Jump to content

Moto Zajednica

Spanija Avgust 2011

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari,

 

sa devojkom krecem 8. Avgusta u Spaniju, naravno motorom.U principu smo isplanirali rutu, mada je sve podlozno promenama. Posto sad prvi put idem u ovom periodu (citaj spicu sezone) interesuje me da li ima neko iskustva sa smestajem na Azurnoj Obali i Sredozemnoj obali Spanije? Interesuje me da li moze samo da se bane i da se nadje smestaj, koje su realne cene, ako ima neko neku preporuku....

 

Put ce trajati 3 nedelje, nosimo i sator, tako da i kampovi dolaze u obzir. Planirao sam da nas smestaj izadje najskuplje 50e/noc. Gledao sam po internetu i kampovi su oko 15-25e/noc za sator, dve osobe i motor. Hoteli i hosteli su okvirno od 35e-..... za sobu. Da li je to realno i da li za te smestaje ima mesta ako se ne rezervise za Avgust? Na dosta sajtova sam video i da ne rade rezervaciju u tom periodu.

 

Plan je:

 

1. BG - Torino (autoput)

2. Torino - Marsej (+-100km) (preko Alpa)

3. Marsej - Andora

4. Andora - San Sebastijan

5. San Sebastijan - Madrid

6. Madrid - Sevilja

7. Sevilja - Granada

8. Granada - Valencia

9.Valencia - Barcelona

10. Barcelona -Grenobl

11. Grenobl - Torino

12. Torino - BG

 

Mesta u Spaniji su generalne smernice, svakako cemo put prilagoditi raspolozenju i trenutnim uslovima. U Madridu i Barceloni je plan da ostanemo po oko 3 dana, a za ostala mesta kako bude. Bitno nam je da nam bude lepo i da obidjemo sto vise mozemo.

 

Naravno, ako neko ide u tom periodu na slicnu rutu ili planira slicno putovanje, mozda bi mogli i da se udruzimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/45977-hakuna-matata-tura-u-nastavcima/

 

zajebi marsej...imash Gap na pola puta izmedju torina i marseja....smeshtaj u f1 (formula 1)lanac hotela 35 e soba...sjajan grad ,prelep put Alpi prepun bikera...imash sve moguce servise i dve odlichne moto radnje...posle kroz provansu (neplacash puterine veoma bitna stavka kroz franc.) na azurnu obalu pravac kamp ili opet f1...imash ih...pitaj ako shta treba...pozd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

ajd josh po koju... za marsej sam ti prichao kako ne bi gubio vreme u guzzvi,,,u andori nisam bio ali chuh sve nalepshe...moj savet ti je da izbegnesh shto vishe Madrid i Barsu(pogotovu)...znam da izgleda glupo ali idesh u sezoni kada ima milion turista,dzeparosha,policije...sve u svemu gungula...ako idesh shto pretpostavljam obavezno preko neta kupi karte za to shto hocete da obidjete jer od 9 ujutro su redovi u kojima se cheka po sat-dva za ulaznicu...

sevilju nisam obishao ali ceo jug(a i sever) su prelepi...ja bih vishe vremena sada da idem na put proveo u granadi i valensiji nego u M. i u Barsi. GRANADA pod obavezno da odete u ALHAMBRU...malo je problematichno rezervisati kartu poshto je tada sajt bio na shpanskom ali i tu ima reshenje...naime mi smo kao rezerv. karte preko sajta ali kada smo doshli u hotel KARLOS V. (preporuka 45e vrhunska soba u centru grada) su nam objasnili da nemamo karte proverili nam na tom sajtu..i onda nam oni iz hotela organizovali kupovinu preko njih :takoje: ...ovo ti govorim jer sam chitao na hr. forumu putopise i video da dosta bikera dodju u granadu i smore se od kompliokvane procedure oko karata a nijedan nije znao da se mogu kupiti karte preko hotela...specifichno je to shto kada kupish kartu morash da poshtojush vremena koja su ti upisana za odredjeni deo palate jer te nece pustiti ako zakasnish...znam da deluje konf.ali veruj da vredi svaki sekund cimanja...

ako se setim josh nechega napisacu...ako ti hocesh neshto da pitash pishi...ja se vracam sa odmora 25. pa me mozzesh i nazvati mozzda je tako i najbolje...pozd

post-2797-0-15610900-1311199876_thumb.jpg

post-2797-0-31632300-1311199924_thumb.jpg

post-2797-0-32146400-1311200024_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Hoze, hvala najlepse na savetima. Veoma su korisni. F1 mi se cini kao odlicna opcija i pogledao sam lokacije hotela, po francuskoj ih ima bas dosta, dok u spaniji nema bas toliko mnogo. Putopis je odlican i pun preporuka i saveta.

 

Gap mi je nekako mnogo blizu Torina, a i prosle godine sam vozio kroz Italijanske i Francuske Alpe, pa sam prosao Briancon, La Grave, Les 2 Alpes... Sada bi hteo da se spustim preko Col le Bonetta i onda mogu da zaobidjem autoput. I mene smara autoput, on je nuzno zlo da dodjem do prave voznje. U poslednje vreme sam vise puta bio u italiji, sto motorom, sto kolima i regionalni putevi (ne racunajuci planinske) oko industrijskih gradova su pretrpani, tako da 30e za putarinu u jednom pravcu necu moci da izbegnem. Marsej izbegavemo, spavanje bi trebalo da bude u Arles-u ili Avignon-u.

 

Madrid bi ipak obisao, posto ko zna kad cu opet biti u prilici da odem, dok Barcelonu mozda i preskocimo u korist mora. Do barcelone (girone) lete svi lowcostovi i moze da se organizuje neki produzeni vikend.

 

Na advrider-u sam naisao na zanimljiv putopis za spansku stranu pririneja koji cemo sigurno obici, pogotovu Bardenas Reales de Navarra. Ma mnogo ima, a malo dana... http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=347223

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja