Jump to content

Moto Zajednica

Plavusa mi je bolesna

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd, Zaječar
  • Motocikl: CBR 900 RRX

vozim ja kroz grad, zagrejan motor i prvo sam izgubio snagu, koliko god da zavrcem gas isto, nestaje mi cilindar po cilindar ja popustim skinem gas i tako stadoh.Posle 20tak minuta sam uspeo da upalim. O.K. rekoh ali i dalje to nije pun zvuk, dodjem do kuce i ta 3 cilindra se cuju odvratno i povremeno puca iz auspuha. na leru jedva radi i to kratko. Pokusao sam da isperem loncice(ispustio gorivo+NESTO sto lici na prah), povezao na infuziju i nema promene. Opet ispustio loncice i opet svasta izadjeDa nema tu neki generator stroke :shock: .(Zadnje tankiranje u Nisu pa u ZA na JP, a taj me sjebao proslo januara) Pokusao sam sa promenom svecice, posto sa cilindr No.1 kada skinem kabl nema promene, dok se u ostalim slucajenima gasi motor. E da, i cevi su razlicite temperature, 1,2 su malo hladnije od 3,4. (1,4 je jedna 3,2 druga eko da mislim da nije struja). Ono sto mi nije jasno, osim sveg ovoga, ako 1 ne menja zvuk, zasto je onda i on topao kao 2. I h..em ti problem, zimus sam se vozio, ovo je smesno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

pa neradi ti No.1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

pa verovatno zato sto se i u tom cilindru desava trenje-te je on od toga topao.trebao bi isproveravati varnice na svakom kablu,a zatim izvadis svecice da vidis sta one kazu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd, Zaječar
  • Motocikl: CBR 900 RRX

Kada malo porazmislim :idea: , svecica koju sam probao u No.1 je proslogodisnja-menjao proslog proleca,moguce da je i ona losa. Inace, prosle godine sam imao slicnu zabavu, samo je tada samo pucalo iz TOPA, nisam mogao da upalim pa sam promenio ceo set i gorivo.

Jos nesto, desavalo mi se ranije da radi traljavo u gradskoj, stuca kad ubrzavam pa nategnem gas na pravcu dok ne zasvira a ja se stresem da mi ne izmakne, posle je sve O.K. neko vreme.

Da li losi karburatori mogu da izgledaju kao lose paljenje-missfiring.

Da li kod nas-YU, SER itd. moze da se kupi neka sprava za kontrolu svecica, jer sam video da na zapadu toga ima :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

od prosle godine kada je pucalo da li si uradio nesto po tom pitanju-sto se tice pucanja?kada si stavio nove svecice da li je onda palio kako treba i da li je tada pucao :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd, Zaječar
  • Motocikl: CBR 900 RRX

Samo je pucala i nije uopste radila, verglanje i pucanj, sa novim sveckama je proradila fino, i isla je O.K. ponekad samo traljavo, ali to tek u poslednje vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

ja bi ti predlozio da svecice 1,2 stavis na mesto 3,4 i obrnuto,znaci da im zamenis mesta,da vidis koja ce se onda cevka slabije grejati.s tim sto bih pre zamene trebao lepo da ih ocistis,da budu suve.kada se cevke malo zagreju,ugasis ga i vidis svecice kada izvadis napolje kakva je koja,tada ces znati da li je do njih ili do necega drugoga-ovo je bilo ukratko :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ako si jednom proverio svecice, pusti ih da svetlucaju na miru i trazi dalje ili poseti neki servis!!!

 

Ih, ko ti daje savet! I mene isto muci!!! :cry:

 

Pre dva sata sam stavio NOVE svecice i nema promene!

 

Takodje se zagrejao, povecale se vibracije u voznji, izgubio snagu i na prvom semaforu, na leru se ugasio! Nalevo krug i pravac kuci, sreca pa se dovuce inace :twisted: !!!

 

Javi ako resis problem pre mene mozda nas muci isto!!

 

Srecno, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd, Zaječar
  • Motocikl: CBR 900 RRX

Posto su zadusnice, ja rekoh, da odem na pumpu...

Kupim super zelene boje (izbaceni J...ti petrolov je zut) i mirise ostrije zeleni, nalijem u tank, sauh, zaverglam i :o upali !!! ne puca. i dalje mi 1, cyl ne radi-nema promene kada skinem svecicu. Bar ostali fino rade, cak mi se ucinilo da je i ovaj radio. Sledece- svecicu novu, a potom karburatori. Ono sto je simpa, da prima gas i ne klopara.

I sta sam ja na JP tankirao????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

E, ja sam danas cistio karbove, i nista! Valjda ce na 2 klipa da se dovuce do BG, do nekog servisa ili tesko njemu! :D

 

A, da, poslednji tank je bio na pumpi preko puta auto pijace Bubanj potok. tek da znate!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ma sredicemo bar malo posle praznika,da mozes da odes do pravog majstora,bar da rade svi cilindri,ovako ce da spira ulje na cilindrima koji ne rade i napravice ti veci problem....

 

ala si ga opravio svaka ti cast... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

posle pranja se smanjio nivo na 1i2 karburatoru, tj nije ga bilo skoro i nije hteo da radi na ta 2 cilindra,tako da sam malo povecao i sada rade svi,mada opet ima knedlu,tj ne moze da predje 8000 obrtaja,mislim da mu je manjak goriva po zvuku,igle cu podignute skroz gore ali mu je izgleda i to malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd, Zaječar
  • Motocikl: CBR 900 RRX

I tako, nakon cimanja i glupiranja odvezem blondie kod majstor Goce (Zajecar), -al mi je daleko

i ustanovimo da mi karburatori usisavaju fals, da vakuumi nisu podeseni i da nivoi nemaju veze 1 sa 2.

Doktor to pogleda takodje i pljunemo malo na IPONE ulje, promeni lezajeve zadnjeg tocka (reko mi je da sam lood sto sam tako vozio do sad)

i lancanik.

za 40 eurona

A u rezervoaru imam generator prljavstine !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja