Jump to content

Moto Zajednica

KTM LC4 400 Military

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pozdrav,

 

interesuje me da li neko posjeduje ili je posjedovao ovaj model (KTM Military LC 400 LSE) i sta ima reci na temu motora ?

 

Na sta obratiti paznju, sta su mu slabe tacke i sl... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

ja imam LC4 400 SC,i ovaj model koliko se ja razumijem u medicinu je skoro identičan.

O LC4 400 stvarno mogu reći sve najbolje.

u svakom slučaju obrati pažnju na zvukove iz mašine,ubaci u 5 pri maloj brzini daj gas i osluškuj.

zavisi (kao i sve u životu) kakav je domaćin vozio,beter ili ljudina.

Recimo kurbla mu se hoće oglođati(1oo evro),u zavisnosti od broja r.s.klip (170 evro),set filtera (50 evro).... zvuk ispod guzova,NEPROCJENJIVO :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

imam i ja istu spravu `94 god, mada sam ga svesno uzeo u ofucanom stanju, ja ti mogu reci sve naj o motoru... nabrojacu ti moje intervencije i cene pa ti proceni sam... kao sto kolega rece obrati paznju na zvuk masine, kod mene je nesto lupalo i ispostavilo se da nije zavrnut centralni saf na onim zupcanicima u masini, kad sam vec otvarao zamenio sam karike, one ja mislim da su oko 60-70€ i ulje i filter oko 20-25€.... posto nije dugo vozen nakon toga kad je pokusano paljenje imao sam sta i da vidim... pomesao ulje i vodu... medjutim kazu da je to ktm-u boljka, ali nije strasno, kod mene je zviznuo semering vodene pumpe koji je zamenjen i sad je sve ok... kad je to radjeno menjao sam plocice, lezajeve, stelovao karburator i cistio, i jos nekih gomilu sitnica i sve to sa delovima me kostalo 90€... gume sam kupio od kolege sa foruma polovne ali bas dobre za 80€, vodenu pumpu sam nasao polovnu ali dobru za 50€, uzeo sam je zato sto je nova 185 kod nas, pa cisto nek se nadje 0namigivanje.gif

kurbla mi je kao i kod kolege sjebana bila, ali nasao sam kod nas za 30€, odgovara od mnogo modela... klip nisam siguran da ima veze sa radnim satima kod ovog modela, ali mislim da je pametno da se radi servis cesce jer su jednocilindrasi osetljiviji na cveljanje non stop u vrhu, tako da koliko cuvas toliko ce trajati....

 

sto se voznje tice nije preterano tezak i prenos mu je takav da se gica kao jare na gasu, samim tim je dosta zabavan za voznju, vozio sam i po asfaltu i po sljaci i po blatu... sve u svemu sposobna masinica za sve to... ima dovoljno snage, okretan je, elastican... sve u svemu moje preporuke..... bacicu ti i slike ako te bude interesovalo... pozzz1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

sto se voznje tice nije preterano tezak i prenos mu je takav da se gica kao jare na gasu, samim tim je dosta zabavan za voznju, vozio sam i po asfaltu i po sljaci i po blatu... sve u svemu sposobna masinica za sve to... ima dovoljno snage, okretan je, elastican... sve u svemu moje preporuke..... bacicu ti i slike ako te bude interesovalo... pozzz1zdravo.gif

 

Pozdrav kolega :)

 

interesuje me sve sto mozes da napises o motoru, a naravno i slike. Ozbiljno sam se zagrijao za ovakav model, posto mogu uvesti iz inostranstva za male pare.

 

Kakav je sa vibracijama, da li se moze izdrzati 200-tinjak kilometara dnevno u sjedistu ?

 

Vidim da sa njim dolaze i neki koferi njegovi, pa me interesuje da li si vozio ikako i sa njima ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Military model je sa alnaserom,jesam upravu? veći mu je i rezervoar? mislim i da mu je sjedište drukčije.

možda taj i jeste za cestu.

inače LC4 nije motor za vozikanje ,ipak po meni to je jedna hard enduro mašina,za vikend i kapak...

vibracije ubijaju,nakon njega kada sjedem u svog dizela izgleda mi kao da sam na letećem ćilimu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Military model je sa alnaserom,jesam upravu? veći mu je i rezervoar? mislim i da mu je sjedište drukčije.

možda taj i jeste za cestu.

inače LC4 nije motor za vozikanje ,ipak po meni to je jedna hard enduro mašina,za vikend i kapak...

vibracije ubijaju,nakon njega kada sjedem u svog dizela izgleda mi kao da sam na letećem ćilimu.

 

Da, to je model sa anlaserom. Radjen za austrijsku i njemacku vojsku, isti ram kao standardni LC4, samo je kubikaza smanjena na 400ccm zbog trajnosti i potrosnje. To nije standardni KTM agregat od 400 ccm, nego prepravka 640 ccm agregata u 400 ccm, i dosta vlasnika koji traze vise snage, vraca glavu i klip od 640 ccm.

 

Rezervoar je dobro veci, sjediste je udobnije od standardnog LC4, jer je predvidjen da bude univerzalni motor u vojsci, ima ojacani zadnji ram i ogibljenje, posto je predvidjen da nosi dva vojnika u punoj opremi.

 

Standardno iz fabrike dolazi sa 3 kofera i nosacima bocnih kofera.

 

Po informacijama koje sam nasao o njemu, tezi je od ekvivalentne hard enduro masine i nije bas cisti hard enduro, vise je neka zlatna sredina, tipa Suzukija DR350/400. Pokusaj malog Adventure modela, na papiru djeluje pristojno.

 

Inace, na konkursu za vojsku, konkurent mu je bio BMW F650GS, i vojska je odabrala KTM...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

kod mene je bato hard enduro verzija bez alnasera, nije nesto preterano udobno sediste ali nije ni strasno veruj.... a na 200 km ima dupe da ti utrne na svemu... ali mislim da je ista masina jer sam gledao moju pored 620 isto godiste, a i slucajno sam dosao do podatka da je klip na mom i na 640 istog precnika, tako da moze da se prepravi sigurno ali mislim da je bacanje para.... ovo ide sasvim ok veruj a koliko ce ti KTM trajati........................ zavisi samo od tebe i tvoje voznje........... ako mu je po imenu gledati ( Kratkotrajni Turisticki Motor) nije dobra varijanta ali taj tvoj nije turisticki nego vojni tako da ces verovatno imati vise srece....1lol.gif

uzimaj to ako je povoljno i vozi, a za nebitne detalje ne brini, uostalom ako ti se ne svidi lako ces ga ovde prodati......0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

Military model je sa alnaserom,jesam upravu? veći mu je i rezervoar? mislim i da mu je sjedište drukčije.

možda taj i jeste za cestu.

inače LC4 nije motor za vozikanje ,ipak po meni to je jedna hard enduro mašina,za vikend i kapak...

vibracije ubijaju,nakon njega kada sjedem u svog dizela izgleda mi kao da sam na letećem ćilimu.

 

Da, to je model sa anlaserom. Radjen za austrijsku i njemacku vojsku, isti ram kao standardni LC4, samo je kubikaza smanjena na 400ccm zbog trajnosti i potrosnje. To nije standardni KTM agregat od 400 ccm, nego prepravka 640 ccm agregata u 400 ccm, i dosta vlasnika koji traze vise snage, vraca glavu i klip od 640 ccm.

 

Rezervoar je dobro veci, sjediste je udobnije od standardnog LC4, jer je predvidjen da bude univerzalni motor u vojsci, ima ojacani zadnji ram i ogibljenje, posto je predvidjen da nosi dva vojnika u punoj opremi.

 

Standardno iz fabrike dolazi sa 3 kofera i nosacima bocnih kofera.

 

Po informacijama koje sam nasao o njemu, tezi je od ekvivalentne hard enduro masine i nije bas cisti hard enduro, vise je neka zlatna sredina, tipa Suzukija DR350/400. Pokusaj malog Adventure modela, na papiru djeluje pristojno.

 

Inace, na konkursu za vojsku, konkurent mu je bio BMW F650GS, i vojska je odabrala KTM...

 

RESPECT za podatke o istorijatu.... ne rekoh ti ja nemam te kofere, niti bi ih stavio ikad, jednostavno sve sto ne moze u ranac visak mi je, a i njega izbegavam, nekako mi smeta...... ali mislim da je taj motor ipak malo udobnije i prakticnije odradjen, znas da vojska uvek nesto kenja i zahteva tako da je sigurno i tu bio isti slucaj..... kako god imas moju podrsku ako ti ista znaci...0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima , potrebna mi je informacija ili pomoć gde nabaviti stator ( namotaje ) za KTM lc4. 400 . Specifičan je jer se u statoru nalazi I pick up. Kao i elektroniku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja