Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1000

Ma citao sam ja sve to... Ali ova moja opstina... Inace, moj motor jos nije registrovan, pa me onda bas skupo izadje sve, a trenutno bas nemam toliko para... A dzabe mi iskustva tudja, kad moram da radim kako mi oni kazu...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

samo polako... uvezbaces i polozices, pa onda u voznju...

za osmicu je najbitnije da upoznas motor koji vozis, tj. da znas kako se ponasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Ako zavrsim 'samoobuku' i polozim testove pre donosenja novog zakona, kako cu polagati voznju i kakvu cu dobiti dozvolu?

Dosadasnju A kategoriju ili ce posle 10.decembra da me akaju da polazem po novom, i dobicu -A1,A2 ili sta vec dozvolu do  250 cc ?

Bilo bi lepo da neko iz auto skole to protumaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Imaš vremena, Bitno je da do 10 dec. uplatiš i kreneš sa polaganjem testova a položiti testove i vožnju moraš završiti do početka marta!

Znaći idi sutra daj lekarski (2500d) i podigni u Ljermontovoj 'L' tablu, sačekaj 10 dana i uplati za polaganje u nekoj školi...pa do marta češ položiti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

'L' sam vec uzeo  ;) , vracam je 13.11 pa polazem testove..

Pre mislim da ima 2-3 godine polagao sam testove ponovo, posle 20 godina,  za B (istekla mi dozvola duze od 1 godine)  -polozio iz prvog puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

pusti iskustvo, moj savet je da ponovo pretrcis testove.. jedno je stvarna voznja a drugo su testovi i trik pitanja

 

a i postoje neka pitanja gde se traze cifre npr. na koliko metara pre mimoilazenja moras da prebacis svetla sa dugih na srednja ili delovi prve pomoci kao sto su rani znaci smrti i kasni znaci smrti

 

moj predlog, testove u ruke i obrni dva tri kruga da se ne bi posle nervirao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

ewo i ja se spremam da polazem, L vracam 04.11.09, polaganje imam 20.11 a voznju 25.11 .... nabavio sam edukaciju u auto skoli, onu na discu i sa njom vezbam testove ..... Mislio sam da cu to lako jer vec imam B,C i E kategoriju medjutim kad sam poceo sa radom shvatio sam da mi je znanje mal isparilo bez obzira sto sam vec dva puta polagao iste testove ... Valja ponoviti znanje!

Ako nekom treba isti disc neka se javi na PP.... spremite prazan disc, przim za Dz!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

ALEALELALEALEEEEEE;

Polozio i ja na ovo ladno juce,5.Nov.2009

Chisto da se pohvalim. ::)

Izdala me Aprilja pa sam morao da polazem na nekom skolskom MZu.

Pre svakog kandita morali smo da skidamo svecu i cistimo je jer je  neko izgleda sjebao smesu.Pisijada ziva.

I tako,odvozao ja,kaze pub polozio i aj zdrao.

Lep osecaj.

Pozdrav  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Cene se neverovatno razlikuju, ne samo po gradovima, već i po auto školama u istom gradu. Vrti se od 150 do 250 koliko sam primetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1000

Ja se sve vise plasim da necu poloziti... Nervira me ovaj instruktor, te pomerio si se za 10 cm levo, te trebao si jos nekih 10 metara ranije podici ruku... Rekao mi drug da kada je on polagao u istoj toj auto skoli, od njih 20 polozili su dvojica... I to iz drugog puta... A placam im 14000...  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

ja se izvinjavam, koliko je sada komplet za polaganje (l tabla, lekarsko i auto skola)

 

ako neko zna..

 

Za 'A'...

lekarsko            2500d

'L' tabla            7500d

testovi              3000d

vožnja              3000d

                    =16000d!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

A u taj paket je uracunat slovima i brojevima JEDAN 1 cas voznje... Svaki dodatni cas je 800 din. Znaci koje dranje ne mogu da verujem!

 

Kako ce se menjati polaganje sa novim zakonom? Nema sanse ni finansijski ni vremenski da stignem po starom da polazem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Evo ovako je stanje kod mene sto se tice polaganja za A!

 

L table vracam 19.11, a polaganje testova mi je 02.12. (na zalost autoskola nema datum pre ovog)

E sad, raspitao sam se u jedno 10-tak auto skola i izabrao auto skolu "Vir" na nbgd. (izvinjavam se ako ne smem da reklamiram)

Prvo se uradi lekarski pregled, i cena varira u zavisnosti od doma zdravlja. Ja sam radio u domu zdravlja Vozdovac, i kosta 2400 dinara. Kad ih zovete da pitate od kad rade oni vam kazu od 7-18h. Ja poranim pre posla, ododjem u 7h i zavrsim kod prvog doktora odmah. Medjutim, ostala tri doktora sam cekao do pola devet, jer od tad rade! Ma katastrofa. Savetujem da ne dolazite pre 8h, jel je gubljenje vremena. Posle lekarskog treba da sakupite dokumenta. Sve to predate u ljermontovu, platite 6500 L tablu, 700 dinara taksu, i proviziju banci, AMS-u 80 dinara (ako hocete da vam oni popune uplatnice) i posle se vratite po L tablu. Dobijete potrvrdu na kojoj pise tacan dan vracanja L tabli. Svaki dan kasnjenja je 400 dinara + provizija banke, znaci negde oko 420 dinara. (pa vi sad vidite da li se isplati ;))

 

Posle vracanja L tabli dobijate potvrdu. Sa tom potvrdom i ostalim dokumentima idete u izabranu autoskolu i prijavljujete testove. E sad zasto sam ja izabrao auto skolu VIR.

Prvo sam se dobro raspitao. Ne mozete da verujete koliko su velike razlike. Ako ste se obucavali na skuteru, morate da polazete na motoru sa manuelnim menjacem, u tom slucaju neke auto skole vam traze 1000 dinara za neko ovlascenje.....pa onda kao navodno 500 dinara za cas na poligonu, a 1000 za cas u gradu(kao kola vas prate) pa onda 1000 dinara za upis, a npr polaganje testova je oko 3500, kao i voznje.

 

U Viru sam se lepo dogovorio sa instrukorom. Polaganje testova je 2500, voznja 2000 dinara, a polazes na nekom keeway motoru od 150 kubika. Nema nikakvog ovlascenja, nema upisa, a cas je 800 dinara, bilo da je na poligonu ili u gradu. Plus, sve je na ravnom jer je NBGD u pitanju :)

Drzite mi palceve 02.12, i 09.12. kad je voznja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

A u taj paket je uracunat slovima i brojevima JEDAN 1 cas voznje... Svaki dodatni cas je 800 din. Znaci koje dranje ne mogu da verujem!

 

Kako ce se menjati polaganje sa novim zakonom? Nema sanse ni finansijski ni vremenski da stignem po starom da polazem...

 

Možeš ali ako znaš da voziš i ako u ovom mesecu platiš lekarski i L a do desetog dec. samo zakažeš testove...jer ako zakazani test treba da polažeš recimo krajem decembra ostaje ti još vožnja koju plačaš u jan. ili febr. Niko te ne tera od jednom da daš za sve ali za lekarski i L teba do 20og ovog meseca!

 

Ja u komšiluku kod VIRa imam zakazano za 17. 11 testove a ako ne položim prelazim tamo gde je jeftinije jer ovde je i test i vožnja po 3000d! Nije zbog razlike od 1500d ali što sebi ne bih kupio štitnike za kolena, recimo ili otišao negde na has!?! Nisam se na vreme raspitao a i do skora je ovde bilo po 1500d ali verovatno zbog ove frke, hmm...ko zna!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

verovatno je vec bilo polemike i odgovora o ovome, ali ajde da pitam, moze koristiti jos nekome da ne trazi....

 

- da li ogranicenje na motor od 45kw vazi do 21 ili do 24 godine?po novom zakonu?

 

-da li se zna, po novom zakonu, da li ce za vozace koji poloze sada, pre stupanja novog zakona na snagu, vaziti odredba koja propisu je da do 24 godine ne sme da vozi motor jaci od 35kw?

 

hvala,pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Za prvo pitanje da te ne bunim ali mislim da tek posle 24 možeš preći tu kw

aza drugo ...sigurno je tačno da ako sada položiš i sa 21g možeš voziti bez ograničenja kw

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

mozda sam postavio malo konfuzno drugo pitanje....uproscenije, ko polozi sad da li ce novi zakon vaziti za njega?

 

hvala zemunac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja