Jump to content

Moto Zajednica

Pomagaj te drugovi hocu da se ubijem - TDM 850 '94.god.

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F , 2001 god.

Jutros pokusah da upalim yamahicu kad ona vergla vergla upali na sekund i ugasi se odmah, posle ponovo pokusavam, verglam verglam a ono odjednom jak prasak BUM ja pomislio neko u dvoristu mi bacio petardu :stabre:, ja opet verglam i ono opet BUM ja poludeo >:( rekoh ko baca petarde sada zadavicu ga, i od verglanja akumulator mrnjau. Napunio akumulator :zvizduk: vratio ga na bajk, probao opet da verglam kad opet BUM i ukapiram da sam ja tj. moj motor upitanju. Ima li neko ideju sta bi moglo da bude u pitanju tj. dali se neko susretao sa ovakvim problemom . :neznam: Sta mi je ciniti? Pomagajte drugovi moje razocarenje je preveliko :(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Imaš previše goriva u cilindrima (da ne kažem u auspuhu) pa zato pucaš. Možda su prelili karburatori.

Ako si malo vičniji upotrebi alata, odvrni svećice i zaverglaj par puta da izađe višak goriva. Onda vrati svećice i pali :)

Opcija 2: zaboravi alat, zatvori slavinu, vrati sauh i ... čekaj sat vremena - taman dok ne dopuniš akumulator na nekom punjaču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Ajde malo pojasni dali si palio motor preko zime? Dali si jutros pokusao da upalis posle duzeg stajanja? Postoji vise razloga zbog cega se javlja pucanje, za pocetak skini svecice malo izverglaj da izduva benzin koji nije sagoreo dobro ocist svecice pogledaj zazor ili ako si u mogucnosti stavi nove pa probaj ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F , 2001 god.

Pre cetiri dana upalio ga normalno i podmazao lanac i onda danasnji dogadjaj, hteo sam da promenim ulje medjutim nije hteo da upali i pri verglanju dolazi do pucanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

svakako nesto oko karburatora....Isti problem na mojoj teneri 750,a to si sti karbovi >:(

 

Moj je kod majstora,taman prolecni servis,sto i tebi preporucujem...Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F , 2001 god.

Stvarno ne znam koja bi to bila verovatnoca. Poslusao sam savet NesheXX i zavrnuo slavinu ostavio malo da stoji probao da palim posle vergla vise ne puca ali nece da upali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

odvrni svećice, slikaj i okači slike ovde.....ovako je malo teško diagnosticirati grešku.

Malo biblije o svećicama.....

 

Biblija 1

 

Biblija 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja