Jump to content

Moto Zajednica

sediste za KLEa

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Drustvo, od skoro sam vlasnik KLEa 2005. godiste i predprosli vlasnik je ugradio novo sediste "za dvoje" (iz Zagreba, vidi fotku), da bi ga prosli vlasnik "odrao", preuredio i iznova tapacirao(vidi fotku). E sad, ja sam dobio tapacir sa odranog sica(zuti savovi, istepano KLE) i mislim se da nadjem, kupim od nekoga samo plasticnu podlogu, nosac sedidta i sa ovim vec gotovim tapacirom odem do nekoga boljeg tapetara, da mi od sundjera napravi opet "dvojni sic". Jurio sam po netu, ali nisam mogao da nadjem samo pnu belu plastiku...Moze neka pomoc, savet?post-26596-0-34740400-1350986215_thumb.jpg ovo je sada, a ovakav je bio post-26596-0-06804100-1350986256_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Odgovor na pitanje - moguće je da lik iz Kanjiže koji se za polovne delove reklamira na www.moto-berza.com ima sedište. Mislim da se zove Dejan.

Pitanje za tebe - za koji đavo ti trebaju dva sedišta? Možeš postojeće ponovo da preradiš, drugo svakako nećeš koristiti.

Pitanje za samog sebe - kakvu li je ideju imao bivši vlasnik kada je od odličnog sedišta napravio ono što videsmo na prvoj fotografiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Karlovac, Croatia
  • Motocikl: BMW F 800 ST

Imao sam KLE-a i uredio sam ga po svom ukusu. Tako sam stavio i sjedalo koje mi je preuredio Shadow iz Zagreba, a to je ovakvo kakvo ti hoćeš ponovo na svom motoru. Serijsko sjedalo je preuredio na način da je koristio postojeću školjku ali drukčije oblikovanu spužvu, prije svega deblju i širu, a skaj i ljepilo kupuješ sam. Sam posao sam platio 100 Eura. Sic je bio prekrasan, kao i cijeli motor.:takoje:

post-26628-0-29029700-1350987680_thumb.jpg

post-26628-0-48920000-1350987757_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Imao sam KLE-a i uredio sam ga po svom ukusu. Tako sam stavio i sjedalo koje mi je preuredio Shadow iz Zagreba, a to je ovakvo kakvo ti hoćeš ponovo na svom motoru. Serijsko sjedalo je preuredio na način da je koristio postojeću školjku ali drukčije oblikovanu spužvu, prije svega deblju i širu, a skaj i ljepilo kupuješ sam. Sam posao sam platio 100 Eura. Sic je bio prekrasan, kao i cijeli motor.:takoje:

I kakav je za dvoje? Moracu negde da ga probam, prvom prilikom kad naletim na ovakav sic na necijem motoru ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Odgovor na pitanje - moguće je da lik iz Kanjiže koji se za polovne delove reklamira na www.moto-berza.com ima sedište. Mislim da se zove Dejan.

Pitanje za tebe - za koji đavo ti trebaju dva sedišta? Možeš postojeće ponovo da preradiš, drugo svakako nećeš koristiti.

Pitanje za samog sebe - kakvu li je ideju imao bivši vlasnik kada je od odličnog sedišta napravio ono što videsmo na prvoj fotografiji?

Ponekad se i ja pitam - trebaju li mi dva? Ali kad sidjem u teren, veruj mi da je ovaj sic (klizajuci) neuporedivo prakticniji i bolji. Mogu po njemu da se setam i pomeram tezista i oslonce. I vrlo je udoban, ali kad mi sedne lepsa polovina nazad, pri kocenjima se kliza i posto je nizbrdica, seta se gore dole. Na ovom drugom, dvokaskadnom sicu, to je (bar mislim?) reseno..

 

Ideja mi je da za relativno malo novca imam 2 sica: jedan solo, za veranja, drugi, putni u paru....

 

 

Ovo sve radim jer imam ovu "kozuricu" dvokaskadnu i ne znam sta sa njom. U suprotnom ne bih davao novce za dva sica ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Karlovac, Croatia
  • Motocikl: BMW F 800 ST

Ovaj sic koji mi je napravio spomenuti Shadow, rađen je po predlošku Bagstera i za mene je bez konkurencije. Planiram i na Versysa ugraditi takav. Udoban i dovoljno širok. Po meni, ono razgraničenje je za uobičajene načine korištenja prava stvar jer ti ne da da se skližeš a i suvozaču je udobno. Ali ako tebi treba sic za sklizanje onda je bolji jednodjelni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Ovaj sic koji mi je napravio spomenuti Shadow, rađen je po predlošku Bagstera i za mene je bez konkurencije. Planiram i na Versysa ugraditi takav. Udoban i dovoljno širok. Po meni, ono razgraničenje je za uobičajene načine korištenja prava stvar jer ti ne da da se skližeš a i suvozaču je udobno. Ali ako tebi treba sic za sklizanje onda je bolji jednodjelni...

 

 

 

 

A gdje si kupio rolbar oko motora? Cini mi se da je dosta uzak (uz motor) i da pri eventualnom padu, ne stiti kolena(nogu) vozaca, tj. da ne odstoji dovoljno. I ja hocu da ga ugradim, ali nisam jos trazio gdje da ga kupim?

 

Inace, Kle ti je (bio :( ) bombonica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

Ponekad se i ja pitam - trebaju li mi dva? Ali kad sidjem u teren, veruj mi da je ovaj sic (klizajuci) neuporedivo prakticniji i bolji. Mogu po njemu da se setam i pomeram tezista i oslonce. I vrlo je udoban, ali kad mi sedne lepsa polovina nazad, pri kocenjima se kliza i posto je nizbrdica, seta se gore dole.

 

 

što se tiče offroada, dvodelno sedište nije toliki problem, pogotovo kada počneš da ustaješ na motoru. Tada je prebacivanje težišta mnogo efektnije a sedište ti ne smeta ;)

 

Sedište kod nas radi Boban iz Zemuna (to na dva nivoa, a la Bagster) a crash barove radi Seba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Karlovac, Croatia
  • Motocikl: BMW F 800 ST

Rolbar ili crashbarr je original Hepco&Becker i kupljen je u Njemačkoj za nekih 150 Eura otprilike. Izabrao sam ga jer sam nastojao da mi KLE izgleda onako "gospodski" a opet sa enduro zaštitom. Zaštita je sa njim osigurana. Da, prodao sam ga u nekom afektu i zažalio. Imao je samo 13500km i šest i po godina. Ovjes sam otvrdnuo na način da sam u prednje štapove upumpao zrak na 1,0 Bara a zadnji amortizer sam prišarafio na najtvrđe. I bilo je super. Kočio sam istovremeno sa prednjom i zadnjom a Shacal ispuh od titana sam ponekad vozio bez Db killera da malo guštam.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Rolbar ili crashbarr je original Hepco&Becker i kupljen je u Njemačkoj za nekih 150 Eura otprilike. Izabrao sam ga jer sam nastojao da mi KLE izgleda onako "gospodski" a opet sa enduro zaštitom. Zaštita je sa njim osigurana. Da, prodao sam ga u nekom afektu i zažalio. Imao je samo 13500km i šest i po godina. Ovjes sam otvrdnuo na način da sam u prednje štapove upumpao zrak na 1,0 Bara a zadnji amortizer sam prišarafio na najtvrđe. I bilo je super. Kočio sam istovremeno sa prednjom i zadnjom a Shacal ispuh od titana sam ponekad vozio bez Db killera da malo guštam.:takoje:

 

Jooooj afekti! Doci ce nam glave!! Srce me zabole kad videh(procitah) sta si prodao :( Valjda si barem doobru cenu dobio, da se malo tesimo :D

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Karlovac, Croatia
  • Motocikl: BMW F 800 ST

Nažalost, realno i nisam. Prodao sam ga čim je osvanuo u oglasniku. Dobio sam koliko sam i tražio, okrugle 4000 eura.Bio je registriran cijelu godinu sa servisnom knjigom, a poklon je bila nova originalna Kawasaki cerada i štender.Ali ja nikad ne zaradim na prodaji pa zato brzo i prodam. S obzirom da brižno čuvam i održavam vozila, prava sreća za kupca..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja