Jump to content

Moto Zajednica

Novi Sad

Recommended Posts

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Gremlin sa foruma je otvorio temu u Motoristi na drumu - na to se odnosi jedan deo ovog chlanka...

 

Press

 

POKOŠENI MOTORISTI

 

Jedan motociklista nastradao, a troje teže povređeno u saobraćajnim nesrećama u Nišu i Novom Sadu

 

404.jpg

 

 

Jedan motociklista je poginuo, a troje je povređeno u saobraćajkama koje su se tokom vikenda dogodile u Novom Sadu i Nišu. Maloletni M. V. (17) preminuo je od povreda zadobijenih u udesu u Kaću kod Novog Sada, dok je troje Nišlija teže povređeno u dva udesa koje su neopreznom i bahatom vožnjom izazvali vozači četvorotočkaša! Policija ispituje okolnosti pod kojima su se dogodile ove nezgode.

 

M. V. je nastradao kada je svojim motorom udario u automobil „opel astra", kojim je upravljao Siniša B. Nesreća se dogodila u subotu oko 18.30 časova u ulici Petra Drapšina u Kaću, u blizini Novog Sada.

 

- Strahovit sudar! Mladić se motorom zakucao u „astru" u velikoj brzini. Ne znam ko je kriv, ali je sve izgledalo strašno. Užasnut sam onim što sam video - rekao je jedan od očevidaca.

 

M. V. je posle udesa prebačen u Klinički centar Vojvodine, ali i pored napora lekara, zbog izuzetno teških povreda, nesrećni mladić nije preživeo.

 

Dvadesetsedmogodišnji Miljan S. (27) iz Bele Palanke preživeo je sudar sa „sitroenom" u centru Niša. Nesreća se dogodila u nedelju oko 22 časa na uglu ulica Stanoja Bunuševca i Kovanlučke, a izazvao ju je vozač „sitroena" Dejan P. (28) zbog nepropisnog skretanja. Očevici udesa u ulici Stanoja Bunuševca kažu da je pravo čudo da je Miljan ostao živ, jer ga je „sitroen" udario velikom silinom! Kako navode, nesrećnom mladiću glavu je spasila kaciga, s obzirom na to da je posle udara leteo nekoliko metara pre nego što je tresnuo u kolovoz!

 

- Sedeo sam u kafeu sa prijateljima kada sam čuo krik: „Neeee!!!", a zatim stravičan tresak. Istrčali smo na ulicu i videli mladića kako leži na ulici kraj oštećenog motocikla. Iz „sitroena" koji ga je udario istrčala je grupa momaka koja je pokušala da povređenom pruži pomoć. Motociklista je bio sav krvav, ali je bio pri svesti i odgovarao je na pitanja ljudi koji su mu pomagali - ispričao je očevidac nesreće.

 

Miljan je brzo prebačen na Kliniku za ortopediju, i prema rečima lekara, ne nalazi se u životnoj opasnosti.

 

- Pacijent ima prelome leve pubične kosti i lisnjače, odnosno kosti potkolenice. Dobro se oporavlja, ali ćemo, s obzirom na prirodu povrede, konsultovati i urologa - rekao je doktor Miloš Stanojlović, zamenik direktora Klinike za ortopediju.

 

Još jedna nesreća dogodila se u Knjaževačkoj ulici, kada je vozač kamiona „Zastava" Bokan M. (23) udario u motocikl „vespu", kojim je upravljao Vladan R. (28) iz Niša. Osim vozača, u udesu je povređena i Mila P. (27), koja je bila putnica na motociklu. I ovu saobraćajku prouzrokovao je kamiondžija, koji je nepropisno skrenuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2418 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Lici mi na MZa ili mozda na bmw 250ccm

 

Možda sam dosadan...

 

Kaciga je možda tanka linija između života i smrti. Koristi je UVEK. Ko j.be podsmehe. Ko j.be cice iz kafića koje te ne vide! Ako ti je do toga, pa parkiraj motor pored nje i priđi joj. Ionako ćeš skinuti kacigu kada joj se obratiš zar ne?

Moj savet mlađima je da se zaštite što više. Zaštitite se opremom, znanjem, OPREZOM, a iskustvo će već doći vremenom. Vremenom koje se kupuje opremom, znanjem i OPREZOM!

Najžalije mi je ljudi (pogotovu mladih) koji nastradaju tuđom krivicom. A žao mi je i krivaca koji su ostali živi... treba živeti sa tim da si ubio nekoga. Slučajno? Još gore...

Daj bože da ova rubrika ima što manje tema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Lici mi na MZa ili mozda na bmw 250ccm

Kaciga je možda tanka linija između života i smrti. Koristi je UVEK. Ko j.be podsmehe. Ko j.be cice iz kafića koje te ne vide! Ako ti je do toga, pa parkiraj motor pored nje i priđi joj. Ionako ćeš skinuti kacigu kada joj se obratiš zar ne?

Moj savet mlađima je da se zaštite što više. Zaštitite se opremom, znanjem, OPREZOM, a iskustvo će već doći vremenom. Vremenom koje se kupuje opremom, znanjem i OPREZOM!

 

Svaka cast za ovaj text .............

jedan od boljih koje sam skorije procitao !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

pored ovako opsirnog  mininog teksta bih dodao neke podatke o nazalost jos jednoj nesreci. Dogodila se za vikend kod Ade ciganlije, poginuo je 17ogodisnji mladic, krenuo je da se ukljuci kod benzinske pumpe i udarila ga je "lada". Sahrana je bila juce. Decko je brat najbolje drugarice moje male sestre. Sve ovo mi je na brzinu ispricala strina koju sam sreo na povratku sa sahrane dok sam se ja vracao sa posla. Ukratko mi je sve to na brzinu ispricala i dok sam ja vracao kacigu na glavu, napomenula mi je da decko nije nosio kacigu. Nigde nisam nista procitao o ovome, pa ako neko zna vise detalja...

 

saucesce porodicama i prijateljima nastradalih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja