Jump to content

Moto Zajednica

Prva kaciga, nov vozac

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Postovani,

prateci forum, listajuci internet, a zatim probajuci kacige dosao sam do uzeg izbora, a sada mi je potreban savet.

Zelim da izdvojim do 400 evra za kacigu, eventualno nesto vise ako za neki model na akciji, koji inace kosta dosta vise.

Vozim Beverly 250, nameravam naredne godine da predjem na TDM, DL650 ili Versys.

Motor koristim, pre svega, za gradsku voznju, u tom smislu bitno mi je da kaciga ima dobru ventilaciju, da je lagana i da joj je unutrasnjost periva.

Takodje neodlucan sam dal vredi kupiti flip up.

Molim Vas za savet oko izbora, predlozite mi ako postoji model koji bi mi odgovarao a da ga nisam uzeo u obzir.

Dakle dvoumim se izmedju:

 

-Shoei XR 1100 (najskuplja, 420 evra)

 

-Shoei XR 1000 (na akciji 300 evra)

 

-Nolan N103 (flip up), mislim oko 360 evra

 

-AGV Stealth (oko 280 evra)

 

-Nolan N62 (oko 150 evra)

 

Probao sam sve modele sem AVG-a, zadovoljan sam kako mi leze, u tom smislu ne umem da prepoznam razliku.

Moje brzine ne prelaze 150km/h.

Voleo bih da mi kaciga potraje bar 3 sezone, jer glava ne namerava da mi raste :) u tom smislu zeleo bih da znam koji model pruza najbolji odnos cene i kvaliteta.

 

Unapred hvala i srdacan pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Pozdrav druze,

 

Ja cu da ti prenesem savet koji su meni dali starije kolege, ako imas mogucnosti onda samo Schuberth C3 i nijednu drugu, za taj tip motora koji ti hoces da kupis to je naj naj najbolja kaciga,flip up je, ima suncani vizir i vazi za jednu od najtisih kaciga, a ako ne zuris sacekaj zimu, u TC Motoshopu u Ljubljani daju 20% popusta za nas iz bivse Juge, i plus imas povracaj na granici tako da ce te kaciga izaci oko 400e

Znam sigurno da je to moja sledeca kaciga...

 

http://www.tc-motoshop.si/si/motoristicna-celada-c3-stripes-crna-i5056.shtml

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Moras prvo da odlucis, da li zelis integralnu,ili flip-up kacigu.

Imaj u vidu da su flip-up kacige teze od integralnih, u ovom slucaju ja bih se odlucio za XR1000 ili XR1100, s tim sto bih AGV izbegao u sirokom luku ;)

Baci oko i na HJC kacige, nude odlican odnos cene i kvaliteta.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: CB 900F Bol D'or '82. / CBR 1000F '96.

 

Probao sam sve modele sem AVG-a, zadovoljan sam kako mi leze, u tom smislu ne umem da prepoznam razliku.

Moje brzine ne prelaze 150km/h.

Voleo bih da mi kaciga potraje bar 3 sezone, jer glava ne namerava da mi raste :) u tom smislu zeleo bih da znam koji model pruza najbolji odnos cene i kvaliteta.

 

Unapred hvala i srdacan pozdrav!

 

 

Ovo je inace touring voznja, koji motor vozis?

Mozda bi za tebe idealna kaciga od Shoei bila QWEST koja je touring model.

Razlika izmedju XR1100 i QWEST je sto je XR vise sport - touring kaciga za one koji se voze malo dinamicnije, a QWEST je vise touring kaciga. QWEST je novi model od ove godine i ima unapredjenu ventilaciju naspram proslog modela RAID II, ima unaprijedjen vizir koji kad se otvara malo izbaci vizir tako da novi veci pinlock ( koji je sad od ruba do ruba otvora kacige ) moze preci preko usisnika vazduha, a kad se vraca mehanizam ga sam nategne na keder kacige, na kacigi dodje kao neka vrsta wishper stripa koji dodatno smanjuje buku i uz kacigu takodje dodje pinlock folia i podbradak mrezica.

Takodje kako proizvodjac pravi razliku u ventilaciji je da sa XR je potreban malo dinamicnija voznja radi manjih usisnika da bi ventilacija radila sto bolje (mada je meni i na 100 - 120 i po gradu po vrelini radila extra), a na QWEST-u vec i od sporijih kilometara cirkulise vazduh idealno.

Nadam se da sam uspio dovoljno pomoci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

I obrati pažnju da pravilno odabereš veličinu, nekoliko drugara je prvu kacigu kupilo za broj veću nego što bi trebalo. Nemoj da ti je glupo da je držiš u radnji i desetak minuta na glavi, da se šetaš sa njom, cimaš je, nameštaš...

 

U Motolendu za Shoei možeš da biraš i debljinu jastučića koji naležu na obraze i tako dodatno prilagodiš kacigu obliku tvoje glave.

 

Ja ću uzeti Shoei Qwest, za turing vožnju, enduro motor, do 150 kmh. Sada koristim Shoei Hornet za po gradu i pokušaje ofroada, i prezadovoljan sam.

 

Ne volim flip-up, ali to je samo stvar afiniteta.

 

Baci pogled i na http://www.webbikeworld.com/motorcycle-helmets/motorcycle-helmets.htm i malo pročitaj po forumima raznim (ali pazi, po netu ljudi svašta pišu, pa imaj rezerve), mnogo stvari utiče na izbor kacige (tip motora, položaj u vožnji, visina vizira, tvoja visina, brzina...). Kad već daješ dosta para, probaj da pogodiš pravu stvar.

Vodi računa i o dostupnosti rezervnih vizira i sitnica. Meni je ispao nosač pinlocka sa vizira, i u Motolandu su mi dali isti. To košta par dinara, ali je problem gde naći ako nema ozbiljnog uvoznika.

 

btw, sa Motolandom nemam ništa, osim što sam jako zadovoljan uslugom i robom, posle par hiljada bačenih na razne komade moto opreme...

 

I ako nisi 100% siguran šta ti treba, kupi neku OK kacigu za 100-150e, pa ćeš se lako otvoriti za nešto skupo, kasnije, kad ti se razjasni situacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: CB 900F Bol D'or '82. / CBR 1000F '96.

Obavezno kad se uzima kaciga treba da u obrazima malo stisne i kaciga kad se drzi, a glava mrda ljevo desno glava moze po neka 2mm stetati nikako da bude komforna da se glava pomjera par cm. Takodje kaciga u gornjem dijelu glave, celo i u toj liniji oko glave treba da nalegne bez ikakvog priska. Ako imam i malo pritiska u tom djelu poslje 20tak minuta voznje pocece da iritantno boli glava.

Takodje obavezno probat kacigu barem 10 - 15 minuta u radnji (ja to rjesavam da kupac kupi kacigu i posaljem ga na voznu nekih 100 - 300 km ako mu bude problema i ne bude odgovarala ima pravo da je vrati ako odgovara onda se vrati po racun)

 

@Perun sa QWEST ako ti model sjedne na glavu ima da budes prezadovoljan kacigom. Moji kupci koji su poslje nekih drugih poznatih kaciga kupili XR1100, a pogotovo QWEST rekli su da su se preporodili sa kacigom.

 

Ne znam kako vas diler Shoei-a radi i dal organizuje godisnje makar jednom Shoei Basic Service gdje predstavnik Shoei-a vlasnicima Shoei kaciga ocisti kacigu spolja, pregleda vizir i ako je malo se rastimao ustima ga (a i mi dileri smo za to obuceni pa se moze i bilo kad doc ako se vizir rastima). Takodje pregleda unutrasnjost i ventilaciju i ako je neka plastika nastradala, a ima je sa sobom besplatno je zamjeni. Kod mene je to ove godine u maju prvi put bilo organizovano posto sam tek ove godine poceo sa radom i bice svake naredne godine organizovano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja