Jump to content

Moto Zajednica

Sta uzeti??

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio zip

Imam nedoumicu i ne znam sta da uznem motor mi prvenstveno treba za grad i mozda za neku dalju voznjo do 100 km vise manje a imam mogucnost da uznem suzuki gsx 600f 93-94 ili sprint pulsar 200cc novog. Cene su iste

E sad ne znam sta da uznem, ako je u pitanju odrzavanje, potrosnja, servisiranje i ostali X faktori onda bih pre pulsera da kupim. Ali me brine zato sto je kinez i nisam neki ljubitelj kineske imperije.

A suzuki bih uzeo zato sto je kvalitetna masina uljara a i ne verujem da bi me ostavila na put ali opet godine su je zgazile i nedao bog nesto daj joj se pokvari ima da me oderu po dzep, dovoljno da da ga servisiram, zamenim potrosne delove i nesto nastelujem i ne daj boze da mu se otvara masina kostace vise nego sto bih ga kupio.

Napomenuo bih da 5 godina vozim skuter, i u prolazu neki 125 motor, znaci pocetnik sam kada su u pitanju motocikli ali mi to nije problem umem ja sve da savladam i ukrotim.

Molio bih vas za pomoc da cujem vase misljenje. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ako je dobar,,suzuki je moj favorit,e sad,,kinez je jeftin za odrzavanje, ali,,,zadovoljstvo gasiranja je na strani suzukija,isto tako i kocnice i td itd..probaj ti i jedno i drugo,pa sta ti vise srcu legne to kupuj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio zip

Pa vezan sam zbog toga sto mi komsija ima suzuki i ispricao mi je celu istoruju ko ga je sve vozio pod koji uslovi kako ga on vozi na princip mazen pazen a i stvarno nikad ga nisam video da je ganja, vozi ga jedanput mesecno ... Kada su u pitanju motori ja vise volim da kupim od coveka koga znam msm sigurnije mi je nema kolko tolko glava da me boli a za pulsera sam onako reko posto su cene iste a ipak je nov. A ako imate neki predolog za neki drugi motor do te granice vi slobodno preporucite ....

 

@bokilic kada je u pitanju srce onda je suzuki 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

S U Z U K I

Po meni je veoma bitno znati istoriju motora.Kupi bre motor,lako ćeš za skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Suzuki je težak za grad, Sprint je slab i neudoban za neke dalje relacije.

 

Suzuki iako je stariji biće pouzdaniji, ali će ti SVE vezano za održavanje biti višestruko skuplje.

 

Suzuki troši skoro duplo više, ali i ide više nego duplo bolje.

 

Znači ako možeš da priuštiš i imaš snage da se izboriš sa njegovom težinom u gradu, uzimaj Suzuki :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Kad sam kupio veci motor od 600cc hteo sam da prodam Pulsera, ali nakon par dana sam se predomislio i nisam imao srca da ga prodam, jer ne postoji bolji motor za grad i krace puteve (do sat, sat i po voznje, posle toga trne dupe jer je sediste usko).

 

Posto motor cesto koristim u gradu, bitno mi je da imam okretan i lagan motor koji mogu da isparkiram i "na ruke" i da ga gurnem u rikverc i slicno. Potrosnja i odrzavanje nisu skupi. Ako ne izlazim van grada, ne pada mi na pamet da sedam na Yamahu 600.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

uzmi suzukija i ne razmisljaj mnogo, sto se vise dvoumis manje su sanse da ces da se vozis ovog leta :moto3:

To je pravi savet.Kupi motor ako ti ne odgovara uvek ćeš ga lakše promeniti nego skuter.Pa šta iako izgubiš malo novca,svaka škola se plaća.Bićeš bogatiji za iskustvo više. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja