Jump to content

Moto Zajednica

temperatura R1

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Kao sto je u naslovu, sve je ok dok vozim cim stanem temp se penje i ne pada. Kad je drzim na 2000 obrt krene na dole ali cim radi na leru (1200) dize temp do 120-125 i pali mi crvenu lampicu. Tu je gasim da se ohladi.

Ima antifriza i dest vode pola-pola i normalno pali pumpu na 101-102c ali ne moze da ohladi na leru.

Kontam da nije normalno cim nabije toliku temperaturu da svetli crvena lampica. R1 2005god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Na ovim temperaturama je to mozda i normalno, u svakom slucaju motor se vise greje kad je na leru nego kad je na nekoliko hiljada obrtaja zbog podmazivanja i svega ostalog...

Vidis da oce konji da izadju vozi ga nemoj da ga drzis mnogo na leru :D

I proveri ler RPM koliko treba da bude kod tebe, i proveri ulje dal ga ima i dal je ok.

 

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: trenutno bez motora

Koliko sam ja cuo tim r1 04-05 je to boljka, pogledaj malo po googlu nisi jedini koji ima taj problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Na 07-08 kukaju jos vise. Evo jedan Amer kaze "da mi je moja 04, ova nova me izgore". Menjaju joj je neki deo ali ne mogu da provalim sta. Pravo iz garaze na put i odmah nazad u garazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha R6 2006

Ima problem. Jel radi ventilator? Ne bi smeo da je gasis kad digne na 125 vec da teras dok ne spusti bar ispod 100... Moja R6 2006 na leru radi kad je upalim i dize temperaturu do 102-103, onda pali ventilator dok ne spusti na 95 pa ga iskljuci, zatim ponovo penje penje do 102 pa opet ukljuci ventilator i spusti i tako u krug. Ako vozis u gradu ta temperatura je neizbezna za R1 (semafori pale situaciju) obavezno na svaki servis proveri antifriz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja