Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Evo na ovoj zadnjoj slici se vidi kako su od neke zice napravili reper.  Na onoj MZ-ovoj grad-sajbni sto sam postavio gore pisu ti stepeni paljenja za pojedine tipove MZ-a.  U principu doteras klip u GMT, i tu uklopis reper sa nulom, a potom vratis unazad za ugao paljenja koliko je za tvoj motor, i tu treba da pocnu platine da ti se otvaraju.

  Zbunjujuce je to sto na slici grad-sajbne koju sam postavio ( skinuo je sa neta ) , majstori koji su radili su radili na drugi nacin, i drugacije obelezili. Naime oni su nulu postavili uz reper ne mestu gde pocinju da se otvaraju platine, a oznacili su na mestu gde su stepeni - mesto gde ce klip biti u GMT .  U principu isti q..c drugo pakovanje.  Ovo je za one koji vole da se zezaju. Ja kad hocu da sam bas precizan , koristim komparater, a uobicajeno gurnem srafciger kroz rupu od svecice i sve podesim odokativno - sacometrijom i motor p[ali, radi i ide !  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Doktor Bokilic kad je meni menjao karike i klip, paljenje je stelovao sa sublerom...Iglu sublera stavi na GMT, vrati za 3 mm (po subleru) i to je to. Bobber kresnuo na prvu kurblu (+ 2-3 "pumpanja" bez kontakta)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja sam koristio onu sipku sa podelom koju dobijete uz busilicu za merenje dubine "rupe",ima podelu na milimetre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Hvala svima, nisu mi problem platine nego pred paljenje, uranio sam ga ali mi MZ i dalje ima i rikverc.

Pokusacu sad na ovaj sistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Ako ti ima rikverc mnogo si ga uranio mislim da treba kasnije

ja svog upalim pa nekad krene u rikverc ono ugasim ga i ponovo upalim pa norm radi al sto je fora ono ak je rano palenje al men emzo super ide i ne bi prestelavo palenje ono vuce ko lud i ne trokira pod punim gasom ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

e od cega je ovo bravica ??? iu da li se moze ugradit na emzu po sarafima izgleda da pase a i kljuc je slican po izgledu

vh697s.jpg

 

MZ ES ili TS...iste su !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

da pase ugradio sam je na emzu sam ima 2 klemice viska neznam cemu sluza al samm spojio ko staru na te 2 nisam nist spojio al radi dobro ma na onok mojoj staroj je gubila kontakt pri upaljenim svjetlima tj motor se gasio al s ovom je ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  To ti je kontakt brava od MZ-a TS modela sa 6 volti instalacijom. Skoro je ista kao i na ETZ-u. Ona ima jos jedan polozaj u levu stranu - za paljenje motora bez akumulatora ( moguce samo na 6 volti modelima ) .

  Znaci 0 - sve iskljuceno , moze se izvaditi kljuc.

        - 1 - jedan okret u levu stranu - upaljeno parkirno svetlo, moze se izvaditi kljuc.

        - 2 - jos jedan okret u levu stranu - moze se upaliti motor sa praznim akumulatorom, ili bez njega, al na guranje .

  Tako pise u knjizi za MZ, ja tu opciju nisam nikad probao !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
To ti je kontakt brava od MZ-a TS modela sa 6 volti instalacijom. Skoro je ista kao i na ETZ-u. Ona ima jos jedan polozaj u levu stranu - za paljenje motora bez akumulatora ( moguce samo na 6 volti modelima ) .

  Znaci 0 - sve iskljuceno , moze se izvaditi kljuc.

        - 1 - jedan okret u levu stranu - upaljeno parkirno svetlo, moze se izvaditi kljuc.

        - 2 - jos jedan okret u levu stranu - moze se upaliti motor sa praznim akumulatorom, ili bez njega, al na guranje .

  Tako pise u knjizi za MZ, ja tu opciju nisam nikad probao !

 

Imao sam i ja to ugradjeno na ETZ. Taj dodatni kontakt je sluzio da se dinamo direktno spoji na paljenje ( premosti akumulator i ostale potrosace) prilikom palenja na "gurku". Kod modela sa alternatorom to ne postoji, jer mu je potrebna pobuda iz akumulatora. Mada kada sam bio mlad i naivan ( i jak!) i nisam znao razliku izmedju alternatora i dimame uspevao sam da upalim ETZ na guranje i bez akumulatora. Samopobuda, valjda ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

E sada kada sam resio problem sa lamelom, kako da nastelujem paljenje. Kada probam kao sto je u knjizi nema sanse. Tamo stoji da platine moraju da budu sa zazorom 0.3mm, a meni motor tad ni da pipne, a stavim da bude preko 1mm i radi kao sat ali to nije stelovanje! :-\ Sta raditi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Ima ga ,a ne znam kakav treba da bude. Jedino mi je palo na pamet da mi kojim slucajem nije ceo rotor pomeren u odnosu na radilico mada ima onaj zub koj drzi pravac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Tako je meni jednom Rauš naštelovao. Skroz ga pomerio i kaže:

Drugi Mz sa ovako pomerenim paljenjem ne bi mogao ni da upali.

Tako sam vozio neko vreme i posle je urađena neka popravka i vraćeno je na normalu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ne mogu da se setim.

Znam samo da sam mu u sred zime oterao motor i da je uradio sve što je trebalo,

spisak je bio podugačak, a ni ceh nije bio mali.

Voleo bi da sam ti nekako pomogao odgovorom, ali ne znam, ja sam samo dao genge-pare :)

U januaru je to bilo 16-og 2008, a vreme sunčano i toplo, ne znam da li je ikad u Januaru

bilo tako toplih dana!

Pred sam polazak:

Ctb4B_15012007001800x600.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

E sada kada sam resio problem sa lamelom, kako da nastelujem paljenje. Kada probam kao sto je u knjizi nema sanse. Tamo stoji da platine moraju da budu sa zazorom 0.3mm, a meni motor tad ni da pipne, a stavim da bude preko 1mm i radi kao sat ali to nije stelovanje! :-\ Sta raditi?

 

Platine stavi na 0.4 a paljenje ne stelujes preko njih vec pomeras ceo nosac platina i to na ranije tj. u levo a ako nema mesta u levo....

Tako je meni jednom Rauš naštelovao. Skroz ga pomerio i kaže:

Drugi Mz sa ovako pomerenim paljenjem ne bi mogao ni da upali.

Tako sam vozio neko vreme i posle je urađena neka popravka i vraćeno je na normalu.

 

 

 

Onda se odvije sraf koji drzi rotor skines samo onaj breg (excentar) i on ima zub kako se stavlja a da bi nastelovao opseg stelovanja na exscentru napravis drugi zub da bi ga zaokrenuo malo u desno da bi dobio opseg stelovanja koji ti treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Ne mogu da se setim.

Znam samo da sam mu u sred zime oterao motor i da je uradio sve što je trebalo,

spisak je bio podugačak, a ni ceh nije bio mali.

Voleo bi da sam ti nekako pomogao odgovorom, ali ne znam, ja sam samo dao genge-pare :)

U januaru je to bilo 16-og 2008, a vreme sunčano i toplo, ne znam da li je ikad u Januaru

bilo tako toplih dana!

Pred sam polazak:

Mp5LI_15012007001800x600.th.jpg

Ma vazna je volja  ;)

E sada kada sam resio problem sa lamelom, kako da nastelujem paljenje. Kada probam kao sto je u knjizi nema sanse. Tamo stoji da platine moraju da budu sa zazorom 0.3mm, a meni motor tad ni da pipne, a stavim da bude preko 1mm i radi kao sat ali to nije stelovanje! :-\ Sta raditi?

 

Platine stavi na 0.4 a paljenje ne stelujes preko njih vec pomeras ceo nosac platina i to na ranije tj. u levo a ako nema mesta u levo....

Tako je meni jednom Rauš naštelovao. Skroz ga pomerio i kaže:

Drugi Mz sa ovako pomerenim paljenjem ne bi mogao ni da upali.

Tako sam vozio neko vreme i posle je urađena neka popravka i vraćeno je na normalu.

 

 

 

Onda se odvije sraf koji drzi rotor skines samo onaj breg (excentar) i on ima zub kako se stavlja a da bi nastelovao opseg stelovanja na exscentru napravis drugi zub da bi ga zaokrenuo malo u desno da bi dobio opseg stelovanja koji ti treba

Dobra ideja. Provericu sve pa ako ne bude druge tako cu, hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da bi izbegli suviše otvorenih tema za pitanja koja se ponavljaju ubacio sam temu o štelovanju paljenja ovde u Elektriku.

 

Odgovori su već dati, sve je na ovim stranama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Znam da nema veze sa MZ-icima ali moram da pitam da li neko mozda zna kako se vezuje regler za Jawu 250, nece da puni akumulator, ili je pogresno vezan ili je nesto izgorelo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Prelistaj temu Jawamania, imaš dosta korisnih saveta a ako postaviš pitanje Jawaroši će pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Znam da nema veze sa MZ-icima ali moram da pitam da li neko mozda zna kako se vezuje regler za Jawu 250, nece da puni akumulator, ili je pogresno vezan ili je nesto izgorelo?

 

Imas na dinami kontakte oznacene slovima D i M . Te kontakte povezujes na regler direktno. Na regleru imas i treci kontakt B , on ide na akumulator ( B = batery ).  Neke Jawe imaju na dinami oznake sa brojevima. Ako je tako kod tebe onda si u problemu. Znam ja i to da vezem, da je ovde ispred mene, al ovako na daljinski - tesko .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

 

Imas na dinami kontakte oznacene slovima D i M . Te kontakte povezujes na regler direktno. Na regleru imas i treci kontakt B , on ide na akumulator ( B = batery ).  Neke Jawe imaju na dinami oznake sa brojevima. Ako je tako kod tebe onda si u problemu. Znam ja i to da vezem, da je ovde ispred mene, al ovako na daljinski - tesko .

 

Tako je kod mene ali nece da puni, ili je regler otisao ili dinama a ne znam kako da ispitam sta je problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja