Jump to content

Moto Zajednica

SStrujin Moto Kviz!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Motor se proizvodio u Cehoslovackoj od 1927 do 1929 godine. Pravila ga je Firma BD ( Breitfeld-Danek ) u Pragu.

  Od 1929 proizvodnju preuzima takodje Ceska firma Praga koja ga je proizvodila do 1935 godine pod imenom Praga 500 BD .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 500

Upravo tako. Čehoslovačka je početkom 20. imala jednu od naprednijih industrija, te je ova mašina bila DOHC, s automatskim sistemom za podmazivanje, dok se konkurencija mučila da uskladi OHC.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Da se nastavim na temu - Cesi su bili do drugog svetskog rata naj razvijenija industriska zemlja.  Jos davnih dana sam negde procitao pricu o ceskom inzinjeru ( valjda se zvao Lendl ) koji je radio u fabrici Tatra, i kod koga je Ferdinand Porshe radio kao tehnicki crtac. Kad su nemci okupirali cesku - porse je jednostavno pokupio Lendlove planove, i tako je nastala Buba . Al da se mi vratimo kvizu sledeci zadatak je :  Koji je sad pa ovaj motor ?

post-3891-12879016336912_thumb.jpg

post-3891-1287901633743_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Lici na Sears.. al takav searsov model ima izduvnu granu iza cilindra i auspuh ispod/iza motora... imam nekih obaveza al iskopace ga bili :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Gotovo sam siguran da je Amerikanac.. masina lici na delo spacke firme iz indianapolisa... al opet samo lici... slicniji je reading standardu nego searsu al mi se opet ne uklapa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Bogami, ako budete kopali po Americi - ce da se nakopate !

  Evropa je u pitanju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Hayabusa clasiic model 2009  ;D

 

Nema sanse !

 

da nije rus

 

Nije ni Rus !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Da nije Englez a ako jeste da nije Triumf ?? iz 1917?

 

a moze da bude Light Tourist New Imperial ilii  Zenith-Gradua ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

  Da se nastavim na temu - Cesi su bili do drugog svetskog rata naj razvijenija industriska zemlja.  Jos davnih dana sam negde procitao pricu o ceskom inzinjeru ( valjda se zvao Lendl ) koji je radio u fabrici Tatra, i kod koga je Ferdinand Porshe radio kao tehnicki crtac. Kad su nemci okupirali cesku - porse je jednostavno pokupio Lendlove planove, i tako je nastala Buba .

 

Ferdinand Porše je radio kojekude pre nego što je sa svojim sinom osnovao vlastitu firmu početkom pedesetih. Između ostalog kao vrlo mlad inženjer radio je u Dajmler-Bencu (početak dvadesetih). Neposredno posle II sv.rata radio je i u Renou. A što se tiče navodne krađe planova, BUBA je nastala ako se ne varam 1936, znači PRE okupacije Čehoslovačke-1938. Što se tiče godina nemojte me 100% držati za reč - jbg, izlapelo se. Ali buba je pre okupacije, sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Meni ovo smrdi na francuza

 

Jeste francuz !

Da nije Englez a ako jeste da nije Triumf ?? iz 1917?

 

a moze da bude Light Tourist New Imperial ilii  Zenith-Gradua ....

 

Nije !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Aj da lupim stvarno ne znam mozda  Magnat Debon

  Nije , ali si dosta blizu ( i po azbuci - abecedi kako ti draze ) !

A jesam vam zadao motor - svaka mi cast !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sda sam nešto analizirao, kao da je MAG mašina, i može biti i MONET-GOYON ali slike nema pa nema ;D ;D ;D

 

  Ajd da se ne mucite vise - priznacu ovo kao tacan odgovor. Evo i zasto: U pitanju je motor Koehler Escoffier ciji je konstruktor ucestvovao i u konstruisanju Monet-Goyan-a . Firma je funkcionisala od 1912 do 1957 godine kao i Monet Goyyan. 

  Ne znam francuski, ali postoji zajednicki sajt, pa kog interesuje nek pogleda.

  Revolution - ti si na redu - pucaj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Sda sam nešto analizirao, kao da je MAG mašina, i može biti i MONET-GOYON ali slike nema pa nema ;D ;D ;D

 

  Ajd da se ne mucite vise - priznacu ovo kao tacan odgovor. Evo i zasto: U pitanju je motor Koehler Escoffier ciji je konstruktor ucestvovao i u konstruisanju Monet-Goyan-a . Firma je funkcionisala od 1912 do 1957 godine kao i Monet Goyyan. 

   Ne znam francuski, ali postoji zajednicki sajt, pa kog interesuje nek pogleda.

  Revolution - ti si na redu - pucaj !

Pravo da ti kažem prvo sam pomislio na Koehlera ali sve sami krševi od slika po netu, a monetov agregat je MAG 500 ioe i verovatno je motor direktan naslednik.

O.K.

a sada zadatak:

 

 

x.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja