Jump to content

Moto Zajednica

Odmor 2011 - Prag

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Da, ove godine se ide, bože zdravlja veselja, put Praga. Destinacija davno izabrana ali kuda do tamo i na ovamo - još nije sve riješeno. E sad, obzrom da ne žurimo niđe, nekih 15tak dana puta je odvojeno za ovu exkurziju tako da su autoputevi samo nužno zlo. Dakle, oni se skroz zaobilaze.

Grubi plan je da se na gore ide preko Srbije, Mađarske i izađe u Slovačku. Kako u Slovačku još nisam bio mogao bi mi neko nešto reć što viđet, što izbjeć itd...

Poslije Slovačke pravac Prag a onda plan je zapadno u Njemačku i obić neke prijatelje pa ponovo na Gross a poslije njega obilazak Alpi, austrijskih i italijanskih. Ni švajcarske nisu za isključit...

Pored klasičnih pass-ova Stelvio, Giau itd itd dajte mi još po neku ideju što ne smijem propustit.

I naravno ako neko ima od ekipe da živi u pomenute zemlje i voljan je malo druženja - javite se, za pivo uvijek raspoloženi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Ja sam par puta isao za Brno ( Ceska) .Kretao sam iz Kikinde(sever Vojvodine). Mogu ti reci da je put kroz Madjarsku zesce dosadan, ma kuda isao.Sve je ravnica. Tuda je najbolje ici autoputem. Kroz Slovacku je blago brdovito. Interesantno je obici Bratislavu. Dalje na putu do Praga prolazis(ili ne) kroz Brno. Predivan grad. Arhitektura starog grada , Spilberg zamak, Crkva svetog Petra i Pavla, motodrom (trke moto gp,SBK,...) ,pivnice, vinarije, ljudi,...obavezno potrosi bar jedan dan u Brnu. A dalje severno nastavljas ka Pragu i dalje svojim putem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

hvala druže, mada sam kroz Mađarsku bio i dijelimo isto mišljenje, ali zato ću obratit pažnju na Brno definitivno. veliko ti hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

U Pragu ima mnogo zanimljivih stvari za videti... :) Ako nemas konkretan plan, mogu da ti napisem par stvari koje toplo preporucujem... :zdravo:

 

što si tako škrta na riječima, otvori mi oči ;) samo piši, ni jedna informacija nije na odmet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Obavezno posetiti! :D

 

1. Televizijski toranj u Pragu

 

v153588p1.jpg

 

Preporucujem da idete u sumrak, jer je pogled na grad fantasticaaaaan! :)

 

2. Krizikove fontane

 

0000477584_l_0_l72mcr.jpg

 

Igra vode, muzike i svetla... Odlicno! :)

 

3. Klementinum

 

s6mmb_strahovtheologicalhallodc8.jpg

 

Tu se nalazi najstarija biblioteka (obaaaaavezno otici. Imas osecaj kao da si u filmu o Hari Poteru!!!) ... Takodje, tu je i opservatorija sa koje je pogled na grad opet fantastican!!! ;)

 

4. Pivara Krusovice :D :D :D (70ak km zapadno od Praga)

Ja sam nikakav pivopija i najveci promasaj kad je pivo u pitanju, ali zaista mi je bilo ekstra videti ovu pivaru i hiljade pivskih bacvi poredjanih pored jezera u blizini fabrike... :)

 

5. Kad si vec otisao i do Krusovica, steta je ne otici i do Karlovih Vari gde je sniman i DJejms Bond koji je navodno sniman na Svetom Stefanu (oh oh... sta sve publika nece progutati...). Karlove vari same po sebi su prelepe... Kao da je vreme stalo. "Cipkane" fasade i fasade u boji, zgrade pod konac, prelepo uredjene ulice, sve pleni lepotom... Takodje, kad se budes vracao iz Karlovih Vari(hmmm... ja vec racunam da ces ih sigurno posetiti!), videces i hotel u kom je snimana Klinika Svarcvald- neka cuvena nemacka serija iz osamdesetih, valjda... :D Bilo kako bilo, lepo izgleda onako usamljen na brdu... :)

 

 

Ako se setim jos necega, dodajem ovde....

 

A, da... Naravno, sve ono sto se ima videti u centru grada- obavezno videti... Smena straze, Karlov most, voznja Vltavom... sve to je zanimljivo i da- treba videti! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Kada planiras/te da dodjes u Prag?

 

krećemo iz CG oko 20.06, znači za manje od 10 dana, i planiramo za 2-3 dana da smo u Prag. Sve zavisi oćemo li ostati u Brno koji dan, ali u te par dana smo gore

 

Nadalina, imaš točeno pivo iz Češke za ove predloge, iako ga ne piješ poklon se ne odbija! :D

 

Tomo druže stari, nisam ni sumnjao u tebe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Obavezno obidji Estergom, Baziliku ili kako neki vole da kazu katolicku svetu goru, na Slovacko Madjarskoj granici na samoj obali Dunava!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

O, hvala, hvala!!! ;)

 

A, ako odete i u Karlove Vari, obratite paznju i na balkon pozorista- tu je Hitler drzao govor, bas sa tog balkona... Zanimljiva cinjenica... :)

 

A, kafu pijte, naravno i neki kolac pojedite, u Elephant- u! ;) To je popularan hotel tamo, a kolaci su odlicni.... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja