Jump to content

Moto Zajednica

Hmm... Nekoliko pitanja?

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pozdrav narode...

 

Juče sam u Adi imao priliku da provozam BMW F650 bez sufiksa. Ja imam BMW F650 ST 1999.

Primetio sam da se njegov volan (ili pravilnije korman jer je volan u automobilu) mnogo lakše pomera levo-desno i samim tim je mnogo upravljiviji, pogotovu na malim brzinama. Momak koji je vozio moj motor reče mi da su za to krivi ležaji u prednjim vilama, na samom spoju sa ramom. Pošto ja nisam od onih koji su vični alatu i majstorijama nisam siguran da je to baš tako jednostavno zameniti kao što mi je on opisao.

A razlika je baš tolika da to pod hitno moram da rešim.

Najlakše je da odem u BMW Radulović i tresnem 100-200€ za celu stvar, ali mi je to u ovom momentu puno. Raspitao sam se u Raduloviću, ležajevi su relativno jeftini ali je cena za ruke paprena. Da se razumemo, oni ljudi imaju svoju cenu i ja to poštujem, ali ja sada nemam tolike pare da dam za to.

U Markosu mi je momak tvrdio da je dovoljno da rastavi taj deo, očisti ceo taj sistem, stegne sve kako treba i da nema potrebe menjati te ležajeve, a sve bi me koštalo 50€. Nije uspeo da me ubedi da vredi dati 50€ a ostaviti stare ležajeve. Ja mislim da kad već radim nešto, uradim to do kraja. Ili to što je on rekao odradim sam. Jer... zar je to baš tako komplikovano?

 

E sad, pitanja... pošto nemam nikakvu dokumentaciju za moj motor, a nisam nigde uspeo da je nađem na netu...

Da li mislite da je to jednostavno zameniti ili da prepustim iskusnijem?

Da li će čišćenje i zatezanje rešiti problem?

Ima li neko da me uputi na neki link da skinem bilo šta što se odnosi na moju mašinu po mogućstvu na engleskom, ili da mi pošalje cd ili fotokopiju brzom poštom o mom trošku? Naravno, platio bih i neku razumnu cenu za uputstvo... jer, našao sam neke knjige na netu, ali bi me sve sa poštarinom izašle oko 40€ što mi je opet malo mnogo.

 

Nemojte mi zameriti što se sva pitanja svode na isplativost jer mi je problem rešiv za neku sumu novca. Da imam para da ih trošim, ne bih vozio motor iz 1999. već bih odmah kupio novi BMW R 1200 GS Adventure... i napisao vam razglednicu iz daleke zemlje Safari: Zbogom žohari! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

imam ja za bmw 650 cs service manual.oko 50mb ako hoces poslacu ti,mislim da nije tesko to uraditi,koliko sam video u manualu ima konusne lezaje tako da je moguce da bi ciscenje i podmazivanje resilo problem...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Potreban ti je najosnovniji alat, flashencung, ili cekrk dizalica, ili kako god to koji majstor zove, uglavnom to je ono sto koriste za vadjenje motora iz auta, u cilju podizanja prednjeg kraja (naravno, puno bi bilo bolje da tvoj motor i ma centralni stender ili da nabavis stender za prednji kraj, ali onaj sto se oslanja na ramu...) i naravno- service manual, da bi znao koliko trebas lezaj da stegnes. Kad to pribavis javi pa cu ti dati detaljno uputstvo kako da to sam uradis. Nije tesko. A 50e mozes postom da mi posaljes....  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Potreban ti je najosnovniji alat, flashencung, ili cekrk dizalica, ili kako god to koji majstor zove, uglavnom to je ono sto koriste za vadjenje motora iz auta, u cilju podizanja prednjeg kraja (naravno, puno bi bilo bolje da tvoj motor i ma centralni stender ili da nabavis stender za prednji kraj, ali onaj sto se oslanja na ramu...) i naravno- service manual, da bi znao koliko trebas lezaj da stegnes. Kad to pribavis javi pa cu ti dati detaljno uputstvo kako da to sam uradis. Nije tesko. A 50e mozes postom da mi posaljes....  ;D

 

Imam centralni stender ili kako mi to kažemo nogare.

Dakle kvalifikovao sam se za dalje...

 

Inače, lepo si ti to smislio... ja radim, a tebi 50€! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

imam ja za bmw 650 cs service manual.oko 50mb ako hoces poslacu ti,mislim da nije tesko to uraditi,koliko sam video u manualu ima konusne lezaje tako da je moguce da bi ciscenje i podmazivanje resilo problem...

 

Ivice, na žalost to nije to! :( Našao sam ga na netu i skinuo jer je išlo brže nego share... F 650 CS je novija sprava i ne mogu da iskoristim manual...

Ipak hvala na trudu!

 

I dalje ostaje da za BMW F 650 ST 1995-1999. nemam ništa od dokumentacije. Makar za srodne modele:

BMW F 650

BMW F 650 GS

Ali 1995-1999. godište!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Izgleda da ja u svakom topicu na forumu moram da kazem da instalirate EMule. Na upit "BMW F 650 ST" se dobija izmedju ostalog i ovo:

 

BMW F 650 und F 650ST BJ93-00 - Werkstatt Handbuch.pdf  (118MB)

Bmw F 650 , F 650St (Technik Wartung Reparatur) - Scan 132 Seiten.pdf  (29.19MB)

 

Skines i uzivas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Izgleda da ja u svakom topicu na forumu moram da kazem da instalirate EMule. Na upit "BMW F 650 ST" se dobija izmedju ostalog i ovo:

 

BMW F 650 und F 650ST BJ93-00 - Werkstatt Handbuch.pdf   (118MB)

Bmw F 650 , F 650St (Technik Wartung Reparatur) - Scan 132 Seiten.pdf  (29.19MB)

 

Skines i uzivas.

 

Pa... i nije baš tako jednostavno...

Instalirao, pretražio, po raznim parametrima i našao 3 (tri) fajla koji mogu da liče na ono što mi treba... čekam već satima da krene download... probao sam sa drugim fajlovima... ide brzinom do 3KB/s

 

Ali kad nema drugo i ovo je dobro... javiću kad uspem da skinem...

 

I evo posle 24h javljam da još uvek na taj način ništa nisam skinuo jer i to što sam našao nije dostupno na serverima... Dakle lalajko... :)

JBG naviko sam u doba informatike da mi je sve na dohvat ruke i oma! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Imao sam isti problem, i naravno hteo da ga sam resim. Cim sam opustio sraf iznad lezaja (hteo sam da zamenim lezaj), korman se lakse pomerao. Posle sam procitao na netu da se i drugima to desavalo, tako da pre nego sto kupis delove pogledaj da li ti je sraf pretegnut (stoji na sredini kormana, iznad lezaja).

 

edit: nisam spomenuo da sam posle toga presao preko 8000, i jos uvek radi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Imao sam isti problem, i naravno hteo da ga sam resim. Cim sam opustio sraf iznad lezaja (hteo sam da zamenim lezaj), korman se lakse pomerao. Posle sam procitao na netu da se i drugima to desavalo, tako da pre nego sto kupis delove pogledaj da li ti je sraf pretegnut (stoji na sredini kormana, iznad lezaja).

 

edit: nisam spomenuo da sam posle toga presao preko 8000, i jos uvek radi kako treba.

 

Nije loša ideja... idem sutra do Viktora KTM prodavnica na Futoškom putu koji mi je ponudio da to odradi i ispita da li je potrebno promeniti i ležajeve.

Javiću kako sam prošao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ne bi ni slucajno sam uzeo srafciger u ruke....  :-X ;D

 

Xe, Xe, Xe... Ko da me ne znaš?  ;D

 

Ali nije to... nemam dokumentaciju pa se bojim da nešto ne odvrnem i zeznem da ne mogu posle da vratim sam.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

REŠIO PROBLEM SA KORMANOM!

 

[move]U stvari rešio mi drug BlackKnight_NS !!![/move]

 

Hvala ti majstore!

 

Bio sam danas kod Viktora u KTM-u kako sam i dogovorio juče. Kasnio sam naravno sat i po... Čovek je skroz ok! Uzeo alat, skkinuo korman, popustio maticu, probali... nije nam se činilo da se nešto promenilo...

Dok je vraćao sve na mesto dogovaramo se da ću da odem kod Radulovića po ležaje i da ćemo sve lepo da sredimo jer kad već rasklapam hoću da uradim sve...

Kad sam seo na motor... probao volan... kad! Alo ljudi! Ko bicikl! Odjednom mogu da ga pomeram kako hoću a ne da mu oponiram kao do sada! Nema lufta, nema trešenja, i što je najbolje nema više da me zanosi na malim brzinama zbog nemogućnosti da ga milimetarski pomeram.

 

SAD JE KAO NOV!

 

BlackKnight_NS Imaš u najmanju ruku pivo! A ja bih te častio i nečim skupljim ako dozvoliš! Ako ti treba sprej za lanac... ili tako nešto samo kaži!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

markone alijas Marko

 

 

Kazi ti meni ko je Viktor ? Jel bi mogao da obavlja servise na Mojoj Cagivi ?

 

 

Jovica - Johann

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

markone alijas Marko

 

 

Kazi ti meni ko je Viktor ? Jel bi mogao da obavlja servise na Mojoj Cagivi ?

 

 

Jovica - Johann

 

Ćao Jovice

Viktor drži radnju KTM u NS na futoškom putu, preko puta Univerexporta. Moraš njega da pitaš da li može da ti održava spravu. Samo, tvoja sprava je skroz utegnuta. Kao što je i moja bila dok nisam tresno na Fruškoj...  ;)

 

I da ne bi bio off... I dalje mi je potrebna dokumentacija za BMW F 650 ST ili bez ST ili GS ali za 1995-1999. godište. Sve što sam do sada našao odnosi se na novija godišta, od 2000. i mlađe.  ???

Ako iko ima neki link... pošalji mi ga brate, treba mi ko voda u pustinji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav Marko sad sam kod kuma na rostilju pa sam pod njegovim nick-om kontaktiracu mog zeta u USA koji inace radi u servisu za motocikle i ima pristup svim mogucim zivim podacima. A sto se tice moje Cagive nije bas tako utegnuta kao sto ti se cini posto Ivan nije bas dorastao zadatku oko odrzavanja motocikla Navescu ti jedan banalan primer pitam ja Ivana sto je kvacilo tako tvrdo,  odnosno tesko? On meni  *to je  enduro motor i oni imaju teska kvacila * Ja kao teski laik prihvatim tu cinjenicu bez pogovora, i onda jedan ceo dan sam proveo vozeci motor po gradu sam doziveo grcenje i bolove leve podlaktice i sake i tu mi pukne film i odem u apoteku kupim spric i iglu i ubrizgam fino masinsko ulje u sajlu kvacila. Kad sam se ja nasao u cudu kvacilo je postalo neverovatno meko !

 

A sta se sa tobom desilo na Fruskoj Gori ?

 

Veliki pozdrav. Jovica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja