Jump to content

Moto Zajednica

Moj "prvi" motor

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

6LtmB_dsc00332yd0.th.jpg

 

Na slici se nalazi moj prvi ozbiljan motor ako uopste mogu tako da kazem.

Mada na toj slici sam mozda bio 3-4 razred osnovne skole a pre njega sam imao torija tako da je to tada bilo mnogo vise nego vecina sada.

 

Na slici je APN 4, 1972 godiste, pedalas (kurbla se unapred :D).

Deda ga je kupio pomenute godine u Sloveniji novog i doterao u Srbiju.

Vozio ga je on, pa moj otac, tetka i svi ostali redom ko je stigao pa je na kraju dosao red i na mene.

Neko vreme je on stajao u staroj kuci, cekao nekoga...

Bio je u veoma losem stanju posto je dosta presao.

Posto sam ja brzo prerastao Torija jer nikad nisam voleo automatika, trebalo mi je nesto sa brzinama.

Nije se imalo para da se kupi nesto bog zna sta pa mi je cale sredio ovog APN-a da malo "pecem zanat na njemu".

Stavio je nove gume, majstor uradio kocnice i sve oko masine sta je trebalo zameniti (mada nije bilo mnogo) a onda je cale pravio oklop i zajebavao se da bi izgledao lepo.

 

I na kraju je ispalo to sto jeste :).

 

Vozio sam ga neku godinu i onda sam ga prodao da bi kupio nesto drugo i kupio sam ali stvarno mi je zao sto ga nisam ostavio da stoji sa strane ali nije se imalo para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

apn4 ?! :O nemam reci ... izgleda mnogo dobro. ja sam imao apn4 sa 12-13godina i  bio je zeleni sa metalnim rezervoarom... hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Mada na toj slici sam mozda bio 3-4 razred osnovne skole a pre njega sam imao torija tako da je to tada bilo mnogo vise nego vecina sada.

 

Hoćeš li, molim te, da pojasniš malo ovo? Nisam razumeo šta si hteo da kažeš.

 

Tomos stvarno izgleda kao bombonica na fotki. Da li su pasovali oklopi sa BT na APN, ili ih je ćale prerađivao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

pozz svima... zamolio bih brku da ovu sliku prebaci u garazu u temi koju sam zapoceo DALI JE NA APN-CU MOGUCE NABUDZITI NEKI OKLOP ..jer se mnogi neslazu da bi to licilo bas sjajno... pa neka pogledaju kako je to odradjeno jos pre mnogo godina.. jos bi brku zamolio da kaze dali je oklop od bt-a ili je rucno pravljen i malo vise komentara oko same izrade ....hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Mada na toj slici sam mozda bio 3-4 razred osnovne skole a pre njega sam imao torija tako da je to tada bilo mnogo vise nego vecina sada.

 

Hoćeš li, molim te, da pojasniš malo ovo? Nisam razumeo šta si hteo da kažeš.

 

Tomos stvarno izgleda kao bombonica na fotki. Da li su pasovali oklopi sa BT na APN, ili ih je ćale prerađivao?

 

Hocu da kazem da je taj APN u tim godinama za mene imao snage vise nego sto bi mi sada bila neka masina od 600ccm.

Ipak u tim godinama prelaz sa torija automatika na APN-a koji je isao 70km/h  ;D...

Nadam se da sad razumes.

 

A inace oklopi nisu pasovali vec su pravljeni razno-razni nosaci na koje ce oni da se kace kao i nosac za rezervar i masku.

 

pozz svima... zamolio bih brku da ovu sliku prebaci u garazu u temi koju sam zapoceo DALI JE NA APN-CU MOGUCE NABUDZITI NEKI OKLOP ..jer se mnogi neslazu da bi to licilo bas sjajno... pa neka pogledaju kako je to odradjeno jos pre mnogo godina.. jos bi brku zamolio da kaze dali je oklop od bt-a ili je rucno pravljen i malo vise komentara oko same izrade ....hvala

 

Postavio sam sliku tamo u temu. ;)

Inace oklop je od BT50N koji je napravljen kod nas u radnji, rezervar je od BT-a a sto se tice sedista napravljena je jedna ploca od poliestera (moze i sper ploca) koja je presvucena kod ljudi koji rade tapaciranje.

 

Evo jos jedna slika sa druge strane:

EvuKt_dsc00333ac7.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

pozz svima... zamolio bih brku da ovu sliku prebaci u garazu u temi koju sam zapoceo DALI JE NA APN-CU MOGUCE NABUDZITI NEKI OKLOP ..jer se mnogi neslazu da bi to licilo bas sjajno... pa neka pogledaju kako je to odradjeno jos pre mnogo godina.. jos bi brku zamolio da kaze dali je oklop od bt-a ili je rucno pravljen i malo vise komentara oko same izrade ....hvala

niko nije rekao da to nece lepo izgledati,nego da se ne isplati bacati pare na oklop.....primer: recimo da apn kosta 200 eura,kupis oklope za 200,dok napravis nosace,zavaris te nosace,ofarbas oklope i prepravis sto vec treba i na to ode recimo 50-100eura.to je sve ukupno 450-500 eura,i neka ga prodas za te pare,nisi nista dobio samo si potrosio vreme i opet si na svom.bolje je sacuvati pare koje si mislio da bacis na oklop,prodas apn,sakupis jos malo para i kupis veci motor...e sad ako ti prepravke predstavljaju zadovoljstvo...(dobronamerna kritika nemam nameru da zapocinjem neku svadju)i da ne idem vise u off i ovo je previse

 

sto se tice tvog motora brkko,strasan je...cale ti je pravi majstor...

mora da si sa ovim apn-om bio glavna faca... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

E Brksone dobar ti je taj motor, nisam znao da si imao apn-a sa oklopima. Secam se samo onog MZ-a a za ovo nisam znao. Daj da sredimo Dzoovog apn-a, posto nista nema od Raje ;D ;D ;D. Brka ga je stvarno strucno odradio, da nije onih tockova od apn-a neko ko se slabo razume reko bi da je BT. Pokazi ljudima i onog MZ-a, i on je stvarno bio perfektno uradjen. Nego, oces veceras u Bilijar klub na svirku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

sto se tice tvog motora brkko,strasan je...cale ti je pravi majstor...

mora da si sa ovim apn-om bio glavna faca... ;D

 

Ma najveca ;).

 

 

E Brksone dobar ti je taj motor, nisam znao da si imao apn-a sa oklopima. Secam se samo onog MZ-a a za ovo nisam znao. Daj da sredimo Dzoovog apn-a, posto nista nema od Raje ;D ;D ;D. Brka ga je stvarno strucno odradio, da nije onih tockova od apn-a neko ko se slabo razume reko bi da je BT. Pokazi ljudima i onog MZ-a, i on je stvarno bio perfektno uradjen. Nego, oces veceras u Bilijar klub na svirku?

 

Bilo je to davno pa se zato ne secas.

 

Postavicu ovih dana i temu sa MZ-om.

 

E brate, ne znam da li cu doci. Jutros sam ustao rano, bio na nekim predavanjima pa kad sa se vratio radio sam ceo dan, tj. jos uvek radim, (ovo pisem iz radionice), treba veceras da zavrsim jednu XT Yamahu i da je ofarbam tako da ne verujem...

U slucaju da zavrsim ranije mozda cu doci da popijemo po neko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Postavicu ovih dana i temu sa MZ-om.

 

Molio bih te da sve o MZ-u staviš u topic ''MZ popravke i štelovanja'' kako bi uspeli da očuvamo i dopunjavamo svojevrsnu MZ enciklopediju a ne kada se nekome ukaže problem da jurca po raznim topic-ima.

 

Unapred hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovo je moj prvi motor,ali ne ovaj APN14 na kome sedim,nego APN6S iza,fotografija iz devedeset prve...

 

Vlade ovo je kolko se secam 14TLC.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovo je moj prvi motor,ali ne ovaj APN14 na kome sedim,nego APN6S iza,fotografija iz devedeset prve...

 

Vlade ovo je kolko se secam 14TLC.

 

Tomos je imao serijsku oznaku APN za manje modele, 14 i 15 su išli kao oznake modela odmah posle Tomos-a, 14 tlc, 15 slc itd.

 

Koliko ja znam APN su bili 4 i 6 od novijih ali ovde videh i neki sa 3 brzine za koji stvarno nisam znao... No, 14 i 15 nisu imali oznaku APN, menjao sam ih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Ovo je moj prvi motor,ali ne ovaj APN14 na kome sedim,nego APN6S iza,fotografija iz devedeset prve...

 

Vlade ovo je kolko se secam 14TLC.

Moguce,motor nije bio moj ali sam uzeo da ga probam,iako je bio mnogo stariji ipak je mnogo bolje isao od 6-tice.Tesko mi je posle bilo vrati ga komsiji... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Posle "pony expressa", APN-a, par 14-tica i krosa juniora, daleke 1977 god. sam se dokopao svog prvog za ono vreme "ozbiljnog" motora CZ endur-a 250....Eh....

 

4utVv_enduro77gb9db0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja