Jump to content

Moto Zajednica

Poznavalac Italije potreban...

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pomenuh u nekom od prethodnih mojih postova da cu najverovatnije preko leta da odem do rodbine u Svici, motorom naravno. Ostale velike ture koje sam pominjao (Lenjingrad i Pariz) ostaju za naredne godine, kad budem imao jos nekog ko ce poci, da ne idem sam.

 

Super je to sto zet ima Suzuki Burgmana 650, pa bismo se provozali Svicom malo i naravno otisli do Alpa.

 

Nego, razmisljao sam da mozda u povratku malo prodjem Italijom do Rima, pa da se trajektom Bari - Bar vratim u SCG. Evo ture:

BCkHU_bgmilanoluganomilanorimbaribg2.th.jpg

 

E sad, ne znam da li da razmislim o nekoj drugoj marsuti do Barija. Mozda da putujem Jadranskom obalom Italije, al tad ne bih svratio do Rima (Rim mi nije obavezna destinacija, al bih voleo da ga opet posetim) ili pak da mozda prodjem kontinentalnim delom Italije...

 

Aj da cujem sugestije/primedbe/predloge....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni su svi savetovali da od severa I ka jugu putujem jadranskom obalom. Sto se Rima tice, uvek ga je lepo videti (ja bih mogao da idem u njega svaki vikend), ali da samo prodjes kroz njega i nije neki gusht (ako bi ostao tamo dan, dva, tri onda je to druga stvar).

 

Ja bih od Djenove otisao do Firence (ako nisi bio, OBAVEZNO), pa onda na jadransku obalu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mislis, ovako nesto:

VW9YZ_bgmilanoluganomilanofirencarim.th.jpg

 

U Rimu bih sigurno ostao par dana, steta je samo proci, slazem se potpuno. Jedino bih onda ipak nastavio do Napulja, da malo vidim grad. Bice jos prilike za Jadransku obalu Italije... Jedino me malo svrbi da odem do Valeovog rodnog mesta, koje je negde na Jadranskoj strani Italije, cini mi se blizu Ankone ili tako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dobar deo tog puta kroz Italiju je A1 autoput, koji bih naravno gledao da izbegnem. To ne bi trebalo da bude previse tesko, posto u Italiji ima bas dosta drugih puteva.

 

Inace, Rossijevo mesto je nekih 200km od Firence, pa bih mogao mozda i da ga posetim...

 

A pre toga, na putu do Firence je i Pisa sa krivim tornjem... Odlicno.

 

Jedino sto moram da smislim kako da uzmem italijansku vizu. Za svicu cu dobiti sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto se tice italijanske vize mogu da ti kazem kao i sta:

 

Prvo, moras da zakazes razgovor u ambasadi dosta ranije, poprilicna je guzva a rade iskljucivo na zakazivanje termina... otprilike mesec do dva unapred.

 

Drugo, treba ti uglavnom standardni set dokumenata: potvrda o zaposlenju (barem 6 meseci na istom radnom mestu), potvrda o visini primanja (ili te teraju da im pokazem UZIVO da imas 500-600 evra da poneses!), onda validan pasos, da platis nekih 30ak evra, da popunis neki formular, da imas uplaceno medjunarodno zdracvstveno osiguranje i jos par stvari zaboravio sam bas tacno...)

 

Kljucno ti je da ih pozoves i da zakazes termin na vreme, sve ovo ostalo manje vise...

 

Tacno mozes da saznas preko sajta ambasade, ili da ih pozoves..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

10x na informacijama, al sam vec prosao sve to prosle godine kad sam uzimao vizu da odem do Rima ;)

 

Jedino moram videti dal da uzimam neki fake vaucher ili mogu da dobijem tu vizu na osnovu svajcarske...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Zdravo Pablo.Aku si veè planirao Ljubljanu,moga bi iz Ljubljane produžiti put preko Kranja-Kranjske gore-Travisio-Venecia.Mnogo lepši put od onoga Ljubljana-Trieste.Pa evo i moj mobitel ako sluèajno ko putuje ovde okolo Jesenica. (00386 41 736 397 - Jaka )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

e moj Pablo, ne daj Boze da ides italijom i ne svratis u Romu bellu Romu... to bi bio grijeh neoprostivi ;) fino uletis u RIm pa obidjes Vatikan, pa svratis do Piazze Navone, Piazza di Spagna pa odes na sladoled u najpoznatiju slasticaru u gradu Giolitti..... uhhhhhh, kakve uspomeneeeeeeeeeeeeee....

puno je tura u razmatranju za ovu godinu, ali se bojim da ce na kraju ispast samo 1 ozbiljnija... sto se moje tice bice slicna ovoj tvojoj samo ce ic kroz Hrvatsku pa na Italiju... pisacu jos o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Zdravo Pablo.Aku si veè planirao Ljubljanu' date='moga bi iz Ljubljane produžiti put preko Kranja-Kranjske gore-Travisio-Venecia.Mnogo lepši put od onoga Ljubljana-Trieste.Pa evo i moj mobitel ako sluèajno ko putuje ovde okolo Jesenica. (00386 41 736 397 - Jaka )[/quote']

 

Dobra ideja, za tu turu... Ako budem prolazio, javicu se ;)

 

A bio sam ja vec u Rimu, pa znam sta se tamo moze videti ;) Mada, vrlo rado bih da osvezim secanje novom posetom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

Toskana-Firenza-Pisa,dalje kroz brda prema Anconi,na putu ti Urbino(sveuèilišni srednjovjekovni grad)!Potom s obale do Sienne(pogledaj datum najpoznatije konjièke utrke,pa probaj biti tamo u to vrijeme)!Dalje u Rim(èuvaj stvari),pa polako na jug...

 

Da ti poèetni dio puta bude zanimljiviji kucaj ovu rutu u Autoroute :

 

Zg-Brežice-Krško-Trbovlje-Litija-Lj-Kranj-Bled-i dalje kao što je kolega Slovenac rekao ili ako imaš vremena Zg-Maribor-Dravograd-preko u Austriju-kreni lijevo prema Bleiburgu-Villach...i dalje kroz Tarvisio prema Veneciji!

 

O ovoj cesti uz Slo-Aut granicu s Aut strane imaš ispisane hvalospjeve na motosvet.com forumu!

 

Par fotki s Route 69 :

 

404.jpg

 

icA6g_route69021ub.th.jpg

 

404.jpg

 

404.jpg

 

I6XEl_route69053mk.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Pablo, mnogo ti je bolja ova druga tura, odnosno druga mapa. Nema potrebe da ides na jadransku stranu Italije. Iz Genove ides do La Spezie i onda skrenes na Pizu i onda prema Firenci. To se mora obavezno vidjeti. Svakako da se mora obici i Siena koja je blizu, i jos ako potrefis na konjicke trke, sto ti je i Chala naveo, onda si ubo pravu stvar. Od Firence do Rima mozes bilo kojim putem, svi su odlicni, a i putovanje Autostradom Del' Sole je lijepo, jer prolazis kroz prelijepe krajeve...

Ja ti predlazem da obavezno ostanes par dana u Rimu, ali bi trebalo to isto da uradis i kada budes u Liguriji, znaci od Genove do La Spezie... U sljedecem postu cu ti pokazati par slika, pa sam odluci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
http://images.google.com/images?q=cinque+terre&hl=en&lr=&sa=N&tab=ii&oi=imagest

 

http://images.google.com/images?svnum=10&hl=en&q=portofino&spell=1

 

Prvo link je za oblast pored La Spezie' date=' a drugi za mondensko ljetovaliste blizu Genove... Uzivaj... :wink:[/quote']

 

Da, ovo drugo je Portofino. Vec godinama planiram da ga obidjem ali mi se ispreci nesto drugo. Nestvarno je lepo. Sad na leto mi ne gine da odem tamo, jedino sto ce zena da me ubije sto sam otisao bez nje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Bio sam tamo 7 dana... :thumbs_up:

Ne mozes da vjerujes kako je lijepo dok ne podjes... 8)

Ista stvar je i za oblast Cinque Terre, to se jednostavno ne moze opisati. To su gradici u kojima ljudi normalno zive i koje ne tangiraju brojni turisti koje prolaze pored njih. Oni imaju svoje tradicionalne restorane, a svaki od njih ima svoje vino. Vinogradi se nalaze na obroncima brda oko gradica, a mjestani beru grozdje tako sto imaju specijalne liftove, ili vec kako da to nazovem, jer je strmina prevelika da bi se to moglo normalno raditi...

Sobe se iznajmljuju u kucama i postajes pravi zitelj tog grada... Fenomenalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

ako budes dolazio najavi se pa mozemo se sresti a sto se tice alpa ja sam ziveo neko vreme tamo pa mogu pomoci mozemo ja i neki pajtosi da se provozamo zajedno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Dane, ako si na mene mislio, ja dolazim 100%.

25. maja (cetvrtak) krecem sa jos jednim drugom na GP Monaka. Karte za GP su kupljene tako da sigurno nema odustajanja. Plan nam je da krenemo vrlo rano, negde oko 5,6ujutru i da taj prvi dan odvozamo sto vise (oko 1000km) da bi nam za drugi ostalo oko 350-400km. Tada bismo bili u Monaku vec oko 12,13h u petak i imali vremena da se smestimo, presvucemo i cunjamo okolo.

Imam jos jednu ideju koja bi nam malo poremetila gornji plan a to je poseta Ferrarijevom centru u Modeni.

Ako imas neku ideju gde bismo spavali u Italiji (negde izmedju Venecije i Djenove) kazi. Meni nije problem da rezervisem hotele, ali mozda ti imas neku pametniju ideju, neko malo, zanimljivo mesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kula

Ja sam napravio greku pa sam kroz Italiju isao samo auto-putevima.Mada sam to vreme koje sam ustedeo jurcajuci motorom, iskoristio da peske obidjem Veneciju, Firencu i Pizu (naravno i Mugello).Italija je predivna, svaki grad ima neku svoju pricu.Zao mi je sto pre putovanja nisam vise citao o mestima koje cu obici tako da nam se desilo da sam mnoge znamenite stvari obisao ni ne znajuci njihovu pravu vrednost.

ADlSO_dsc002515ol.th.jpgXhVlC_dsc002798ds.th.jpgtkJrY_dsc002027il.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Ja sam napravio greku pa sam kroz Italiju isao samo auto-putevima.

 

Meni za ovaj put primarni cilj F1 u Monaku, i s obzirom da imam malo vremena, napravicu istu gresku kao i ti :)

Imam fore da pogledam neki manji grad ili dva, ali to je to. Autoputevi mi ne ginu.

 

U julu idem na ozbiljniji put od 3 nedelje i tada mi, bez neke preke potrebe (mrak, jaka kisa..), nece padati na pamet da ulazim na njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise
Dane' date=' ako si na mene mislio, ja dolazim 100%.

25. maja (cetvrtak) krecem sa jos jednim drugom na GP Monaka. Karte za GP su kupljene tako da sigurno nema odustajanja. Plan nam je da krenemo vrlo rano, negde oko 5,6ujutru i da taj prvi dan odvozamo sto vise (oko 1000km) da bi nam za drugi ostalo oko 350-400km. Tada bismo bili u Monaku vec oko 12,13h u petak i imali vremena da se smestimo, presvucemo i cunjamo okolo.

Imam jos jednu ideju koja bi nam malo poremetila gornji plan a to je poseta Ferrarijevom centru u Modeni.

Ako imas neku ideju gde bismo spavali u Italiji (negde izmedju Venecije i Djenove) kazi. Meni nije problem da rezervisem hotele, ali mozda ti imas neku pametniju ideju, neko malo, zanimljivo mesto...[/quote']

ne mislio sam na pabla al u vezi italije ja sam vozio aostu i cento vale to je prema ch i udine venecija milano al uvek sam spavao kod nekih nasih ljudi tako da nisam koristio smestaj po hotelima ili kampovima imao sam prilike da idem na gp ali mene licno ne interesuje formula

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise
Pomenuh u nekom od prethodnih mojih postova da cu najverovatnije preko leta da odem do rodbine u Svici' date=' motorom naravno. Ostale velike ture koje sam pominjao (Lenjingrad i Pariz) ostaju za naredne godine, kad budem imao jos nekog ko ce poci, da ne idem sam.

 

Super je to sto zet ima Suzuki Burgmana 650, pa bismo se provozali Svicom malo i naravno otisli do Alpa.

 

Nego, razmisljao sam da mozda u povratku malo prodjem Italijom do Rima, pa da se trajektom Bari - Bar vratim u SCG. Evo ture:

UrtkL_bgmilanoluganomilanorimbaribg2.th.jpg

 

E sad, ne znam da li da razmislim o nekoj drugoj marsuti do Barija. Mozda da putujem Jadranskom obalom Italije, al tad ne bih svratio do Rima (Rim mi nije obavezna destinacija, al bih voleo da ga opet posetim) ili pak da mozda prodjem kontinentalnim delom Italije...

 

Aj da cujem sugestije/primedbe/predloge....

kad planiras da putujes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

kad planiras da putujes

 

Negde u Julu druga polovina, najverovatnije. Nemam nista fixno, ali tako se nekako cini najbolje. Sestra iz Svice ce mi poslati garantno pismo, tako da za vizu nece biti problem... Jedino cu morati da izmajmunisem neki vaucer da bih dobio za Italiju vizu...

 

Bilo bi extra da se vidimo usput i mozda i putujemo zajedno! :D

 

Kakvi su tvoji planovi? Ako ti vise odgovara neki drugi termin, mogu i ja da se korigujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

kad planiras da putujes

 

Negde u Julu druga polovina' date=' najverovatnije. Nemam nista fixno, ali tako se nekako cini najbolje. Sestra iz Svice ce mi poslati garantno pismo, tako da za vizu nece biti problem... Jedino cu morati da izmajmunisem neki vaucer da bih dobio za Italiju vizu...

 

Bilo bi extra da se vidimo usput i mozda i putujemo zajedno! :D

 

Kakvi su tvoji planovi? Ako ti vise odgovara neki drugi termin, mogu i ja da se korigujem...[/quote']

ja u tom periodu bi trebao da putujem dole za srbiju mada jos neznam tacan datum ako budes dolazio pre onda mozemo se naci u ch ili kasnije u bg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja