Jump to content

Moto Zajednica

Nolan 101

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Mislim da sam ga platio 22 evra. Zena je placala a ja sam po obicaju ''zevao'' po radnji i isprobavao ostale kacige.

Prvo sam uzeo onaj mali pomerljivi vizir (ista cena), ali se ispostavilo da on ne ide na ovu kacigu. Na svu srecu potpuno crni veliki vizir deluje mnogo lepse (bar po mom misljenju).

Zamena vizira, inace, traje 2 min bez alata.

Vozio sam sinoc po gradu, tek da vidim kakva je ''vidljivost''. Nema nikakvih problema, mada nije za neosvetljene delove puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Uh, izgleda opako... Jedino, deluje mi poprilicno tamno.

 

Za drugu kacigu imam tamni vizir (ali metalik plave boje), koji je super za suncano vreme, ali kad padne mrak, nije ni za qrac.

 

Mislim da je bolje uzeti neki malo tonirani, al da nije toliko taman... U svakom slucaju, moz' da se desi da se prosetam do one radnje na prolece i pazarim neki tonirani...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Nolanku (sivu) kupio sam jos u novembru i cena je bila oko 260 evra.

Posto sam resio da kupim sroz crni Strom, resih da zamenim i kacigu.

Vizir je nekako tamniji spolja nego kad gledas iznutra. Jeste malo nezgodno voziti nocu ako nema ulicnog osvetljenja, ali sto bi rekli nasi stari ''il si Nindza il si mindza...''Jescu vise sargarepe :lol: Ne mozes da izgledas ''opako'' a da pritom imas idealne uslove za voznju. :gitarista:

 

A sto se tice motora... nemate prestavu kako je u Srbiji tesko kupiti makinu koju zelis, cak i kad imas pare...

 

A da, link prodavnice http://www.mototradegroup.com/nolan/grex/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
:gitarista:

A sto se tice motora... nemate prestavu kako je u Srbiji tesko kupiti makinu koju zelis' date=' cak i kad imas pare...[/quote']

A zamisli tek kad nemaš!!! :(

BTW kaciga je excellent, sem što je taj tamni vizir bezmalo doš'o glave mom drugaru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
BTW kaciga je excellent' date=' sem što je taj tamni vizir bezmalo doš'o glave mom drugaru...[/quote']

 

Kako mislis ''dosao mu glave''???! :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ne do Bog da saznaš! 100% sam siguran da taki vizir nije za novajliju a pogotovu nije za svakodnevnu upotrebu... Da ne pametujem mnogo videæeš... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Ne do Bog da saznaš! 100% sam siguran da taki vizir nije za novajliju a pogotovu nije za svakodnevnu upotrebu... Da ne pametujem mnogo videæeš... :wink:

 

Mislis ''videces kad ti dodje glave'' ili nesto slicno. Daj neki savet, upozorenje itd. ako vec imas informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Nabavi normalan-providan vizir i ništa se ne sekiraj! :wink: Nemoj da si od onih got-2-learn-the-hard-way za sve. :twisted: Vidljivost se FATALNO mnogo razlikuje meðu ta 2 vizira BAŠ onda kad je FRKA :shock: !!! TAJ tvoj vizir je SAMO za putovanje po savršenom vremenu van grada, za sve ostalo je diskutabilno... ulazak u tunel, nailazak oblaka 8) ... Na slici se èini dosta taman možda nije uživo :?: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Nikad nisam probao zatamnjene vizire ali ako su ista slicni klasicnim naocarima za sunce, verujem da su ekstra zajebani nocu... A jos i na nasim adekvatno (ne)osvetljenim i (ne)obelezenim putevima :shock: :P

 

A inace Smajseru, cim se spremis da ides negde u voznju, sam proceni koliko ces se dugo voziti i da li ce te uhvatiti mrak. Prema tome odluci koji ces vizir nositi (kad se vec tako lako menja) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kao sto rekoh ranije, ja imam jako zatamnjeni vizir na jednoj od kaciga i desavalo mi se par puta da sam u voznju otisao sa tim vizirom, a da sam posle morao da se vracam po sumraku ili po mraku.

 

Mogu reci samo da ne pise na tim vizirima bez veze da se ne koriste nocu...

 

Medjutim, ono sto je dobro u svemu tome je da treba vrlo malo vremena da se promeni vizir. Zato sam ja kad smo putovali do Crne Gore 2004te godine, nosio i providni vizir u koferu. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja bih se slozio sa Dexxterom za ovaj taman vizir..evo analogije..u voznji mi se desilo da mi je za par sekundi kaciga zaglavila kada sam je dizao (flip kaciga(prva, neka jeftina)), i to u visini ociju. Znaci ne znam sta se sa njom desilo, ali sam se smrzao od straha jer ni belu maccku nisam video. Donji deo flip kacige mi je bio u visini ociju. Sva sreca, isao sam laganica po gradu i zabo prednju kocnicu al lagano da me ne bi od pozadi razneli jer nisam naravno video ni retrovizor ni ispred sebe, pa sam morao da pretpostavljam da nekog imam i ispred i iza.

 

Imao sam priliku da nosim takvu Nolanku od druga sa zatamnjenim vizirom, i u hladu, medju drvecem preko dana vidljivost naglo opada u senci....ja se ne bih igrao sa tamnim vizirom, osim na otvorenom putu, po sred dana, na moru itd....dizanje vizira pred npr nailazak na tunel, na putu ka moru, ako jos imate rukavice, obarate brzinu sa 100, 150 i pokusavate da podignete ruku da ga podignete vizir,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,......)(*&^%$%...a kamoli ako se ne setite da treba da ga dignete.......

 

lepo izgleda, dobra stvarka ali samo oprezno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Medjutim' date=' ono sto je dobro u svemu tome je da treba vrlo malo vremena da se promeni vizir. Zato sam ja kad smo putovali do Crne Gore 2004te godine, nosio i providni vizir u koferu. :lol:[/quote']

 

Mislim da je ovo resenje. Na slici Br.3 vidi se providni vizir koji sam dobio uz kacigu. Bice u Giviju za svaki sl. :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Narucio sam u MotoTrade-u N102 sve sa Bluetoothom pre dva meseca i obecano mi je da stize do sajma.

 

Pa izgleda da ce stici do onoga, sledece godine !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ja sam imao tamni vizir i skoro sam ga promijenio, odnosno vratio stari... :?

Vrlo je opasno voziti i kada je sunce nisko. Svaka sjenka cini da ne vidis dobro. Moras mnogo da se napregnes da bi sve vidio pri nesto vecim brzinama, a u tunelu uvijek moras da podignes vizir, da ne pricam o kisi, magli ili necem slicnom... :thumbsdown:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Narucio sam u MotoTrade-u N102 sve sa Bluetoothom pre dva meseca i obecano mi je da stize do sajma.

 

Pa izgleda da ce stici do onoga' date=' sledece godine !!![/quote']

 

Zvao sam Moto Trade danas. Obecavaju da im roba stize iduce nedelje, pa dok prodje carinu & ko zna sta jos... Nolan 102 je tu za jedno dve nedelje. Ko ziv ko mrtav! ](*,)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja