Jump to content

Moto Zajednica

vaša iskustva

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: skopje
  • Motocikl: honda cbf 600s

Pošto sam kupio svoj prvi motor došlo je vreme i za opremu.Kupio sam ženi Dainese Gore-Tex jaknu i pantalone a moje sam narućio(nije bio broj).

Interesuje me dali treba da nabavim i kišno odelo ili mi to ne treba?

Drugo pitanje bi bilo u vezi kacige.Kako rešavate problem sa kacigama koje nemaju ugradne sunćane naočare.Dali nosite normalne naoćare za sunce ili ne nosite nikakve ili menjate vizir.Razmišljam između X-Lite X-702 i Shoei Qwest .Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Ako misliš putovati po kiši onda je kupnja kišnog odjela dobra investicija.

 

Moje iskustvo - ne kupovati najjeftinije i ne kupovati ona jednokratna. Ta su dobra samo za maglu. :)

 

Također iskustvo br 2 - kupiti dvodjelno barem dva (ako ne i tri) broja veće, radi bržeg lakšeg oblačenja preko opreme. Imao jednodjelno s kojim sam se dosta napatio, svako oblačenje trajalo barem 10 min uz muku i preznojavanje. Nakon njega uzeo tri broja veće dvodjelno, sad se obučem za 2 min. 0takoje.gif

 

Kao zaštitu za sunce koristim Uvex naočale koje uguram u kacigu. Idući put kad budem kupovao kacigu, gledat ću da ima integrirane sunčane naočale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

St se kacige tice, mislim da ti je bolji izbor shoei. xlite je cini mi se bucnija. Ja imam nolan n94, model je star nekih 4,5 godina, ali nije tiha uopste. Znam da je shoei 1100 odlicna, ali ne znam kakva je qwest

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Mana sunčanih naočala uguranih u kacigu je što je preveliki šok za oči kad iz sunčanog prostora ulijećeš u sjenoviti dio (npr. tunel)...

 

Kod integriranih u kacigu, jednostavno podigneš naočale prije ulaska u tunel ili drugi jako sjenoviti dio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja