da nije nesto drugo,mozda bregasta ako se ugreje pa dobije malo lufta i pocne da lupka. Ne verujem da su ti klipcici na karburatoru,jednostavno ne cini mi se da dolazi odatle. Bilo lalo bilo ovo je bas dobar savet sa proverom guma.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

ajd ja da pitam nesto.koje je godiste taj gsxf? i koje je boje :D nevezano za problematiku :takoje::zdravo:

 

Onaj sa kog si ti leteo.Doslo vreme da mu sredjujem karburaciju i agregat :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Da li si siguran da je podizanje lera povezano sa lupkanjem? Normalno je da ler ide gore dok se masina greje ukoliko ne koristis sauh. Taj zvuk moze da dolazi od razvodnog lanca a opet i od bregaste tj. ventila mada oni se pre cuju hladni nego topli. Moras da ocenis sam odakle dolazi taj zvuk... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

cuje se ili u radilici ili u maloj pesnici,mada..i lanac je tu negde,stegnucemo lanac jos malo pa cemo videti....zvuk dolazi bas bas iz sredine agregata,opiljaka nema nesto puno,

tesko je odrediti tacno ,dook se neotvori nezna se..

kazu da se dugacko tako vozi, ceka se dihtung poklopca ventila pa da nastavimo dalje sa radovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

cuje se ili u radilici ili u maloj pesnici,mada..i lanac je tu negde,stegnucemo lanac jos malo pa cemo videti....zvuk dolazi bas bas iz sredine agregata,opiljaka nema nesto puno,

tesko je odrediti tacno ,dook se neotvori nezna se..

kazu da se dugacko tako vozi, ceka se dihtung poklopca ventila pa da nastavimo dalje sa radovima...

 

Pa vidi... Neverujem da je na radilici jer dugo tako voze. Obicno ona jako brzo nastrada a i verovatno bi bilo vise opiljaka. Caura male pesnice moze biti vrlo lako... Radilicu ces naj pre oceniti ukoliko drzis motor na stabilnom gasu i nekom rasteretnom rezimu. Tad se obicno najvise cuje ukoliko je radilica tj. leteci. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Napokon sam otvorio mašinu.Nakon nekoliko saveta od poznatih majstora i teoriji o međugalaktičkim zračenjem najpre sam izmerio kompresiju koja je bila 8,5 pa 8 pa 6 i 8. To mi ne bi bilo čudno,da mi jedan poznati majstor nije merio sufisticiranom opremom koja izgleda kao merač pritiska guma na bicikli i koja je pokazala 4 pa 4 pa 2 pa 2.Nakon takvog merenja sam pomislio,kako čoveče ovaj motor pali pošto bi kompresija trebala fabrički 10,2???? Ali to je duga priča.Pošto mi je odmah bio sumnjiv treći klip na njega sam postavio prepreku i malo zezao radilicu,osetio sam odmah da nešto nije uredu.Čulo je se lupkanje. Definitivno kada sam skinuo hilzne video sam da je prolupao treći klip u velikoj pesnici. Ne znam sta ću raditi,možda ću nositi radilicu na obradu ili ću nabavljati drugu. Sve zavisi u kakvom stanju su kolena,mada ja sumnjam da su u jako lošem stanju.Moze li mi neko dati savet ko pošteno i dobro radi obradu radilice i po mogućstvu pravi letece ležajeve.

 

 

Hvala drugari :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Samo da naglasim,niko ne treba da se oseti uvređenim zbog mojih postova. Ovaj post i učesnici u njemu,kao i primidbe na navedene likove,nemaju veze sa realnosću.To je samo moje umetnička sloboda koja nije produkat moje frustracije,već realnog sagledavanja stvari. Imao sam posla sa više majstora u vezi ovog Suzukija,ali ćemo jednog od najvećih stručnjaka zvati majstor Đoka.Od nekih drugih sam dobio i koji koristan savet ali to je nebitno za ovu priču. Ovo mi je bitno da znaju ljudi koji čitaju jer ću praviti neke digresije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Motor je rasklpopljen,radilica izvađena. Gospodin ćika majstor Đoka nije promenio filter ulja već ga je pedantno oprao i isti je vraćen.Kod majstora se samo napravi naivan,epilog je jasan.Da zaobiđemo sve to.Što je i nebitno.Uspešno sam totalno rasklopio sve i onda je krenula potraga za radilicom ili za mašinskom radionicom koja bi obradila koleno i klipnjaču i koja bi napravila leteći ležaj. Okrenem ja par telefona,kad ono cene i više nego sitnica 120,130 evrića za jedno koleno.Pitam ja kolika bi bila cena da odradite celu radilicu,podižu cenu za 10 evrica ,oni se pravdaju kao to je veliki posao ,garanciju nikakvu ne daju jer oni moraju da zaštite sebe.To ja razumem,a da bi ja zaštitio sebe odustanem od toga i sačekam sledeći dan da odem do mašinske radionice "Crnobrnja",koja je u mom kraju. Taj čovek je poznat kao šacometar i više kao trgovac ali videcu i kod njega.

To jutro odem kod njega objasnim mu problem,on je uzeo kao neku aparaturu da izmeri klipnjaču reče cenu iz delova koja je bila 160 evra i moram da čekam 15 dana.Ja ga zamolim da mi ponovi,pošto je lupao iz glave on drugi put pomeša cene.Ja sam se samo nasmejao i zahvalio što mi je ulepšao dan. Kad sam seo u auto setih se jedne mašinske radionice na autoputu preko puta doma zdravlja "Krivolačka",pomislih da probam i tamo da vidim šta će da mi kažu,inače odustajem od obrade radilice.E sad tamo je druga pesma.Prvo uzimaju radilicu na proveru da se vidi da li je kriva,zatim trnovanje klipnjace,trnovanje kolena izrada ležaja (koje radi druga firma) košta 70 evrića.Pravo da kažem kakvom tehnologijom raspolažu ljudi platio bih i cenu koju je naplaćivao Crnobrnja koji bi verovatno i odneo kod njih. Čekamo dalji epilog :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Stigla je i radilica nepunih 20 sati pošto je poslata na reanimaciju,a ne 15 dana koliko mi je rekao Crnobrnja.Sutra idem u firmu koja pravi ležajeve :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Нигде не пише одакле си...? Може ли у ПП да се добију подаци од те машинске радионице?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1185 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Siguran sam da je u pitanju Beograd, MR- masinska radionica, na samom auto putu u pravcu Nisa, kod Dusanovacke pijace :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Siguran sam da je u pitanju Beograd, MR- masinska radionica, na samom auto putu u pravcu Nisa, kod Dusanovacke pijace :zdravo:

 

Hvala! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

...I??? Gde bese ta radionica koja korektno i povoljno vrsi masinsku obradu delova i za motocikle? Bilo bi veoma korektno i korisno, kada bi tu informaciju podelio sa svima nama. Moze nekome da koristi (pu-pu-pu, zlu ne trebalo...). :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja