Jump to content

Moto Zajednica

pogresno gorivo u motoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW-F650 ST

Upravo mi na pumpi sipali dizel u motor.

Nisam ni primetio jer je liku bio prvi radni dan I toliko je bio smotal I isprskao mi rezervoar gorivom da nisam ni primetio.

Predjem 500m I motor stane,...

Vratim se pogledamo kamere objasnimo se, dogovorimo I sada upravo cekam slep dok ovo pisem sa telefona.

Dogovorio sam da ga oteram kod Spaleta na Zvezdaru.

 

Jel imao neko ovakva iskustva I sta da trazim od servisa da pregleda zameni???

Verovatno da ispere motor, zameni filtere

Ima li jos nesto???

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Nije nista strasno, nisi ni prvi ni poslednji kome se to desilo.. Imao sam isti problem sa autom jednom prilikom..

Istocici to gorivo, naspi novo, i kad upali pusti ga nek radi neko vreme, par minuta, onda ga isturiraj malo i resen problem..

p.s - to ti je ono sto zaposljavaju preko veze razno razne duduke koji veze s vezom nemaju koje gorivo ide u koje vozilo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ako vec vozis u servis, oni ce ti uraditi sve sto treba.

Majstori ko majstori (cast izuzecima) ce uraditi i sto treba i sto ne treba kako bi racun bio sto veci, ali tebe to ne treba da brine jer to neces platiti ti, jel tako?

Inace, ja bih ispraznio i oprao rezervoar i sistem za napajanje gorivom (karburator ili ubrizgavanje sta imas na motoru), zamenio filter goriva i to bi bilo to.Opet, nisam majstor i uzmi ovo sto sam napisao sa rezervom.Koliko znam, dizel u benzinskom agregatu nije toliko strasan kao benzin u dizelskom pa neka me neko ispravi ako gresim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW-F650 ST

Momci hvala na sevetima

Upravo mi majstor objasnio da je to pi**** dim

Bas tako, ispere se rezervoar, creva, karburator I to je to.

Srecom nije injection inace bi bilo nas komplikovano.

A racun da platice pumpa.

Jedino sto mi pokvarise dan, lepo vreme a motor zbog vikenda kada ne eade majstori ne pre ponedeljka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Momci hvala na sevetima

Upravo mi majstor objasnio da je to pi**** dim

Bas tako, ispere se rezervoar, creva, karburator I to je to.

Srecom nije injection inace bi bilo nas komplikovano.

A racun da platice pumpa.

Jedino sto mi pokvarise dan, lepo vreme a motor zbog vikenda kada ne eade majstori ne pre ponedeljka.

gledaj to ovako, odradio si komplet chishchenje celog sistema tako da sad josh sinhronizaciju karbova i ti si miran :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Momci hvala na sevetima

Upravo mi majstor objasnio da je to pi**** dim

Bas tako, ispere se rezervoar, creva, karburator I to je to.

Srecom nije injection inace bi bilo nas komplikovano.

A racun da platice pumpa.

Jedino sto mi pokvarise dan, lepo vreme a motor zbog vikenda kada ne eade majstori ne pre ponedeljka.

Nije uvek pi..in dim, jednom drugaru se istopili klipovi u renou 4. Nasuo je dizel preko benzina u rezevoaru taman da bude smesa sa kojom moze nekako da ide ali nafta tesko isparava i sporo gori kad nije rasprsena a opet pali na nizim temperaturama sto je za rezultat imalo pregrevanje i unisten motor, jedan klip se pretvorio u bezoblicnu gromulju istopljenog metala na vrh klipnjace. No za to treba biti talenat, obicno se samo ugasi ili ako je mnogo vise benzina recimom 90% ni ne primeti se. Pranje rezervoara i creva budalastina i to majstori nece ni raditi osima ako im budes visi nad glavom. Samo se ispusti gorivo, naspe novo i ako je karburator ispusti se i sadrzaj lonceta na srafu jer nece upaliti dok ne stigne sveze gorivo. Ako je ubrizgavanje povratnim crevom ce se vratiti nafta iz filtera i napojnog voda, zaverglas par puta i to je to. Ono malo nafte sto ostane nece praviti nikakav problem, nije secer. Znaci sve mozes i sam, trteba ti jedan srafciger, mozda crevo i kanta, greota da se baci moze da naspe u nekog dizela ali da nema vise od 30% benzina, zimi je to cak pozeljno da se ne stvara parafin ili bar da posluzi za pranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Prije koji mjesec vracamo se iz Biograda sa Harley skupa, stanemo na pumpu natankamo svi gorivo i put Sarajeva 1moto3.gif. Hoces vraga... kolega promasio pistolj i sam sebi nasuo dizel 1staa.gif. Isao sam iza njega i nagutao se onog bijelog dima i naslusao pucanja dok se konacno nije ugasio. Elem stvar sam licno rijesio na licu mjesta u roku nekih pola sata, 45min. Skinuo rezervar, ispustili sve iz rezerve (VT1100 ima neku posebnu rezervu), ispustio gorivo iz casica karbova. Sve ponovo montirao nasuli gorivo i nakon malo verglanja masina upalila i radila kao da nista nije bilo.

Mislim da mu je gore bilo sto smo mu nakon toga danima krv pili, nego sva zajebancija oko sarafanja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja