Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motor 125ccm. Potrebni saveti!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Ja bih rachunao nekih 23% na cenu motora napolju, 150e za shpediciju i oko 100e za transport :)

 

I na sve to + prenos i registracija,ako se ne varam...sto ne bi trebalo da bude vise od 200 eura(ispravite me ako gresim)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2892 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ja bih rachunao nekih 23% na cenu motora napolju, 150e za shpediciju i oko 100e za transport :)

 

I na sve to + prenos i registracija,ako se ne varam...sto ne bi trebalo da bude vise od 200 eura(ispravite me ako gresim)

 

 

Nemas nikakav prenos. Ti ga uvozis pa odma ide na tvoje ime.

 

npr. ako je motor 2500 jevreja tamo, ti ga platis 3200-3300(sve ukljuceno)

 

Ispravite me ako gresim.

 

Gledaj ovako. Pazaris motor tamo za 2500e. Sledece je da platis carinu na taj motor koja je 5% i ona te ukupno iznosi 125e i to dodajes na cenu motora da bi dobio osnivicu za PDV. Znaci imas 2625e i na to PDV od 18%. 472.5e ti je PDV. Pa ti je sada cena celog ocarinjenog motora 2500 + 125 + 472.5 = 3097.5e Na ovu cifru ti ide tehnicki pregled i registracija motora (tj ono sto ce te cekati svake godine).

Probaj ovim postupkom za svaki motor pa ces imati tacnu cifru  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Gledaj ovako. Pazaris motor tamo za 2500e. Sledece je da platis carinu na taj motor koja je 5% i ona te ukupno iznosi 125e i to dodajes na cenu motora da bi dobio osnivicu za PDV. Znaci imas 2625e i na to PDV od 18%. 472.5e ti je PDV. Pa ti je sada cena celog ocarinjenog motora 2500 + 125 + 472.5 = 3097.5e Na ovu cifru ti ide tehnicki pregled i registracija motora (tj ono sto ce te cekati svake godine).

Probaj ovim postupkom za svaki motor pa ces imati tacnu cifru  ;)

 

E to sam trazio, takvo objasnjenje, ALAL TI VERA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

 

 

Gledaj ovako. Pazaris motor tamo za 2500e. Sledece je da platis carinu na taj motor koja je 5% i ona te ukupno iznosi 125e i to dodajes na cenu motora da bi dobio osnivicu za PDV. Znaci imas 2625e i na to PDV od 18%. 472.5e ti je PDV. Pa ti je sada cena celog ocarinjenog motora 2500 + 125 + 472.5 = 3097.5e Na ovu cifru ti ide tehnicki pregled i registracija motora (tj ono sto ce te cekati svake godine).

Probaj ovim postupkom za svaki motor pa ces imati tacnu cifru  ;)

 

E samo mislim da si zaboravio da napises koliko placamo speditera koji nam carini motor ili to ulazi u onu cenu od 125e...nije mi to bas najjasnije...jbg ja se izvinjavam ako sam malo dosadan sa pitanjima,treba mi sto vise informacija posto sam resio da sledeci motor koji budem kupio bude stranac,pa cu ga ja prenositi jer mislim da mi se to dosta isplati...Nasao sam pre neki dan Apriliju rs 125 97' stranca 800e ovde kod nas i mislim da je prilicno islplatljivo uzeti tako nesto pa ga cariniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Stvarno ne znam u kakvom je stanju jer nisam zvao lika,al ne verujem da je u toliko losem,rekao sam samo ono sto sam video u oglasu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Decko, motori 90,91,92,93,94 godiste se prodaju za 1500 a APRILIA koja NOVA kosta 5500 evra se prodaje za 800 i to '97god?  Mora da je masina u totalnom haosu tj. treba mu puna generalna.

 

Opet kazem da oglas nisam zvao i stvarno ne znam u kakvom je stanju,nego sam samo video i zainteresovao sam se,tako da o tome nema svrhe raspravljati se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Ma nisam ni mislio da ga zovem jer planiram da kupim motor tek kad prodam ctx-a,sada gledam oglase cisto informativno...e da,zanima me jos jedna stvar:Kada kupim ovde stranca za na primer 700e,koja mi se cena racuna za pdv i onih 5% kada ga budem carinio,ona za koju je kupljen tamo ili ova za koju sam ga ja kupio ovde(ili mozda oni procenjuju motor)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2892 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ma nisam ni mislio da ga zovem jer planiram da kupim motor tek kad prodam ctx-a,sada gledam oglase cisto informativno...e da,zanima me jos jedna stvar:Kada kupim ovde stranca za na primer 700e,koja mi se cena racuna za pdv i onih 5% kada ga budem carinio,ona za koju je kupljen tamo ili ova za koju sam ga ja kupio ovde(ili mozda oni procenjuju motor)?

 

Svaka carinarnica ima knjigu u kojoj su procenjene vrednosti vozila. Moze se cak desiti da ti motor platis jeftinije tamo, al da ti carina ne priznaje tu cenu, pa carine po njihovoj (ali se tu ne desavaju neke xtra velike razlike)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ma nisam ni mislio da ga zovem jer planiram da kupim motor tek kad prodam ctx-a,sada gledam oglase cisto informativno...e da,zanima me jos jedna stvar:Kada kupim ovde stranca za na primer 700e,koja mi se cena racuna za pdv i onih 5% kada ga budem carinio,ona za koju je kupljen tamo ili ova za koju sam ga ja kupio ovde(ili mozda oni procenjuju motor)?

 

Svaka carinarnica ima knjigu u kojoj su procenjene vrednosti vozila. Moze se cak desiti da ti motor platis jeftinije tamo, al da ti carina ne priznaje tu cenu, pa carine po njihovoj (ali se tu ne desavaju neke xtra velike razlike)

U slucaju da nemas racun onda se za osnovicu uzima kataloska vrednost, ako imas racun onda iznos sa racuna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

e,a zanima me jos kako da stupim u kontakt sa nekim ko je postavio oglas(iz italije na primer)posto ne znam italijanski,da li postoje ljudi kod kojih moze da se naruci da ti urade tako nesto(znaci da oni stupe u kontakt sa likom koji je dao oglas) i da ga oni doteraju u srbiju(naravno uz odgovarajucu novcanu nadoknadu)...ako neko zna coveka koji se bavi time neka napise njegov kontakt ovde ili neka mi posalje pm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja