Jump to content

Moto Zajednica

Masne gume i tesko paljenje (Keeway superlight 125)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Motor je nov kod mene je tek 5 dana ali sam tek danas provalio da su mu i prednja i zadnja guma sa strane skroz masne...kao da ih je neko namazao uljem :zbunjen:... sad mi nije jasno da li je tako bilo od pocetka i zasto bi uopste gume bile masne :stabre:

Druga stvar je ta da tesko pali prvi put. Kada ga upalim radi 2 sec pa se ugasi pa ga onda opet upalim, onda radi 5 sec pa se ugasi.. i tako par puta dok ne uhvati da se greje pa ga onda drzim 2-3 min da radi na leru pod spustenim cokom(kad je podignut nema govora o paljenju) i tek ga onda vratim u normalan polozaj i mogu da krenem <_< Mozda da pojacam ler gas? posto nemam vremena da ga teram u servis a i muka mi je od njih, toliko problema oko novog motora 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

За задњу масну гуму логично објашњење би било да са ланца баца уље, откуд на предњој, појма немам.

За ово што причаш о паљењу, рекао бих да је богата смеша. За почетак, пробај да мало очистиш филтер ваздуха, можда се гуши. Такође, може бити и катастрофа од горива. Не знам какав ти је филтер, можда има и воде...пре паљења, ако те не мрзи, заврни славину, испусти муљ из карба, па пусти гориво. Пре свега тога, опет ако те не мрзи, можда би и резервоар могао да очистиш, ако ништа друго, напуни га на провереној пумпи (ако такве има).

Ово ти је све на брзака и у главном се односи на половне моторе. Било би идеално да можеш да замениш филтер, скинеш и очистиш карб, наштелујеш вентиле.

 

Ако је нов, као што кажеш, хеби га, код нас кад купујеш нешто, то ти је мачка у џаку, нулти сервис никако одрађен. Нађи пристојног сервисера.

 

Надам се да сам барем мало помогао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Gume masne-verovatno su mazane glicerinom da ne bi pucale i da se ne bi videli tragovi stajanja na njima, pa cak i preprodavci vozila i polovnih guma koriste iste trikove, premazu gume glicerinom pa se sijaju ko nove, ako nemaju glicerin neki mazu i ulje, a neki i imalin za obucu

 

Paljenje-prebogata smesa rekao bih i ja, mislim da bi trebao da malo dotegnes vijak za smesu, ali pre nego bilo sta uradis odradi ovaj korak-skini desnu plasticnu deklu ispod sedista, kljuc 10 skini regler, zvezdasti srafciger 4kom zavrtanj i oslobodi poklopac filtera vazduha, izvadi sve iz njega, probaj da upalis motor i da li ce da radi onda. Proveri da li je sundjer masan (masan treba da bude ali jedva, dakle kao da je na njemu neko kanuo kap dve ulja a onda ga ocedio) a ako je vise od toga uzmi i isperi ga deterdzentom, takodje operi benzinom metalne mrezice koje drze sundjer.

ako je bio previse masan nakon pranja u deterdzentu kapni dve tri kapi ulja ili poprskaj sundjer sa wd sprejom ocedi visak pa ga vrati u kuciste

 

Probaj ovo sa filterom pa javi, ako nece da pali korak tri je ili odlazak u servis ili da sam nastelujes karb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Tek sam sad stigao da procitam sve ovo i skapirao da nisam neki strucnak za mehaniku barem ne jos :) Ocekivao sam nesto vise tipa pomeris neku rucicu i eto :)Hvala vama u svakom slucaju, vozim ga u servis u ponedeljak, pa cu da im trazim da ga pregledaju celog dok sam tu i da mi pojasne par stvari ono kao sta je sta :)

Ima tu jos par nekih problema a mozda i nisu .Nesto mu zvace kao neka guma oko prednjeg tocka i nikako da provalim sta:) i takodje sam siguran da ovo crevce sa slike treba negde da ide a ne da ovako visi :)

post-24492-0-30365000-1342203043_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

E to crevce visi samo tako, ima funkciju kad osrafis taj srafcic na loncetu karburatora da ispustis djubre (ako ga ima) u loncetu da ne kaplje benzin po motoru..:zdravo: PS cisto da te ne gledaju belo u servisu....:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Hehe rekose mi iz labaratorije isto to a sad i vidim da imas njihov link, sta da radim kada sve to prvi put vidim :) Jos samo da sredim i paljenje da ne budim ceo komsiluk ujutru i sve je super, posto motorce kada krene ide za sve pare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja