Jump to content

Moto Zajednica

ISKUSTVA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Siguran sam da ce ova tema biti puna raznih prica, jer i sam imam puno prilika da zapisem kao u seriji "Price iz majstorske radionice" razne dogodovstine .

Danasnji slucaj poceo je tako sto je klijent trazio savet koju svecicu da stavi. Posto sam objasnio da ne zavisi samo od nje , svecice njena dugotrajnost , vec od mnogo drugih faktora : usisa (filtera), nastelovanosti nivoa goriva , smese , ulja u gorivu , samog izduva , kvaliteta goriva , pa tek onda do kvaliteta svecice . Poceo sam daljinsku navigaciju radova (telefonom) .

Posle oko sat vremena razlog je otkriven ! :)

BUBA , kojoj neznam ime , a koja svoj dom gradi od zemlje , u filter kutiji navukla je lopatu zemlje . Tako da je ostao prolaz vazduha prst velicine .

Proradio je srpski alat ( medju naj omiljenijim vecini) , citaj cekic :) i posle kraceg pospremanja rezultat je bio sirokog osmeha i zahvalnosti .

Problem je resen bez i jednog ulozenog dinara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Lično mislim da ova tema ima lepu budućnost, a da ne spominjem da mi se dopala na "prvi pogled". Nije baš kafana, a ima šta da se prepričava naširoko.

Možda čak da se u podnaslovu teme doda " ... i anegdote". :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Evo sta se meni svojevremeno desavalo na TS 150 koji je bio malko preradjen i imao je cuveni rezervoar od CZ 175.Na taj rezervoar je pasovao cep od MZ-a kome sam ja napravio dihtung da ne podliva gorivo,a dihtung sam bas napravio tako da ni vazduh nije mogao da propusta.U gradu i na kracim relacijama nije bilo problema ali na otvorenom putu posle 10-ak km motor se gasio.Ja svaki put kada stanem kao cackam nesto,tada nisam skoro nista ni znao, i motor upali posle 10-ak minuta,tj kad malo popusti vakum u rezervoaru.I posle u toku tog dana sve cesce se desava,recimo pusti me prvo 10 km pa nakon sto upali idem mozda 8 km pa 6.Problem da poludis,za mene neresiv u tom trenutku a nemam koga da pitam.

Jednog dana ja lepo operem rezervoar,slavinu,karburator,stavim novu svecicu,nastelujem paljenje,sipam gorivo koje sam procedio kroz zenske carape,stavim filter pre karburatora.Reko sredio sam ga,sad ima da se navozam,oces ista stvar,prosao sam tacno 12 km i motor se gasi,ja iznerviran sedim na motor,nalaktio sam se na rezervoar i psujem,kad sam prestao da psujem cujem neko tiho sistanje,nesto duva negde tu ispred mene,sta ti je reko sad majku ti j...m,nije se valjda guma izbusila,slusam ma nije guma cuje se od rezervoara,skinem cep i u tom trenutku cujem kako rezervoar naglo uvlaci vazduh,ukapiram u cemu je stvar,skinem onaj dihtung oko koga sam se mucio dok ga nisam napravio tako dobro bacim ga u kanal pored puta i nikada vise nisam imao slicnih problema.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam imao "sličnu" stvar. Isto mi se dešavalo da vozim, pa stane i tako opet.

Kod mene je bio slučaj u ramu. Posle jednog sudara, ortak, vrsni majstor, mi napravi novi deo rama što ide ispod rezervoara. napravi od debljeg lima, sve u milimetar, motor prav kao strela. Ali u čemu je fora? Taj deo rama mora da ima rupe jer kroz njih ulazi vazduh. Ovaj napravljeni ih nije imao. Zamislite samo šta sam sve radio na motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kaže meni cope da bi trebalo da očistim auspuh. Skinem ja auspuh, zapušim rupu i nalijem ga naftom, bila zima, da odstoji on par nedelja. Ispraznim ja to, ocedim, sve ok. Upalim motor, radi lepo. Krenem ja da se vozim po Brdu. Rako, ajd da odem do Voždovca, krenem Drajzerovom uzbrdo. Kada sam stigao na vrh , na semafor, svira mi likiz kola i kaže "Šta uradi bre?".

Ja se okrećem , a u Drajzerovoj stao saobraćaj. Kada se auspuh ugrejao, zapalio naftu i počeo da dimi. Nije bilo vetra, tako da je vidljivost bila NULA.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kaže meni cope da bi trebalo da očistim auspuh. Skinem ja auspuh, zapušim rupu i nalijem ga naftom, bila zima, da odstoji on par nedelja. Ispraznim ja to, ocedim, sve ok. Upalim motor, radi lepo. Krenem ja da se vozim po Brdu. Rako, ajd da odem do Voždovca, krenem Drajzerovom uzbrdo. Kada sam stigao na vrh , na semafor, svira mi likiz kola i kaže "Šta uradi bre?".

Ja se okrećem , a u Drajzerovoj stao saobraćaj. Kada se auspuh ugrejao, zapalio naftu i počeo da dimi. Nije bilo vetra, tako da je vidljivost bila NULA.

...say no more, say no more!!

25421119494769312714739.jpg

 

:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Kaže meni cope da bi trebalo da očistim auspuh. Skinem ja auspuh, zapušim rupu i nalijem ga naftom, bila zima, da odstoji on par nedelja. Ispraznim ja to, ocedim, sve ok. Upalim motor, radi lepo. Krenem ja da se vozim po Brdu. Rako, ajd da odem do Voždovca, krenem Drajzerovom uzbrdo. Kada sam stigao na vrh , na semafor, svira mi likiz kola i kaže "Šta uradi bre?".

Ja se okrećem , a u Drajzerovoj stao saobraćaj. Kada se auspuh ugrejao, zapalio naftu i počeo da dimi. Nije bilo vetra, tako da je vidljivost bila NULA.

hahahahaha bravo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Prvi problem na koji sam naisao kod MZ-a je bio sa osiguracima. Posto u vreme 1980 i neke nije bilo u svakoj radnji da se kupe originalni osiguraci, stavio sam one za kola koje imaju plasticno stablo i kada se malo zagreju, plastika se iskrivi i cas ima kontakta a cas nema. Seks toliki da taman dodjem do elektricara, ono sve OK.Krenem kuci, prc, nece da upali i tako dok nisam nabavio keramicke....:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Valjda je i ovo sto sledi iskustvo , pa pisem :

Juce sam bio u veleprodaji i doziveo par iznenadjenja .

Cene za pojedine artikle su mi opisivali ( i za njihovo ubedjenje) kao : "HOROR CENE" !

Na primer : zadnja viljuska ETZ 250 = oko 100 e

rezervoari = 110 e

Dosta toga ni nema novog , nego se nudi koristeno (naravno u jako dobrom stanju) a cene su i za te koristene delove jednake kao nekada za nove delove .

Nikada nisam ni pomislio da ce jedan socijalisticki motocikl zaci u vode burzuaske old-tajmerstine ( bar za sadasnje prilike u drzavi i okruzenju u kojem zivimo) . To me po malo rastuzuje , ali , valjda i to je zivot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja