Jump to content

Moto Zajednica

SStrujin Moto Kviz!

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Bane je nezbiljno shvatio ovaj kviz, postavio pitanje i otisao na spavanje a mi da se patimo ovde...

Jes da mi je zabranjeno da dajem odgovore al sam se posteno namucio da nadjem odgovor...

99% sam siguran da je u pitanju Chang Jiang ali koji tacno model nisam siguran, mrzi me da trazim, svi su manje vise isti, razlike su osim agregata sitne:

06-0623-CU%20(25).jpg

04-0919-Beta-902.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

A lek sam ja tacno odgovorio za BFG?

 

Odgovor je tacan, CESTITKE!!!

Inace, BFG, napravljen 1982 u Francuskoj, BFG je ime akronim dobijen op prvih slova imena kostruktora (Boccardo, Favrio, Grange), nosi cetvorocilindricni agregat od 1.922cc iz Citroena. Kkoristila ga je Francuska poliicija kao svoj sluzbeno vozilo!

 

Ovo sam poslao jos jutros ali tak sad vidim da mi nije zapamtio!

 

Inace, bio sam u pravu za banetove balanseriste :)

 

Evo slike straga:

03-0302-08.jpg

 

Tu sliku i sa nagradnog pitanja mozete naci na http://www.changjiangunlimited.com/propaganda.htm

Ostavljam Banetu da u par recenica opise, prokomentarise pitanje... Jer pored postavljanja pitanja u obavezi je i da kada se dobije tacan odgovor napise malo o tom motoru da bi nesto i naucili... Ja sam za prva 3 pitanja napisao kompletne istorij, clanci ce biti objavljeni na naslovnoj strani uskoro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

@Shejtan

Nesto vise o tom modelu? Propozicije tako nalazu :)

 

Tebi je sve lako ;D

 

Pa kad imam 120kg :)

 

Jel smem ja jedno pitanjce  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

@Shejtan

Nesto vise o tom modelu? Propozicije tako nalazu :)

 

Améliorant constamment ses motos, Marcel Guiguet présente en 1931 son nouveau réservoir. Les critiques de l'époques, en plus d'être élogieuse sur la tenue de route et le freinage des motos sont dithyrambiques sur l'élégance et la ligne remarquable du nouveau modèle : c'est la fameuse 500cm3 N3A.

 

Evo ti pa prevedi ;D ;D Ja otprilike provalim osnovne karakteristike, sledeci cu naci neki engleski da mogu da prevedem ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Apropo prethodnog pitanja:

Francuski proizvodjac MGC, vlasnistvo Marcel Guiguet-a je proizvodio motocikle od 1927 do 1932. Bili su izuzetno moderni i napredni motocikli, aluminijumski ram sa rezevoarom unutar rama (zvuci poznato), instrument tabla sa brzinomerom, casovnikom, meracem goriva, ampermetrom. Uprkos visokom kvalietu izrade, pouzdnanom i snaznom JAP agregatu sa kojim je postizao brzine preko 120km/h i luksuznim dodacima ipak nije postigao veliki uspeh; Prodato je tek negde oko 250 primeraka a od toga do danasnjih dana ocuvano 30ak. Svet nije bio spreman za takvu sofisticiranu u skupu napravu da bi konacno velika kriza 30ih stavila tacku na MGC....

 

Dajte ljudi malo ozbiljnosti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja