Jump to content

Moto Zajednica

albert mz

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: novo milosevo
  • Motocikl: MZ ETZ 250
post-19633-0-65060800-1332439154_thumb.jpgOd utorka sam i ja posta vlasnik MZ a.Kupio sam ga neispravnog,iglica u karburatoru polomljena,paljenj je magnetno od apnca, kajla zalomljena u radilici što smo danas rešili ali smo morali da ga rastavimo celog da bi izbušili radilicu pošto nismo mogli da ga izvadimo.Motor je ponovo sastavljen ali me zeza kvačilo ne znam da ga naštelujem.Juče sam ga malo vozio,ide lepo ali danas nije hteo da upali pa sam za danas odustao od daljih radova.Nije nešto lep ali kad budem rešio mehaničke probleme dolazi estetika na red.Imam samo ovu jednu sliku sa kraju današnjeg radnog dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

fali ti saf izpod krivine auspuha.

 

Kvacilo stelujes: 1 opustis sajlu na rucici do kraja. 2 onu plocu sa 2 zuba stavis na mesto i okrenes(cukanjem ako nece rukom) levo(kontra od kazaljke na satu). 3 vratis gumicu i malu deklu, ucvrstis je sa 3 safa(muski) 4. pritegnes sajlu na rucici sve dok ne dobijes=kurbla propada(ne pokrece klip) kad stisnes kvacilo.

 

Fino stelovanje uradis u voznji na koliko da odvaja.. 0takoje.gif

 

Preuzmi maual za MZ etz 250 Manual 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: novo milosevo
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Manual sam preuzeo još juče ,ali nisam stigao da pročitam.Sutra ću probati da ga naštelujem.Danas sam radio pa nisam sigao da ga čačkam(radim na železnici u turnusu 12-24 12-48),sutra nastavljam radove.Ne zezam meni baš i nije lep,ali će biti,imam neke planove ali će to sačekati. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: novo milosevo
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ovih dana sam otklonio sve nedostatke.Motor pali i ide lepo,malo sam se vozo i dosta sam zadovoljan učinjenim mada može bolje. Hteo bi da vam se svima zahvalim,jer da nije bilo mz sveta nikad se u meni ne bi probudila davno usnila želja za motorima.Priča počinje davno,sa 15god sam kupio apn4,ali sam imao želju za nečim većim ali situacija je bila takva (došle devedesete,pa ženidba deca) da nisam imao mogućnosti da da sebi ispunim tu želju.MZ mi se mota u glavi oduvek,moj otac je 73god kupio es 175 koji je i prodo davno,tako da MZ nije novina u porodici .Motor sam kupio sasvim nenadano i jako povoljno (menjao za dva mobilna telefona +50 e).Sa njim sam dobio gromilu delova pa nešto pokušavam da prodam da bih oporavio osakaćen kućni budžet.

 

Jedno pitanje,dali neko ima iskustva sa magnetnim pljenjem na mz-u?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Jedno pitanje,dali neko ima iskustva sa magnetnim pljenjem na mz-u?

 

 

 

MZov alternator je zakon!!! imas dovoljno struje za sve.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Manual sam preuzeo još juče ,ali nisam stigao da pročitam.Sutra ću probati da ga naštelujem.Danas sam radio pa nisam sigao da ga čačkam(radim na železnici u turnusu 12-24 12-48),sutra nastavljam radove.Ne zezam meni baš i nije lep,ali će biti,imam neke planove ali će to sačekati. :takoje:

Ja bih samo da pozdravim kolegu železničara :zdravo:

MZ lepo izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: novo milosevo
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Hvala kolega biće on još lepši do jeseni.Planiram da ga kompletno sredim,farbanje struja i jošneke sitnice.Mašina je u dobrom stanju vozim ga i za sad nisam primetio nikakvih mana,sem toga što kada vozim po letnjem zemljanom putu(na pecanje ja priljatelj) na malim obrtajima se guši,ali to kakosam ovde čito normalno za njih.Hvala još jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: novo milosevo
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Juče mi se desio prvi kvar na motoru. Bio sam na pecanju i pri povratku kući crkne mi budženo paljenje od apn-a .Hvala bogu bio sam 10km od kuće i šta ću drug sa kojim sam išao pozove kolegu i on me odšlepa kući.Prvi put sam se se šlepo motorom.Tako da druge nema nego da montiram orginal paljenje ,samo da nabavim diodnu ploču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

posto vidim da si iz Miloseva, pogledacu da li je meni ostala diodna ploca pa cu ti doneti kad budem prolazio kroz Milosevo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

cackao sam danas i nasao sam plocu sa diodama pa ako si slobodan sutra popodne da ti ponesem kad budem krenuo na voznju... pusti mi tvoj broj mobilnog na PP da se cujemo sutra pa da se dogovorimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja