Jump to content

Moto Zajednica

problem sa instalacijom (pomoc)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Dok sam vozio svoj majesty 250cc poceo je u trenutku da gubi gas i da staje. Kao da nema dovoljno struje da ide dalje. Pokusao sam da ga zaverglam nije islo. (palenje na kablove od kola takodje nije islo) tacnije anaser je davao sitne znake startovanja nedovljne da se motor pokrene. Predpostavljam da negde ,,vuce struju" Sta mi predlazete odakle da pocnem da gledam? imam manual koji je solidan no prakticni rad je nesto sto nedostaje. Odvezo bi ga do servisa (nemam kako) a i neznam nikog ko bi se zabavljo sa plastikancem gde nista nije pristupacno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Znaci vergla a nece da upali ?Proveriti prvo kill swich (prekidac kod gasa) ,koliko god debilno zvucalo ljudi su dovozili motor na slepu zbog toga,posle proveriti da li baca varnicu na svecicu ( skinuti kabal sa svecice,gurnuti neki tanju srafciger u kabal i prisloniti ga blizu rama (da bi imao masu) i videti da ima varnice kad se zavergla) .Mislim da je za pocetak to dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1691 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da njemu nece ni da vergla, kreni od akumulatora i mase na ramu i masini. Ako je izgubio struju i nece ni da vergla kada ga prespojis to moze da bude (ja bi gledao ovim redosledom) los spoj klema (oksid), los spoj mase na ramu/agregatu, onda automat alnasera mada sumnjam ako se ugasio u voznji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Dok sam vozio svoj majesty 250cc poceo je u trenutku da gubi gas i da staje. Kao da nema dovoljno struje da ide dalje. Pokusao sam da ga zaverglam nije islo. (palenje na kablove od kola takodje nije islo) tacnije anaser je davao sitne znake startovanja nedovljne da se motor pokrene. Predpostavljam da negde ,,vuce struju" Sta mi predlazete odakle da pocnem da gledam? imam manual koji je solidan no prakticni rad je nesto sto nedostaje. Odvezo bi ga do servisa (nemam kako) a i neznam nikog ko bi se zabavljo sa plastikancem gde nista nije pristupacno...

 

Jel si cuo za Arakisa....:lol::lol::lol:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Oce da vergla (ali povlaci jako veliku struju da je ugasio lagunu 3.0 koliku struju povlaci) Krecem sad polako da rasturam pa javljam sta je bilo i u cem je problem. Imam iskusnog auto elektricara pored sebe. Hvala na pomoci odakle krenuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Ovako kvar nije otklonjen jos uvek neispravan instrument. definitivno pristupacnost od plastika je nikakva a dok se skinu ode dan,

 

Baca varnicu daje gorivo u cilindar ima zadovoljavajucu kompreciju po manualu, vergla slabo, neznam jel posle kill swich prekidaca koji mi se cinilo da prekida ima neki relej i gde bi mogo da se nalazi. sutra mi opstaje da proverim gde bi mogao da bude relej i cetkice anasera tj servisiranj anasera. Naravno kao i svaki polovnjak i ovaj je dosta oksidirao. problem sa skidanjem srafova je ogroman. sve u svemu nisam otkrio kvar nazalost. nadam se sutra da cu imati vise srece.

0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif

 

ako neko ima bilokakav predlog rado bi cuo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12319 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Izvadi elektropokretac napolje i daj nekom dobrom auto-elektricaru da ga sredi, zameni cetkice i biksnu.

 

Napuni dobro akumulator i proveri napon na njemu kada motor radi, mora biti oko 14V na 3000 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

proveri dobro prvo kontakte na CDI i na konektoru iz kojeg idu žice za CDI tj da nije neka žica zbog vibracija u prekidu. Može žica da se prekine kod buksne , a da se ne vidi jer je izolacija čitava. nešto ne verujem da može tek tako da crkne CDI. Ako je motor star kao što kažeš i dugo je stajao, oksidiraju kontakti u konektorima, varniče, greju se i tu je gro problema. sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja