Jump to content

Moto Zajednica

Kako doci do grcke turisticke vize???

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova

Cao svima, evo konacno da se sve poklopi i da zelja za malo daljim putovanjem bude realizovana ali...

Jebem mu misha kada ono opet nesto koci, VIZA!!!

Ja i drugar smo planirali da idemo motorima u Grcku ali do dana dananjeg koga god da sam pitao kako da dobijemo vizu bez vaucera ili garantnog pisma odgovor je bio NIKAKO!!!

Eto ako neko zna neko drugo resenje .... unapred hvala.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Rezervishi on-line neki hotel u GR i sa tom rezervacijom koja ti stigne na mail  idi u ambasadu+papiri shta trazze. Trebalo bi da bude dovoljno.

ps.obratiti pazznju na broj zzeljenih dana.

ps2.kod rezervacije gledati hotele koji imaju duzzi otkazni rok rezervacije. Jer kad dobijesh vizu uzmesh i ponishtish rezervaciju...ionako ti ne treba! :D

 

Pozdrav

 

 

E da...ili garantno pismo,shto je civilizovanija varijanta!

 

E da,a gde cete,momci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Rezervishi on-line neki hotel u GR i sa tom rezervacijom koja ti stigne na mail  idi u ambasadu+papiri shta trazze. Trebalo bi da bude dovoljno.

ps.obratiti pazznju na broj zzeljenih dana.

ps2.kod rezervacije gledati hotele koji imaju duzzi otkazni rok rezervacije. Jer kad dobijesh vizu uzmesh i ponishtish rezervaciju...ionako ti ne treba! :D

 

Pozdrav

 

 

E da...ili garantno pismo,shto je civilizovanija varijanta!

 

E da,a gde cete,momci?

e jel proberena varijanta sa on-line rezervacijom???

imamo dve varijante, jedna je na kritu kod drugara jedno 5 dana a posle kod drugarica na ios jos 6 dana i nazad.

 

nas dvojica bi islis sa dl 1000 K7  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Proverena je varijanta sa on-line rezervacijom imas moj putopis od prosle godine na ovom forumu pa prouci. Na Iosu vam je motor po meni cist visak i dzabe placate trajekt za njega. Krit je vec druga prica i tu je motor krajnje pozeljan i ja bi vam savetovao da vise vremena provedete na Kritu nego na Iosu mada hmmmm tamo se ide iz drugih pobuda(na zalost ja nisam stigao do tamo)  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Proverena je varijanta sa on-line rezervacijom imas moj putopis od prosle godine na ovom forumu pa prouci. Na Iosu vam je motor po meni cist visak i dzabe placate trajekt za njega. Krit je vec druga prica i tu je motor krajnje pozeljan i ja bi vam savetovao da vise vremena provedete na Kritu nego na Iosu mada hmmmm tamo se ide iz drugih pobuda(na zalost ja nisam stigao do tamo)  :)

 

hvala za savete, kazem vam da smo kontali da idemo kod druga na krit ili na ios kod drugarice ali posto mi je ovo prvi put nisam 100% siguran da li cu dobro odraditi rezervaciju. da li mozda znas neku adresu gde bi se rezervacija odradila.

 

ako ne uspemo da dobijemo vizu za gr pokusacu preko kuma da dobijemo za spain pa odosmo do barselone :)

sve u svemu zelja postoji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam rezervaciju radio preko www.hostelworld.com placas 10% ukupne cene smestaja prilikom rezervacije. Hostel kosta 15 eur noc puta na primer 10 dana to je 150 eur sto znaci da ti rezervaciju platis 15 eur. Odstapmas potvrdu rezervacije koju dobije na mail i to odneses u ambasadu. Kad dobijes vizu ponistis rezervaciju i to je to. Mozes da nadjes preko neta i neki hotel ili hostel gde je rezervacija besplatna pa opet odstapmas potvrdu koju dobijes na mail.

 

Kad ste planirali da putujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Ja sam rezervaciju radio preko www.hostelworld.com placas 10% ukupne cene smestaja prilikom rezervacije. Hostel kosta 15 eur noc puta na primer 10 dana to je 150 eur sto znaci da ti rezervaciju platis 15 eur. Odstapmas potvrdu rezervacije koju dobije na mail i to odneses u ambasadu. Kad dobijes vizu ponistis rezervaciju i to je to. Mozes da nadjes preko neta i neki hotel ili hostel gde je rezervacija besplatna pa opet odstapmas potvrdu koju dobijes na mail.

 

Kad ste planirali da putujete?

pa pocetak avgusta, tako nam je u planu.

idem da vidim onaj sajt sto si mi poslao pa se cujemo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ne mogu da vjerujem da nisi pošao do Grčke ambasade i pitao, nego sada naklapaš sa nama, što bi bilo kad bi bilo...

Ja sa ekipom (6) sam išao 2005-te. Otišli smo do konzulata u Podgorici, rekli da idemo motorima na desetak dana i vize su bile gotove za tri dana, na onoliki period na koliko smo tražili. Zvali su nas i mi smo pošli da je podignemo. Nikakve rezervacije nismo imali, niti išta drugo što vi pominjete ovdje, garantna pisma i slično. Podji čovječe do njih, objasni im dje ćeš i što ćeš, pa onda kuj planove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Gasho u Beogradu to nije bas tako lako posebno sad kad su velike guzve ali u principu lako se vadi grcka viza samo ume da bude velika guzva za predaju dokumenata a i za preuzimanje gotovog pasosa. Cesto nemas koga ni da pitas za informacije. Ja sad treba da vadim holandsku vizu i zvao ambasadu da pitam neke informacije i zena me oduvala kao "Gospodine pa sve lepo pise" a ono na jednom mestu pise viza 35eur a na drugom 60 eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ne znam, ali je to kod nas veoma lako izvedivo. I to je bilo prije dvije godine kada smo bili ista država...

Svakako treba da pođe da se raspita ili pročita što mu sve treba. Znam da nama nije trebala nikakva garancija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: zagreb

Ne znam, ali je to kod nas veoma lako izvedivo. I to je bilo prije dvije godine kada smo bili ista država...

Svakako treba da pođe da se raspita ili pročita što mu sve treba. Znam da nama nije trebala nikakva garancija...

 

e..pa više niste ista država Gašo  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

Ja imam Grcku poslovnu vizu na godinu dana, procedura je za sve ista

1.Garancija ili rezervacija hotela

2.Uverenje o stalnom radnom odnosu

3.Kopija radne knjizice,kopija m2 obrasca

4.Dve slike

5.Kopija saobracajne,zelenog kartona i ako nisi vlasnik kopija medjunarodnog ovlascenja (izdaje AMSJ)

6.Zdravstveno osiguranje

7.35 eu

8.Stari pasos ako imas na uvid

i to je to...

Ako vam nesto treba javite se ja cesto putujem za Solun. POZDRAV ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

nema brate koga da pitaš, dnevno dolazi oko 1200 ljudi da preda dokumenta i još toliko popodne da ih pokupi, ako nemaš rezervisan termin ne možeš ni da priviriš. inače sad su počeli da dele termine za jul pa ti požuri da ne bi izvisio dok se ovde premišljaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Tu Grčku stoku treba bojkotovati... Ponašaju se prema nama kao da smo šljam i stoka najveća, kao da idemo da im ukrademo nešto tamo a ne da im ostavimo pare... 

 

Moji imaju brod dole u Grčkoj, odem ja sa potvrdom da je brod dole, imam ovde posao, pasoš menjam na godinu-dve dana jer stalno putujem... Prvo što se zakazuje termin, pa onda još čekaš red tamo par sati.. Al ajde, neorganizovani su... Dolazim ja tamo sa svim dokumentima, i kao ne može potvrda od firme koja održava brod, već mora marina da izda potvrdu da je brod dole... Ubeđivanje da to nema smisla i da marina može da mi izda potvrdu za bilo koji brod dole bez problema, čak i da ja nemam ništa sa njima, ne pomaže ništa... Donesem ja njima lepo potvrdu, ostale dokumente, i normalno tražim multi vizu, boravak 30 dana sa važenjem do 1. Septembra kad je i kraj sezone... I oni kao drž nedaj, ne može multi nisam imao pre grčku vizu.. I ja objašnjavam glupoj šalteruši da sam joj dao još dva prethodna pasoša u kojima imam nekoliko grčkih viza, a koje su mlađe od 3 godine (što oni gledaju), ma jok... Kao nemam u pasošu... Ne pomaže ništa što ja menjam pasoš maltene svako godinu dana.. I kao 30 dana jedan ulazak, hoću-neću... I naravno da neću da prihvatim, pa nisam ja klošar neki da mene neka tamo šalteruša procenjuje da neću slučano otići u Grčku i ostati kao konobar...

 

Možda je narod željan Grčke, ali davno je prošlo vreme kad su nam oni jedina kombinacija za more osim Crne Gore... Hvala bogu pa je tu sada Turska, Egipat, Tunis, Bugarska, Hrvatska... Svugde se ide bez viza i bez bilo kakve peripetije... A Grci svoju šugavu vizu nek izdaju tati svome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja