Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
A i malo me smara sto kopiraju druge firme po dizajnu, to prvenstveno mislim na kopiju Duka... skroz mi je bzvz sto "pozamljuju" ::) dizjan.

 

А у другу руку: боље да личи на нешто него да не личи ни на шта. Тешко је бити оригиналан ових дана. Све је већ испробано.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Da li je ovo Kinez?

[/ XEquote] XE XE XE kakva ujdurma od motora . Mrsko mi je reci ali ovo bre beta ljudi ne znam masina ali rezervoar usisnici sediste puno slicnosti bre gledajte , mislim felne od kineza prednja viljuska korman  nogostupi ali "slicnost neverovtna prosudite sami!

post-4960-12879016975235_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mnogo lepse stoje ove felne sa zbicama, a i lepo motorce.

 

Boga mi, nije bas motorce, meni ovo deluje veliko. I udobno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

 

Tacno tako! :) 

 

A i malo me smara sto kopiraju druge firme po dizajnu, to prvenstveno mislim na kopiju Duka... skroz mi je bzvz sto "pozamljuju" ::) dizjan.

 

Fora je u tome sto u kineskoj kulturi je sasvim ok kopirati nesto (sto je iole ok). Na zapadu to ne prolazi i tako ih je i BMW tuzio za onaj CEO ili kako se zove, i smart. Koliko sam video, moj motor je kopija Suzuki maraudera, ima neke slicne a neke potpuno iste komponente.To mi ne smeta, meni moj motor i dalje vrhunski izgleda...samo da je malo veci.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

A i malo me smara sto kopiraju druge firme po dizajnu, to prvenstveno mislim na kopiju Duka... skroz mi je bzvz sto "pozamljuju" ::) dizjan.

 

А у другу руку: боље да личи на нешто него да не личи ни на шта. Тешко је бити оригиналан ових дана. Све је већ испробано.

Pa, ako Qingqi usvoji nas dizajn za novi model, ima da bude nesto originalno, al nemojte da kukate posle. ;D

 

@djole grunf

 

Samo ti peckaj sa slikama Bete, koliko vidim (bar sa slika), Beta je adekvatna u svakom pogledu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

A i malo me smara sto kopiraju druge firme po dizajnu, to prvenstveno mislim na kopiju Duka... skroz mi je bzvz sto "pozamljuju" ::) dizjan.

 

А у другу руку: боље да личи на нешто него да не личи ни на шта. Тешко је бити оригиналан ових дана. Све је већ испробано.

To jeste ali opet... nekako je lakse kopirati Maraudera nego nesto bas sa orginalnim dizajnom kao sto je Duke. Vise je nego ocigledno da je losa kopija Duka, a kad iskopiraju Maraudera ili nesto sa "klasicnijim" dizajnom to moz' da prodje, nije bas toliko extremna kopija.  ;)

 

@ Dzambo

Naravno da izgleda OK, slazem sto se tice kopija tako nekih klasicnijih motora... ali ga preterase sa Dukom skroz  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Lep motor ova Beta!!!

Đole,kad si presvlačio kofere,vidim da si lepio eko kožu.Pitanje:da li ste ivice opšili mašinom?Mislim koncem?Ne vidim sa slike da li je opšivano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

To jeste ali opet... nekako je lakse kopirati Maraudera nego nesto bas sa orginalnim dizajnom kao sto je Duke. Vise je nego ocigledno da je losa kopija Duka, a kad iskopiraju Maraudera ili nesto sa "klasicnijim" dizajnom to moz' da prodje, nije bas toliko extremna kopija.  ;)

 

Мени, искрено, ида више на q.....  то понављање "копија, копија..." као покварена плоча. Што се мене тиче, нека га направе наранџастог и ставе му ознаку бренда КМТ, да она личи на КТМ - брига ме (можда и да ми спусте цену ако бих дошао у салон, видео мотор и почео да киселим лице јер ми личи на копију КТМ-а). Важно ми је да је да мотор коректан за новце које кошта. И код етаблираних фабрика има модела за које би се такође могло рећи, по истим тим критеријумима по којима се оцењују кинези, да су "копије" овог или оног модела, па људи то не чине.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

To jeste ali opet... nekako je lakse kopirati Maraudera nego nesto bas sa orginalnim dizajnom kao sto je Duke. Vise je nego ocigledno da je losa kopija Duka, a kad iskopiraju Maraudera ili nesto sa "klasicnijim" dizajnom to moz' da prodje, nije bas toliko extremna kopija.  ;)

 

Мени, искрено, ида више на q.....  то понављање "копија, копија..." као покварена плоча. Што се мене тиче, нека га направе наранџастог и ставе му ознаку бренда КМТ, да она личи на КТМ - брига ме (можда и да ми спусте цену ако бих дошао у салон, видео мотор и почео да киселим лице јер ми личи на копију КТМ-а). Важно ми је да је да мотор коректан за новце које кошта. И код етаблираних фабрика има модела за које би се такође могло рећи, по истим тим критеријумима по којима се оцењују кинези, да су "копије" овог или оног модела, па људи то не чине.

Evo recimo Kawasaki W 650.Najbolji Triumph koji su ikada napravili u Japanu.

post-2990-1287901706324_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12291 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jes' bogami, pljunuti Triumph :D I Japanci su tako počeli sa kopir-aparatom, pa vid' dokle su stigli, ali najgore je što su njihovi motori dosta slični međusobno, naročito ako su R-ovi...Kinezi imaju dobru taktiku: kopiraj samo ono što je dobro, skini sve skupe andramolje i napravi jeftino i kvalitetno sokoćalo da se što više ljudi vozi!

 

Plemenito i drugarski sa njihove strane :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Ha,ha,kad se setim letos u Debeljači moj drugar parkira Kivej 150 sport pored Yamahe 125 čija je verna kopija,kad ono..

Kivej imao bele migavce,Yamaha žute,sedište na oko bolje urađeno kod Kiveja,zadnja svetlosna grupa lepša i modernija kod Kiveja,u detaljima je pokosio Yamahu da se i vlasnik Yamahe zbunio.Otišao je da popije pivo SAM ;D ;D

 

Nisu bolji od japanaca,ne kažem,ali su vredni tih para koje se daju za njih u najmanju ruku.

 

Recimo,Kawasaki vulkan 2000 kubika a žuti migavci :-[

 

Nova dizajnerska tehnologija kaže drukčije ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

To jeste ali opet... nekako je lakse kopirati Maraudera nego nesto bas sa orginalnim dizajnom kao sto je Duke. Vise je nego ocigledno da je losa kopija Duka, a kad iskopiraju Maraudera ili nesto sa "klasicnijim" dizajnom to moz' da prodje, nije bas toliko extremna kopija.  ;)

 

Мени, искрено, ида више на q.....  то понављање "копија, копија..." као покварена плоча. Што се мене тиче, нека га направе наранџастог и ставе му ознаку бренда КМТ, да она личи на КТМ - брига ме (можда и да ми спусте цену ако бих дошао у салон, видео мотор и почео да киселим лице јер ми личи на копију КТМ-а). Важно ми је да је да мотор коректан за новце које кошта. И код етаблираних фабрика има модела за које би се такође могло рећи, по истим тим критеријумима по којима се оцењују кинези, да су "копије" овог или оног модела, па људи то не чине.

Meni smetaju bas tako te extremne kopije(pode extremne smatram kopije recimo GS1200, Duke, i tako tih) originalno dizajniranih motora. Mogli bi da unajme nekog dizajnera...  ;) Ali je dobro sto ako nemas love za pravog Duka mozes sebi priustiti makar kinesku kopiju tog motora  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12291 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Wolforde, u nekoj firmi koja se bavi proizvodnjom bilo čega, ogroman deo troškova, koji se kasnije ugradi u cenu gotovog proizvoda, nose projektni biroi.

 

Ukineš projektante, iskopiraš ono što je dobro i možda nešto malo promeniš - eto ti jeftinog a kvalitetnog proizvoda. Prosto i jednostavno, a vrlo delotvorno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pozzz nisam bio dugu ovde imao sam neke obaveze.

Nego malo sam listao predhodne stranice i razmisljao na to o vecoj kubikazi mislim da je to bez veze bolja varijanta nabudjiti maninji.

Jer evo pre par dana sam regitrovao juga i ukupno me izaslo oko13000 din. po staroj ceni a zamislite tek po novoj 2x, 3x puta vise

a motorce videcu al ne verujem da je vishe od 6000 zamisli da imas nekog kineza od 1000 kubika i 120 ks pa koja bi to registracija bila a uz to i potrosnja bolje sve to sipati u motor manje kubikaze.

Po meni je dovoljno od 200 do 300 i max do 500 kubika i naj bolja kombinacija chopper od 250 ccm i skuter od 50 ccm jedan za dnevne guzve i posao a drug za noci izlaske itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Najveci problem je velicina, a samim tim nekako i tezina motora koja se nekako povecava sa kubikazom. Za grad je dovoljna i zoljica, ali za otvoren put nije. Ne kazem da ne moze da bude, ali mu to nekako dodje mucenje. Nemam neko preterano iskustvo sa kinezima jer sam samo provozao Princa, ali imam iskustvo sa Rebelom i Viragom 125. Kad se voze samo ti motori, onda nema problema ali kad se sedne na nesto vece pa se vratis na svoj tu onda nastaje problem.

Mislim da su kinezi skroz OK, a i pomenuto je gomilu puta koliko para, toliko muzike. Mozda malo izgledaju na momente kicasto ili ne znam kako, ali ako se predje preko toga onda su dobri. Godinama unazad sam vozio jawu CZ 175 ili ti u narodu poznatu kao Totica, sto je meni bio odlican motor iz odredjenih razloga- potrosnja i sigurnost. Kada je oslo vreme da se menja za oko mi zapadne Keeway Cruiser, koji mi se cinio skroz OK ali igrom slucaja dodjem do ovog motora za mnogo manje pare. Mada se ne bi zalio ni kada bih uzeo onaj.

Da elaboriram.  ;D Nemam nekog preteranog iskustva, ali problem lezi u tome sto laksi a samim tim i manji motori imaju problem da ne budu oduvani sa puta. Kad sam kupio ovaj motor, a nisam jos prodao stari posle nekog vremena sednem na njega da se provozam i izadjem na put. Motor je toliko setao po putu da sam jedva docekao da sidjem sa njega. Jawa je bila samo duplo laksa.  :) Kad sam trebao ponovo da sednem na nju bilo mi je jako tesko.

Izvinjavam se ako je bilo malo dugacko, ali ovako ja vidim potrebu za vecim a i tezim motorom. Ne kubikaza radi brzine nego neke sigurnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja