Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Da li je moguce polaganje u Auto-Moto skoli van svog grada, mislim van svoje opstine i da li se sa tom potvrdom dobija pecat u vozacku u svojoj opstini?

 

 

Vozacku vadis u svom gradu bez obzira u kom delu Srbije si polagao! Dakle moguce je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 340 postova

Da li je moguce polaganje u Auto-Moto skoli van svog grada, mislim van svoje opstine i da li se sa tom potvrdom dobija pecat u vozacku u svojoj opstini?

 

Kada sam ja polagao u Pancevu bili su i neki tipovi iz Bg koji su polagali,znaci da je moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja polozio danas. Sutra uzimim dozvolu  ;D. L tablice 7000, lekarsko 1800, testovi 1300, upis 500, polaganje voznje 1000, za motor kojim sam polagao 1000, uverenje jos 1000din. Sve ukupno 14100 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Ja polozio danas. Sutra uzimim dozvolu  ;D. L tablice 7000, lekarsko 1800, testovi 1300, upis 500, polaganje voznje 1000, za motor kojim sam polagao 1000, uverenje jos 1000din. Sve ukupno 14100 dinara.

 

Cestitam!  ;) Jel si na princu polagao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hvala. Polagao sam na Tomosu T14. Nisam navikao na takve stare menjace a i na prekratku prvu. Da bih ubacio u prvu mora motor da bude u pokretu. Kad ubacim motor ode u visoke obrtaje i buka je par puta zacudila policajca  ;D. Kaze da sto se tice pravila dobro sam vozio. jos kaze da ako sledeci kandidat vozi ko ja za treceg ce morati da traze drugi motor  ;D. Princ je vrlo nezgodan za 8 iz razloga sto u opste i ne moze da je napravi, mali anslajk, dugacak motor. A i 140 kila suv motor + tecnost + mojih 115 kila nije lako odrzavati na malim brzinama ispod 10-15 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Medjuluzje

Ovo polaganje A kategorije je nesto najgore sto moze coveka da zadesi, bar je tako u mom slucaju.

 

1. Posto sam izgubio licnu kartu, predao sam zahtev, sto sam cekao 6 sati, pa sutradan jos 2. Pa sam onda cekao jos 10 dana da stigne.

2. Sa licnom sam otisao na lekarski, posto je bila guzva i losa organizacija tu sam takodje izgubio 5 sati.

3. Posle svega toga na svu srecu prijatelj mi je otisao u sud i overio mi ovlascenje.

4. Spremim ja sve te papire Licnu, Ovlascenje, PSP, Saobracajnu, i fotokopiram i odem u sup. I uplatim L tablicu pre toga sto me je kostalo 7000din.

5. Kada u supu izgubim 3 sata na cekanju uz odgovor: Trenutno nemam L tablicu dodjite za nedelju dana. E tad sam poludeo! Lepo sam otisao kuci potegao vezu, i kazu mi da dodjem sutra nacice neku.

6. Dodjem upisu me sve lepo, predam, kad greska na uplatnicama! Dobri su ziro racuni samo je bila greska u iznosima. Odem u agenciju gde sam uplatio, oni : Idi ti lepo u postu i podnesi zahtev. Ja lepo kazem da ja nemam veze sa tim i da bi oni trebali da odu da isprave ili da mi vrate novac odmah. I dosli smo do dogovra da ja podnesem zahtev za vracanje i da potpisem da direktno to ide na njihov racun, a meni su dali nove uplatnice. Na ovom setkanju od Poste do Poreske uprave i slicno sam izgubio 4 sata.

7. I na kraju odem u SUP i uzmem L tablicu.

 

Vec sam izgubio volju za zivotom a tek sam na pola puta... Koliko mi je dana propalo zbog ovih cekanja.... Stvarno ovo nije u redu, al kome da se zalim! Verujem da ste svi vi imali ovako komplikovane situacije... Iskreno kazem ovo mucenje nije vredno! I sad se chudi neko sto mnogo ljudi nema polozeno za motor, a voze! Ovo mucenje nije vredno dozvole!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
Iskreno kazem ovo mucenje nije vredno!

Ovo mucenje nije vredno dozvole!

Oooooooo, itekako je vredno, videces kad zavrsis sve i budes imao sva dokumenta u rukama. Ne toliko zbog legalnosti koliko jer si tad 100% opusten i veruj mi da je totalno drugaciji osecaj kad znajuci to odes u laganu voznjicu i da te neko zaustavi, jbe ti se, ne mogu ti nista. Vozices se da bi uzivao a ne da izbegavas policiju po putu.

A sto se tice tih NJIHOVIH gresaka koje se NAMA lupaju o zivce i dzep, otvori cetvore oci i stalno proveravaj sta su napisali/upisali i budi dosadan ti njima...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

da ne chitam celu temu posto ima jako puno, moj otac je isao danas na polaganje i pao je testove,ucio je iz testova sa cd-a koje je dobio u auto skoli,i pao je sa 4 negativna,jedno pitanje je pogresio svojom krivicom,ali na drugo pitanje je odgovorio kao sto je u programu i ono nije tacno ,tako da je pao,sada me intresuje dali neko ima potpuno tacne testove ,skenirane ili na papiru da prelista njih?posto kakve je srece,naici ce opet na neko pitanje koje je netacno uradjeno u programu.

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

evo i ja danas polozio A kat. Kome su potrebni mogu da dam testove (na cd-u). I ova verz. ima 3 greske u resenjima za a kat (ostale kategorije me nisu zanimale, tako da ne znam koliko su ispravne). Kome treba, slobodno neka se javi ovde ili na pp, pa cemo da organizujemo primopredaju. trenutno imam samo jedan cd, a na kompu mi je crko rezac, tako da za vikend nisam u situaciju da radim distribuciju "na veliko". to moze tek od ponedeljka, kada budem u firmi. Ili sada mogu nekome da dam taj cd, a on/ona neka dalje radi umnozavanje/prosledjivanje.

 

Dalje, mogu najtoplije da preporucim sledeci pristup za polaganje (napominjem da je ovo moje iskustvo i super je bilo za moj slucaj. vi se pronadjite, pa odlucite da li vam odgovara metod):

1. polazite iskljucivo na autoskolskom motoru.

a: ja sam tako postupio iz razloga sto jos nemam motor. planiram da kupim neki veci enduro, a da sam polagao na mom buducem (vecem motoru) sigurno bih imamo vise problema nego sa malim skuterima koji su najucestalija pojava u askolama.

b: lakse je papiroloski / organizaciono (nema cimanja oko L tabli)

2. svako ima svoje tumacenje / dozivljavanje dobre i lose skole, preporucujem da obavezno odaberete onu koju vam je preporucila osoba "od poverenja".

a: sad je mozda malo truba da ovde reklamiram auto skolu, ali, ajmo ovako: polaze se na motoru koji je automatik. (dalje informacije cu dati svim zainteresovanima)

b: malo je van grada (beograda) tako da ne znam da li to bas svima vama odgovara.

c: niko od policajaca nije namerno obarao......

sve u svemu, stvarno najlaksi moguci nacin da se dodje do a kategorije. verujte, nemam razlog da ih reklamiram.

pozdrav svima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

evo i ja danas polozio A kat. Kome su potrebni mogu da dam testove (na cd-u). I ova verz. ima 3 greske u resenjima za a kat (ostale kategorije me nisu zanimale, tako da ne znam koliko su ispravne). Kome treba, slobodno neka se javi ovde ili na pp, pa cemo da organizujemo primopredaju. trenutno imam samo jedan cd, a na kompu mi je crko rezac, tako da za vikend nisam u situaciju da radim distribuciju "na veliko". to moze tek od ponedeljka, kada budem u firmi. Ili sada mogu nekome da dam taj cd, a on/ona neka dalje radi umnozavanje/prosledjivanje.

 

Dalje, mogu najtoplije da preporucim sledeci pristup za polaganje (napominjem da je ovo moje iskustvo i super je bilo za moj slucaj. vi se pronadjite, pa odlucite da li vam odgovara metod):

1. polazite iskljucivo na autoskolskom motoru.

a: ja sam tako postupio iz razloga sto jos nemam motor. planiram da kupim neki veci enduro, a da sam polagao na mom buducem (vecem motoru) sigurno bih imamo vise problema nego sa malim skuterima koji su najucestalija pojava u askolama.

b: lakse je papiroloski / organizaciono (nema cimanja oko L tabli)

2. svako ima svoje tumacenje / dozivljavanje dobre i lose skole, preporucujem da obavezno odaberete onu koju vam je preporucila osoba "od poverenja".

a: sad je mozda malo truba da ovde reklamiram auto skolu, ali, ajmo ovako: polaze se na motoru koji je automatik. (dalje informacije cu dati svim zainteresovanima)

b: malo je van grada (beograda) tako da ne znam da li to bas svima vama odgovara.

c: niko od policajaca nije namerno obarao......

sve u svemu, stvarno najlaksi moguci nacin da se dodje do a kategorije. verujte, nemam razlog da ih reklamiram.

pozdrav svima

 

Kakav skolski motor moje dete otislo na polaganje kad ono izaslo 6 meseci tehnickog i vratili dete pa na sledeci termin.A skuter ne moze ni pod razno osim vespe koja ima menjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Kada sam ja polagao mnogi su koristili autoškolin skuter automatik od 125cc bez ikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

miko arhangelu,

ova konkretna skola je skroz ok, sa ok motorom. ne vidim problem u automatik-u. meni je cilj bio da sto pre/lakse dodjem do a kategorije. nisam bas klinac, pa da nemam kontrolu u prstima. mozda ovo nije dobar recept za mladju populaciju, ali i sam sam napomenuo da je ovo iskljucivo moje iskustvo i da je pozeljno da svi ovo moje suoce sa svojim potrebama itd itd...

u svakom slucaju, nadam se da smo se razumeli.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Jel moguce da se okaci program na neki share sajt, ako je brza konekcija, pa da skidamo...  ???

 

A kako to neki mogu na automatiku, neki ne mogu... u cemu je fora  :o meni to malo daleko i ja bi tako da moze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

b2man koliko te je koštala pomenuta auto škola, RAK pretpostavljam? Znači: upis, ovlašćenje, polaganja, ispis (ako imaju). Brat bi da polaže uskoro, pa me interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

@neutral:

nemam iskustvo sa uploadom. daj uputstvo kako se to radi, pa da probam. samo da napomenem instalacija je za pc. ja sam na mac-u, pa meni nece da radi (exe fajl). cisto da ne bude zabuna.

ne znam na koju foru ovi imaju matik. meni je to bilo nevazno. vazno mi je bilo da moze. jbg, ako ti je daleko onda mora nekako da nadjes opciju B.

 

@Mrva:

pogodak! kostalo: sve ukupno 14000 din + lekarski. ja sam to zavrsio na privatnoj klinici i kostalo me 2500 din. znam da ima i povoljnije, ali nisam hteo da se vucaram po domovima zdravlja / medicinama rada. ako hoces, pusticu ti njihov telefon na pp, pa se dalje dogovaraj sa ljudima. sasvim su normalni.

 

pozdrav obojici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

b2man koliko te je koštala pomenuta auto škola, RAK pretpostavljam? Znači: upis, ovlašćenje, polaganja, ispis (ako imaju). Brat bi da polaže uskoro, pa me interesuje.

 

 

Upis ti je u Rak-u 1000 din i testovi/voznja po 2500 din!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

miko arhangelu,

ova konkretna skola je skroz ok, sa ok motorom. ne vidim problem u automatik-u. meni je cilj bio da sto pre/lakse dodjem do a kategorije. nisam bas klinac, pa da nemam kontrolu u prstima. mozda ovo nije dobar recept za mladju populaciju, ali i sam sam napomenuo da je ovo iskljucivo moje iskustvo i da je pozeljno da svi ovo moje suoce sa svojim potrebama itd itd...

u svakom slucaju, nadam se da smo se razumeli.

pozdrav

No problem,samo sam se pozalio kako mi prolazimo u Kragujevcu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Pa šta može da bude nego auto škola :)

U Novoj Pazovi je, polaže se na Libertiju, vožnja i testovi u istom danu. A sve to imaš ovde u temi već ispisano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Pa šta može da bude nego auto škola :)

U Novoj Pazovi je, polaže se na Libertiju, vožnja i testovi u istom danu. A sve to imaš ovde u temi već ispisano.

.     

 

Upravo tako sledeci ispit je najverovatnije 4-og avgusta u 10h, cene imas  gore! Evo I kontakt tel. 063362507!     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ja sam polagao u KG u auto skoli MANONA! Sve se zavrsi u jednom danu. Testovi 1500, voznja 1500 i potvrda 1500. Sve ukupno 4500 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja