Jump to content

Moto Zajednica

BMW F 650 GS - Kupujem

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd (Novi)

Motor mora biti u dobrom stanju i bez mnogo potrebnih ulaganja...

 

Nema nista mnogo daljeg opisa - to je to, pa ako neko prodaje neka se javi...

 

Tel.: 064/114-9828

 

Novi Beograd

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Ima ih par komada na oglasima (moto berza i polovni automobili) jesi li ih pogledao ?

 

Ako si ih video interesuje me u kakvom su stanju...... Cista znatizelja :D

 

Srecno sa kupovinom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd (Novi)

[Hvala...

 

Ovaj na moto berzi je Ernesto-moto ali to je neki stari koji je vec prodao pa ovi ponovili sami oglas....Inace covek kaze das nece vise da radi uvoz.

 

Taj drugi koji pominjes nisam video, tako da ostavi linka ko nadjes vremena.

 

Inace, kako je krenuloi sa ovim sto trazim, pocinjem da se premisljam za nesto slicno ali druge marke, pa ako znass nesku dobnru zamenu za F650GS, javi.

 

Gledam Hondu TransAlp (bas mi se svidja) i Kawasaki KLE500

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Prošle godine sam hteo da kupim f650gs dakar, ali je ponuda bila slaba. Na kraju sam se opredelio za kupovinu transalpa 650. TA je dobar motor, ali čisto da napomenem, srce

mi sa njim nije bilo na mestu. Moj savet: sačekaj pravu priliku i brzo reaguj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: bmw r1200gs triple black

Imam kle-a 2000-to.Stvarno je ocuvan i mnogo stvari sam promenio na njemu.Izmedju ostalog :nov regler,nove gume,plocice,akumulator,lanac i lancanike,nov givi kofer,uradio sam servis (ulje i svi filteri)svecice....Idem u inostranstvo pa sam prinudjen da ga prodam :neznam: .Inace vodi se na meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Ima dobar u Trsteniku stigao iz Svajcarske!Marko 060/0713887 !

 

Po cemu smatras da je dobar?

 

 

Hajdemo redom (nadam se da si ušao u oglas koji ti je jasminko VIR prosledio):

 

1. ovo je jedna od tri najniže ponude za GS u zadnjih godinu dana i cena nije fiksna;

2. po pravilu, motori iz Švajcarske dolaze u dosta dobrom stanju jer su im jako strogi propisi o registraciji, tehničkom pregledu, servisiranju itd. Ono što je realno, ali opet od slučaja do slučaja, tamo dobar deo godine vreme nije naklonjeno motociklistima, pa i kilometraže nisu velike. Samim tim, kilometraža bi trebala da je realna, u šta ukazuje i boja auspuha koji je očekivano potamneo za taj broj kilometara;

3. Ovaj model ima ABS, što ne piše u oglasima, a to nije standardna oprema. U nabavci novog GS-a, to ti je cca 500evra skuplje. Uz to nove pločice i diskovi ( i prednji je dobrano zdrav, bar na slici) su značajna stavka. Oba diska su oko 200evra a pločice 2X 30-35 evra (pričamo o delovima koji nisu original, već se ovde kupuju u radnjama koje važe za pouzdane...), bez ruku za majstora.

4. Gume su nove, ne vidim se na njima šta piše, ali mi po šari deluju da su za asfalt, da nemaju enduro šaru, što znači zaboravi ludorije na livadi, ali uživaj, tj. opusti se na kiši (uz ABS, carski!);

5. Nov lanac i lančanik. Bingo!

6. Ovaj model ima štitnike za ruke, koji koštaju oko 80evra, i to ti je dodatna oprema.

 

' Ajmo sad o onom što mi se ne svidja:

1. Motor nema kofer. Original kofer je 32 litra, vrlo je mali, i sa nosačem košta oko 300evra. Zaboravi! Kofer od 40 i više lit. u skromnijoj varijnati, nov (SHAD) košta oko 100-120-evra i nosač (KAPPA) je oko 45-50 evra. Bez kofera, složićeš se, nemožeš daleko. Po šrafovima koji su uvrnuti u repne plastike a služe za kačenje gurtni, vidi se da je na ovom modelu funkcionisala mrežica i zadnja tank torba, a možda i bočne torbe...

2. Boja motora. Pišem samo ono što vidim, znači, ne tvrdim da sam u pravu. Nisam nikad video ovakvu zebra boju. Motor nema na repnim plastikama nalepnice F650GS, pa pretpostavljam da je farban, tj. upriličen da bude zebrast, po želji predhodnog vlasnika. Meni svako farbanje izaziva sumnju, tako da treba sve lepo uživo pogledati.

 

Ako završiš ovu kupovinu, računaj da ti je servis, osnovni, 70 do 100 evra, jer to je minimum koji ti je neophodan da od trenutka kupovine počneš da meriš "svoju km"... Sve drugo, preporuka je da se radi u hodu, kad osetiš neki nedostatak...

 

Da ne tupim više, ako nisi nikad vozio GS-a, a razmišljaš se da ga kupiš, nudim ti da probaš moj motor i uveriš se sam da li je BMW za tebe. Ako ti se svidi, jedina ispravna kupovina je da odeš do Trstenika sa nekim ko se razume u motore i doneseš konačnu odluku (naravno, pre toga si sve informacije isproveravao i telefonom)...

 

Srećno sa kupovinom, za šta god se rešiš, na raspolaganju sam ti na p.p.

:zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Zar ovo nije samo F650 bez ovog GS? :stabre:

 

 

Ako mislimo na isti, ovaj iz Trstenika onda je to GS, rezervoar mu je u odnosu na F650 premešten ispod sedišta, ovo je bazni model, 2000. je startna godina za GS...:zdravo:

PAsfy_f650gszebra.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ 750 Seca

Motor izgleda super. Poslednji servis je odrađen u CH, oko 1300.-fr. Posle toga je prešao 300km. Radi odlično. Trenutno je kod Pera u Čačku, u servisu, jer treba da se zameni frajlauf koji nimalo nije jeftin. Što se plastika tiče, ništa nije lomljeno. Motor je tako došao iz CH. Da li je takav kupljen ili je kasnije farban, ne znam. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Motor izgleda super. Poslednji servis je odrađen u CH, oko 1300.-fr. Posle toga je prešao 300km. Radi odlično. Trenutno je kod Pera u Čačku, u servisu, jer treba da se zameni frajlauf koji nimalo nije jeftin. Što se plastika tiče, ništa nije lomljeno. Motor je tako došao iz CH. Da li je takav kupljen ili je kasnije farban, ne znam. :zdravo:

 

 

@rgoran

 

Evo imaš i prodavca na BJB-u... Pitaj ga sve što ti te interesuje, pa put pod noge, sa realnim optimizmom. Moja ponuda da probas GS-a i dalje stoji. Ništa se ne kupuje prek noći, a ako neko bude brži, to je bila božja volja... Po svim parametrima, ovo motorče ne zahteva puno ulaganja...

Još jednom srećno! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW f 650st

Ima dobar u Trsteniku stigao iz Svajcarske!Marko 060/0713887 !

 

Po cemu smatras da je dobar?

 

 

Hajdemo redom (nadam se da si ušao u oglas koji ti je jasminko VIR prosledio):

 

1. ovo je jedna od tri najniže ponude za GS u zadnjih godinu dana i cena nije fiksna;

2. po pravilu, motori iz Švajcarske dolaze u dosta dobrom stanju jer su im jako strogi propisi o registraciji, tehničkom pregledu, servisiranju itd. Ono što je realno, ali opet od slučaja do slučaja, tamo dobar deo godine vreme nije naklonjeno motociklistima, pa i kilometraže nisu velike. Samim tim, kilometraža bi trebala da je realna, u šta ukazuje i boja auspuha koji je očekivano potamneo za taj broj kilometara;

3. Ovaj model ima ABS, što ne piše u oglasima, a to nije standardna oprema. U nabavci novog GS-a, to ti je cca 500evra skuplje. Uz to nove pločice i diskovi ( i prednji je dobrano zdrav, bar na slici) su značajna stavka. Oba diska su oko 200evra a pločice 2X 30-35 evra (pričamo o delovima koji nisu original, već se ovde kupuju u radnjama koje važe za pouzdane...), bez ruku za majstora.

4. Gume su nove, ne vidim se na njima šta piše, ali mi po šari deluju da su za asfalt, da nemaju enduro šaru, što znači zaboravi ludorije na livadi, ali uživaj, tj. opusti se na kiši (uz ABS, carski!);

5. Nov lanac i lančanik. Bingo!

6. Ovaj model ima štitnike za ruke, koji koštaju oko 80evra, i to ti je dodatna oprema.

 

' Ajmo sad o onom što mi se ne svidja:

1. Motor nema kofer. Original kofer je 32 litra, vrlo je mali, i sa nosačem košta oko 300evra. Zaboravi! Kofer od 40 i više lit. u skromnijoj varijnati, nov (SHAD) košta oko 100-120-evra i nosač (KAPPA) je oko 45-50 evra. Bez kofera, složićeš se, nemožeš daleko. Po šrafovima koji su uvrnuti u repne plastike a služe za kačenje gurtni, vidi se da je na ovom modelu funkcionisala mrežica i zadnja tank torba, a možda i bočne torbe...

2. Boja motora. Pišem samo ono što vidim, znači, ne tvrdim da sam u pravu. Nisam nikad video ovakvu zebra boju. Motor nema na repnim plastikama nalepnice F650GS, pa pretpostavljam da je farban, tj. upriličen da bude zebrast, po želji predhodnog vlasnika. Meni svako farbanje izaziva sumnju, tako da treba sve lepo uživo pogledati.

 

Ako završiš ovu kupovinu, računaj da ti je servis, osnovni, 70 do 100 evra, jer to je minimum koji ti je neophodan da od trenutka kupovine počneš da meriš "svoju km"... Sve drugo, preporuka je da se radi u hodu, kad osetiš neki nedostatak...

 

Da ne tupim više, ako nisi nikad vozio GS-a, a razmišljaš se da ga kupiš, nudim ti da probaš moj motor i uveriš se sam da li je BMW za tebe. Ako ti se svidi, jedina ispravna kupovina je da odeš do Trstenika sa nekim ko se razume u motore i doneseš konačnu odluku (naravno, pre toga si sve informacije isproveravao i telefonom)...

 

Srećno sa kupovinom, za šta god se rešiš, na raspolaganju sam ti na p.p.

:zdravo:

SVAKA CAST NA OVAKVIM INFORMACIJAMA I NA PONUDI KOJU SI DAO.

PRAVI LJUBITELJ BMW a!

SVAKA CAST JOS JEDNOM!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja