Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kad je hladnije pogotovo ujutro kad idem na posao palim sa saukom, i sve je ok, nemam nikakvih problema, motor radi perfektno

@zec 13900din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4696 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

ako se doobro napiju benzina, i nove svecice oce da pocrkaju :(

Kazi mi, koji broj je kljuc za svecice na CBejki? ja moje jos nisam ni vadio otkad sam uzeo motor pre 2 meseca :jee:

 

Kljuc za svecice je 16 mm ima ga po prodavnicama i na benzinskim pumpama!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ako se doobro napiju benzina, i nove svecice oce da pocrkaju :(

Kazi mi, koji broj je kljuc za svecice na CBejki? ja moje jos nisam ni vadio otkad sam uzeo motor pre 2 meseca :jee:

 

Kljuc za svecice je 16 mm ima ga po prodavnicama i na benzinskim pumpama!! :zdravo:

nemoguce, a meni rekli da za CB ide neki specijalni izdrkani kljuc za svecice, da moram da narucujem ovo ono... :stabre::zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Ako nisu sinhronizovani karbovi onda hoce pod saugom da zalije svecicunarocito ako se doda malo gasa pod saugom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

E sada nešto konkretno. Bio da provozam na autoputu prvi put ozbiljno posle ovih sitnih popravki. Teško ubrzava. Vuče se ko baba. Gas do kraja a on ne pređe 5000 obrtaja. Najveća brzina 85 na sat. U leru držim gas a obrtomer šeta po 500 obrtaja gore-dole. Kočim i prebacujem u nižu brzinu a on se gasi dok držim kvačilo i tako... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ako su obe grane vruce onda oba rade sigurno :takoje:

nisam bas neki mehanicar, tu moze biti vise stvari, struja, karburacija, dovod goriva...mozda bolje da oteras nekom strucnom da pogleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

meni to zvuchi na svechice a moguche i karburaciju. inache lakshe je da poprskash vodom malo po granama nego da ih pipash ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Uglavnom se tako ponasa kada neradi jedna svecica pa na momento probija. E sada razloga moze biti vise kao sto je prethodno receno kod mene se desavalo kada su nesinhronizovani karburatori da cim je hladnije i treba saug ako dam imalo gasa zalije svecicu pa sam uglavnom morao menjati istu kada sam sinhronizovao karbove toga vise nije bilo i jos sam kasnije stavio iridiumske svecice pa evo dve godine nisam imao tih problema. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Uglavnom se tako ponasa kada neradi jedna svecica pa na momento probija. E sada razloga moze biti vise kao sto je prethodno receno kod mene se desavalo kada su nesinhronizovani karburatori da cim je hladnije i treba saug ako dam imalo gasa zalije svecicu pa sam uglavnom morao menjati istu kada sam sinhronizovao karbove toga vise nije bilo i jos sam kasnije stavio iridiumske svecice pa evo dve godine nisam imao tih problema. :zdravo:

to shto si upravo rekao nema smisla. saug dodje bukvalno dodatna dizna kroz koju prolazi extra gorivo, da obogatish smeshu kad je hladnije. kad dajesh gas ti dodajesh vazduh u smeshu, pa onda povechanjem vazduha se podizhe i iglica i dodaje gorivo srazmerno. tebi je ruchica od gasa povezana sa leptirima na karburatorima a ne sa nekom klapnom/nechim za gorivo.

ako su vech svechice dobre, proveri i bobine. tebi ako je shta lako to je sihnronizovati karburatore.

sinhronizacija je odprilike podela pritiska na karburatorima, u sushtini svodi se na neravnomeran rad, kad ti zaliva svechicu znachi da ti karb preliva, tj da ti je plovak nameshten da pushta vishe goriva iz kadice. od sinhronizacije teshko da mozhe da preliva, gotovo nemoguche.

 

iskreno, poshto je vani hladno i usrano, ja bih skinuo karburatore i pregledao ih, nashtelovao i vratio.

kad si zadnji put radio karburatore i kako si ih nashtelovao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Provereno kod mene kada sam sinhronizovao karburatore sa vakummetrima sve je bilo ok znaci nista drugo nisam uradio osim sinhronizacije i to sam sam uradio tako da sam sto posto siguran da je to bio problem barem u mom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kada ne radi svecica primetices odmah, nema sta puno da se pametuje. Motor ne ide lepo, dimi iz auspuha, puca. Dovoljno je odvrnuti obe svecice i videti koja je crna- kraj price :). Inace mene zanima vise koji su simptomi nesinhronizovanih karburatora i rastelovanih ventila? Posto sam presao nekih 12.000km a to je limit za stelovanje ventila na gpz. Ne primecujem da trosi nesto vise nego pre. Jos jedno pitanje- prvo se steluju ventili pa onda ide sinhronizovanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Kada ne radi svecica primetices odmah, nema sta puno da se pametuje. Motor ne ide lepo, dimi iz auspuha, puca. Dovoljno je odvrnuti obe svecice i videti koja je crna- kraj price :). Inace mene zanima vise koji su simptomi nesinhronizovanih karburatora i rastelovanih ventila? Posto sam presao nekih 12.000km a to je limit za stelovanje ventila na gpz. Ne primecujem da trosi nesto vise nego pre. Jos jedno pitanje- prvo se steluju ventili pa onda ide sinhronizovanje?

da, prvo ventili pa onda sinhronizacija.

teshko pali pogotovo zagrejan, puca iz auspuha, chuju se ventili, slabije ide itd.. jako se teshko sinhronizuju karburatori :D

 

da se razumemo, crna svechica mozhe da bude i od prebogate smeshe, ja sam imao taj problem dok nisam lepo nashtelovao smeshu. bela-preslaba, braon-savrshena, crna-prejaka smesha.

i nikad ali nikad vishe nechu kupiti NGK svechice :bljak:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nemam te simptome :D Imam majstora u blizini pa ce mi on to raditi, mada mislim da bih i sam mogao nastelovati ventile. Sto se sinhronizacije tice, ako ima aparat i to cu uraditi ako nema, nista :). Ja uzimam NGK za sada mi je ok. Kada sam god otisao da kupim Denso, nikad nemaju za gpz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

onda mislim da bi neko strucan trebao da pogleda... preporucite nekog u novom beogradu ili zemunu...

ja ti mogu preporuchiti samo jednog majstora al on je na drugu stranu, rakovica..

 

Nemam te simptome :D Imam majstora u blizini pa ce mi on to raditi, mada mislim da bih i sam mogao nastelovati ventile. Sto se sinhronizacije tice, ako ima aparat i to cu uraditi ako nema, nista :). Ja uzimam NGK za sada mi je ok. Kada sam god otisao da kupim Denso, nikad nemaju za gpz.

laganini to sam mozhesh odraditi. its not rocket science ;)

 

generalno zato volim sam da radim stvari koje umem/znam i imam volje, ne platim nikome nishta, ne mislim se shta ako je ovo ili ono, ja sam uradio sebi najbolje shto umem i bolje upoznam svoj motor. i ono najbolje nema slushanja majstora paganinija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Pozdrav, nadam se da nećete da igrate, izbaci uljeza :). Treba mi nečije mišljenje šta može da bude uzrok. Elem , motor radi ok po lokalu čak i otvoren put me nije zezao. Krenem na vožnju, izađem na auto put. Posle 10 km, počne da trokira, šaltam u nižu, guši se. Stanem on se ugasi. Uspem da upalim, i ima zvuk kao da jedva radi na tri cilindra, čim je na leru gasi se. Sačekao pola sata ( dok sam pregledao neke stvari koje su mi pale napamet ) upalim ga, radi. Sednem isključim se sa autoputa, predjem 40 km bez ikakvih problema. Ovo je drugi puta da mi se dešava, između te dve situacije sam prešao sigurno nekih 100 km, i sve je bilo najnormalnije. Prvi put mi se desilo čak van autoputa pri brzini nešto preko 100 , isto sam prešao nekih 10-15 km ali nije bio konstanto upucan, vozio sam normalno, nisam nešto divljao. Na autoputu sam vozio oko 120 kad se ista stvar ponovila. Neke ideje, lošiji su mi malo zaptivači, može da bude do njih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Na 3 cilindra, taj zvuk oche kad si na rezervi. Znachi manjka goriva. Nemamo pumpu pa je gorivo na prirodnom padu ako nemash dovoljno u rezervoaru oche da trokira na vechim brzinama.. prvo shta mi je palo na pamet...

Kakav ti je filter goriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

jednom sam imao slicnu problematiku, i ja bi proverio filter, i u rezervoaru, i spoljasnji izmedju rezerovara i karburatora ako ga ima, oce to da se desava kad je zaprljan i izgubi propusnu moc pa na manjem gasu radi ok ali na vecem gasu kad treba vise benzina da propusti onda nemoze i motor trokira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Tu je dobra stvar, jer ne može da mi poveća potrošnju na većim obrtajima :) :) :). Pa moraću da vidim, za tu varijantu filtera u rez. nisam ni imao pojma da postoji :). A ovaj "spoljni" t.j. protočni nema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja