Jump to content

Moto Zajednica

MZ-125 etz

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

.Imam mz 125 etz ,pojavio mi se problem sa njim , nece da prima gas,od polovine gasa trokira ne prima gas. zamenio platone ,bobinu,kondezator,podigo nivo goriva.opet isto ,i svecicu,paljenje na sve moguce nacine.cini mi se da platine mnogo varnice,bobina od varburga. pomagajte ima li neko ideju sta moze da bude nije mi prvi put da radim dvotaktne motore al ovaj me izlude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako platine mnogo varniče - to ukazuje da ti je kondenzator loš. Takođe treba proveriti kako ti ide gorivo iz rezervoara ( skineš crevo sa karburatora, staviš u neku flašu pa otvoriš slavinu ) - možda ti se začepila slavina, ima ona čašica na njoj, unutra je filter. Proveri .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

pogledaj filter za vazduh, tj, skini malo gumu sa karba i probaj tako da ga provozaš, da prima vazduh sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

i mene tako zezalo...kad sam uzeo moj 251,a stajao godinu i po,do 3,5 hiljada mrljavio gusio se..cim prebaci povuce ko sumanut..onda sam skinuo karb...pogledam sve prohodno ..cisto.....gledam kroz diznu nije zapuseno......i nzm sta mi bi da malo dzarnem diznu kad ono rupica bila 3 puta manja nego sto bi trebalo :D ...zapusila se al ostala rupa na oko da ne primetis da je zapuseno... iz mog kratkog iskustva sa MZ-om sam shvatio da ne postoji odredjeno resenje za odredjen problem....moz' da bude sve i svasta pa da tako zeza...cak i jedna zica ... :)

 

tek sad procitah da je problem OD polovine gasa...A ne DO..... jbg,dzaba ispisah sve ovo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

ha nije mi jasno sta je nece pa nece . poceo da sumnjam na semeringe radilice, al prodacu ga nemem vise zivaca, neispravnog.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

ha nije mi jasno sta je nece pa nece . poceo da sumnjam na semeringe radilice, al prodacu ga nemem vise zivaca, neispravnog.

Upravo sam na to hteo da ukazem ! od stajanja otvrdnu semerinzi pa prave probleme .

Takodje treba proveriti stanje lezajeva radilice , koliko imaju kretanja . Mogu i oni zajedno sa semerinzima da budu u ortakluku !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja