Jump to content

Moto Zajednica

FZR prerada repa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 104 postova

I owe zime nisam mogao da sedim skrstenih ruku... Pa odlucix da se malo pozabavim. Prvo sam porucio rep od yamahe R1 2004,pa pravio konstrukciju,pa uklapao rep,imalo je tu posla,bezobzira na to sto neki kazu da je to lako... Nisam zavrsio sve ali radove privodim kraju. Porucio sam sedista ,i dok cekam da dodju reko da pitam vas za neki savet... Posto stvarno nemam ideju sta kako dalje,u koju boju da farbam, i josx sta bi mogao da bi ga josx vise ulepsao..? Ako vam nije tesko ,SWAKI SAWET JE DOBRO DOSAO... :) A ewo sad i neke slike :)

post-20566-0-21671600-1326567922_thumb.jpg

post-20566-0-95322600-1326567975_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 517 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Vidi da i napred obavezno staviš masku od nekog R1/6 ako već nisi(ne vidim na slikama),skoro sam video jedan sa sličnom "intervencijom" mnooogo podmladi motor. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Planiram napred da stawim masku od nekog nowijeg yamahinog modela, r1 ,r6... Ali prwo da se oporawim od owe 'interwencije'... Dosta je tu nowca ulozeno.... Inace to je ta wisina,i to je konacno resenje,mada se moze weoma lako spustiti nize... Ali meni se owako wise swidja... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Planiram napred da stawim masku od nekog nowijeg yamahinog modela, r1 ,r6... Ali prwo da se oporawim od owe 'interwencije'... Dosta je tu nowca ulozeno.... Inace to je ta wisina,i to je konacno resenje,mada se moze weoma lako spustiti nize... Ali meni se owako wise swidja... :)

 

To sad tako mislis,li kad budes poceo da vozis videces onda...... jer ce ti jajca otpasti od sedenja na rezervoaru :nanana: ,moj savet ti je razmisli prvo o tome,da ne bi radio ponovo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Ae da naprawim neki krug pa jawljam sta ce biti sa ****** . :) ixixi :D Samo sediste da dodje... :) Inace hteo sam da prawim u strita pa sta znam odustao od toga,sta vi mislite kako bi izgledao lepse?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

rep je jako visoko ako ne ide u fajtera nego u sporski izgled ostaje a i novi nosaci cevi koliko ja vidim nije dobro odradjeno donja cev a ni gornja od kostura ne sme biti varena trebao si malo zagrejati cev i iskriviti ,i to jos na mestu gde je maksimalno opterecenje pri sedenju ja bi taj kostur repa ponovo iznova odradio sad barem imas mere kako ce to da stoji ,jos ako bude napravljen sa 2 sedista i mogucnost da se na njemu voze dvoje po meni to nije uopste sigurno ............................a sto se tice da li ce konacna verzija prerade biti sport ili fajter to je stvar ukusa i zelje vlasnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

U cewi od rama ima uza(puna) cew koja ojacawa warowe za ne daj boze... Sto se tice wisine,mislim da je owako lepse.... A za fajtera bi trebao josx uloziti,ali otom potom... :) Hwala na sawetu,ali konstrukcija je dowoljno jaka da izdrzi opterecenje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja licno jako mrzim kad neko na stariji motor stavlja plastike sa novijeg motora,posle ni na sta ne lici.....aj rep i nekako ali kad vidim na fzr 600 prednji kraj od 60-ice,ili na uljari od nekog k 7-8 povraca mi se.....po meni je od starijih motora samo standardni izgled ili dobar fajter......

 

http://www.itsmymark.../copy/72392.jpg

72392.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

a koliko te jje to skupa investicija ako si sam radio pola cevi 20x20 ti je 500 dinara i rep nekih 50 evra ostali oklopi kod Brke su 150 evra............................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Druze, s'obzirom da se bavim proizvodnjom oklopa za motocikle a radio sam i mnogo prerada ranije dok nije poceo da radi ko god je stigao, moram ti skrenuti malo paznju na visinu repa kao i ostali.

Ukusi su razliciti ali evo sa moje tacke gledista:

1. Rep je previsok a kao sto ti rece i Mohikanac videces kad budes poceo da vozis

2. Treba ispratiti visinu repa i ugao sedista u skladu sa rezervoarom

3. Posto si odabrao rep od R1 04-05 koji ima izduve ispod sedista trebao si i njih da upakujes da bi bilo ono sto treba da bude

4. Posto je model repa suvise tanak, ne ide ti u skladu sa prednjim delom motora pa bi sada stvarno trebalo da razmislis o ubacivanju od nekog novijeg modela. Ako si planirao da ostavis prednji deo motora kakav jeste trebao si da razmisljas o modelu 2002-2003.

5. Konstrukcija mi deluje jako slabo bez obzira sto ima cev unutar cevi. Kad se prebaci vaga do zadnjeg sedista, hm...

Trebao si prvi deo konstrukcije ostaviti fabricki kakav jeste a onda njega da prepravljas i pasujes prema zadnjem delu

6. U svakom slucaju svaka cast za trud :takoje:

 

Nemoj da me shvatis pogresno, mnoge ljude koji su uzimali od mene oklope a danas se bave preradom sam licno uveo u posao tako da znas da su ove kritike dobronamerne i nadam se da ce ti pomoci pa ko zna, jednog dana mozda i ti to unovcis ;):aha::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Brko hwala na sawetima,pratio sam ja dwoju temu onu sa suzukijem.. :) A rep cu spustiti josx 2-3 cm pozadi,znaci od wiljuske mi je sad 63 do kraja repa,sad ce biti 60...Mislim da to nije malo...Sto se ti ce fabricke konstrukcije nisam hteo nju da unistim,pa sam pravio drugu,mozda cu jos na neki nacin ojacati konstrukciju,ali nzm kako(waljda cu nesto smisliti)...A koja bi cena bila za kompletni prednji deo od nekog r1 ili r6,pusti na pp..? A mozda cu i rezervoar da zamenim,nasao sam povoljno... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

ako ides u fajtera moze jeftinije da te izadje ,kasije prodas oklope ako nekom treba ali ti opet treba da das pare na drugoj strani tj guvernala, nosaci guvernale , maska sa farom i ja bi promenio rezervoar ili vidi kod Brke valda ima neku poliestarsku navlaku da odradis preko tog rezervoara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Sto se tice prodaje maske sa fzr,necu prodawati neka sedi kuci ne moze da smeta... A mozda kad ga budem prodawao neko ce hteti da wrati motor u fzr,nece da wozi budzotinu.. :) A strit je jeftinija vraijanta barem duplo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja