Jump to content

Moto Zajednica

kvačilo mz 251

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

dečki nov sam i oprostite ako je tema vec pisana ali zanima me zasto mi klizi lamela na MZ 251 iz 89 godine , klizi u svim brzinama ali tek kada jako odvrneš gas i to tek nakon 4 tisuce okretaja prije nikako ne, dal su potrošene lamele ili je stvar u ulju ili podešenosti. hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Može biti sve ovo što si naveo, a može biti i da ti kvačilo proklizava na radilici. Mora se otvoriti motor pa pogledati.

Evo ovde imaš nekoliko tema o kvačilu, pogledaj pa ti možda pomogne :

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/97-popravke-stelovanja/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

hvala ti puno, sve sam to vec procitao, a budem probao ulje zamijeniti za početak. a za proklizavanje na radilici mislim da to nije jer ga mogu normalno upaliti. imam jos jedno pitanje, zanima me dali svi mz-i moraju raditi onak da se nista ne cuje ili masine mogu onak zvrndat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

hvala ti puno, sve sam to vec procitao, a budem probao ulje zamijeniti za početak. a za proklizavanje na radilici mislim da to nije jer ga mogu normalno upaliti. imam jos jedno pitanje, zanima me dali svi mz-i moraju raditi onak da se nista ne cuje ili masine mogu onak zvrndat?

Neznam koliko ti pomazem ako ti kazem da bi trebao imati neki normalan zvuk ali u isto vreme i karakteristican za mz.Da bi ti iko odgovorio na ovo pitanje morao bi prvo da cuje tvoju masinu.

U svakom slucaju nesme se cuti huk lezaja, zveckanje karika, to ti je isto kao i kod drugih ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa, trebalo bi malo manje da zvrnda. Moguće da ti se čuje ležaj u maloj pesnici ( u klipu ), mada kolko vidim - motor je lepo očuvan i ima samo 18000 km predjenih. A možda se čuje i kvačilo, ako ga je neko ranije radio, pa da nije prekontrolisao luft onog zupčanika na radilici ( postoje platne različitih debljina za štelovanje ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

ali nije to moj nego tak se slično čuje da zvrnda, mada mislim da si u pravu da se cuje taj ležaj u klipu a jel može tako jos vozit ak ga ne bi forsirao, mada mi vlasnik prije ovog od koga sam ga ja kupio rekao da je masina prije god dana isla po pola i sve novo, neg oce jos moc se vozit ovak, i da ide jako lijepo motor i na niskim obrtajima jer ga ne ganjam i to sa dvoje na sebi od tri soma u petoj može povuc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa može se voziti tako neko vreme, al to može prouzrokovati druge kvarove. Mislim da je jednostavnije sad to pogledati i srediti dok je zima, pa na proleće kreneš da se voziš bez brige. Ovako se možeš voziti, pa da ti motor stane usred leta sa još većim kvarom. Šta onda ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

a budem se sada jos tak vozio pa cu rastavit to, ovaj od kog sam ga ja kupio rekao je da je gledao termo grupu i da po njemu nema nigdje lufta mada ja kad cimam kurblu onako je stiscem i pustam na prazno cujem kliktanje u cilindru st znaci da je zazor malo veci na bolcni. kakav lezaj preporucujes ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa tu u maloj pesnici ide samo jedan ležaj - fabrički. Naravno, treba i bolcnu premeriti, obično se menjaju zajedno ( to je i najsigurnije ) . Takođe treba videti kako je to bilo sklopljeno, možda je neko ranije nešto radio oko glave motora ( obrusio glavu ), pa da sad klip kucka malo u nju. Treba sve lepo pregledati .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

evo samo da javim da sam promijenio ulje u getribi i stvarno je bila strahota neka emulzija prerijetka ma uzas, to sam ocistio i natocio hipenol 90 i kada sam ga upalio odmah je bilo mekse kvacilo i lakse su se saltale brzine, i ono najvaznije vise lamela ne proklizuje iiiiiiiiihhhhhhhhhhhaaaaaaaaa ide emzo sada, samo kaj trosi oko 4,8 tak 4,5 na 100km jel to normalno ili previse???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma sasvim normalno, evo moj ima 150 ccm, a po gradu mi troši oko 5 l na 100 km. Gradska vožnja, kreni stani, na svakom semaforu pun gas da odmaknem od kolone. A kad negde puitujem - onda mi padne potrošnja i na 3,7 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja