Jump to content

Moto Zajednica

KLE 500 fuel selektor,sta znaci PRI???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Na mojoj Kawi postoji slavina za gorivo sa polozajima :

 

 

ON RES

PRI

 

 

On i Res znam sta je, ali sta je PRI i kada se koristi ???

 

Skoro sam bio na servisu karburatora i posle toga mi vise ne radi polozaj RES kada ostanem sa malo goriva.Motor se gasi.Kada prebacim na PRI onda proradi kao ranije na polozaju RES.

Moram da napomenem da znam da PRI nije OFF,jer mi je ranije motor isao na sva tri polozaja.

Ima li neko ideju sta je ovde ukrsteno? Hocu da probam sam da popravim.

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

imas vakuumsku slavinu, tj tri polozaja. ON i RES rade kad ih pusti membrana, tj kad zaverglas, odnosno stvori se vakuum, koji uzima preko malog creva na usisu. cim ugasis, nema vakuum, nema corbe. pozicija PRI (prime) je klasicna slavina, tj pusta bez obzira na vakuum, i koristi se kada se dugo nije palila masina, da se napune karburatori, jer bi ovako verglao na vakuum dok ne povuce.

razbucaj slavinu, iscisti filtere, posebno od RES.

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ha, budale u srvisu mi zaboravile da stave crevo na sisicu od rezerve.E dobro je sto su kosooki izmislili da vuce gorivo na vakuum inace bih isprosipao gorivo po motoru kada sam prebacio na RES.Dok bi ja video...A volim da zapalim cigaretu i zavucem glavu pod sediste kad nesto ne radi kako treba.

 

Hvala puno na lepo objasnjenom principu rada,pomoglo mi je dosta jer mi je jedan(nazovi majstor) rekao da stalno drzim na PRI jer tu vuce gorivo samo dok radi motor i ja tako radio,mada mi je bilo sumnjivo.

 

Jos samo nesto,da li na PRI ide gorivo do isteka celog rezervoara kao na RES ili ima neko ogranicenje kao na ON?

 

Pozdrav,

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
Pri ide samo do isteka do rezerve.Za rezervu moras ukljuciti istu.

 

Izvini,nisi u pravu,provalio sam i ovo.

Kada mi je crevo za rezervu otkaceno sa slavine rezerve jedini polozaj u kome radi motor je PRI.Moram da napomenem da je u rezervoaru bilo oko 1 litar goriva,znaci, teska rezerva.

Mozda je na nekim motociklima drugacije,na KLE je ovako.

 

Hvala na dobroj volji za pomoc.

 

Pozdrav svima,

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

drago mi je sto si sredio stvar.

inace, smatram da su vakuumske slavine tesko sr**e, iz prostog razloga sto nemaju klasican polozaj OFF bez obzira na ima vakuum, nema vakuum, i politicka desavanja u svetu,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
drago mi je sto si sredio stvar.

inace' date=' smatram da su vakuumske slavine tesko sr**e, iz prostog razloga sto nemaju klasican polozaj OFF bez obzira na ima vakuum, nema vakuum, i politicka desavanja u svetu,...[/quote']

 

Ma sredio sam,neki klinci mi sklapali rezervoar i plastike pa zaboravili da nabace crevo.Znas majstore, nece da rade grube fizikalije.

Usput mi rece da mi otisli neki siberi i iglice,kao,razjele se i setaju pa mora da se menjaju pod hitno.Karburatori su KEI HIN i motor ima 32000 km.Neki drugi majstori se cude kako je to moglo za tako kratko vreme da se pojede.Nemam pojma sta da radim jer za sada posle servisa radi sasvim pravilno i na leru i u turazi. Neki kazu da ne diram nista i verovatno cu ih poslusati.

 

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
Usput mi rece da mi otisli neki siberi i iglice' date='kao,razjele se i setaju[/b'] pa mora da se menjaju pod hitno.Karburatori su KEI HIN i motor ima 32000 km.Neki drugi majstori se cude kako je to moglo za tako kratko vreme da se pojede.Nemam pojma sta da radim jer za sada posle servisa radi sasvim pravilno i na leru i u turazi. Neki kazu da ne diram nista i verovatno cu ih poslusati.

 

34-ke, je li? zvece li i stekcu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f
Pri ide samo do isteka do rezerve.Za rezervu moras ukljuciti istu.

 

Izvini' date='nisi u pravu,provalio sam i ovo.

Kada mi je crevo za rezervu otkaceno sa slavine rezerve jedini polozaj u kome radi motor je PRI.Moram da napomenem da je u rezervoaru bilo oko 1 litar goriva,znaci, teska rezerva.

 

Srle[/quote']

izvini ali da ne ispadnem glup ali kako sam ja razumeo,a nisam nesto mi tu nije jasno.zar postoji crevo za rezervu?postoji 1 ili 2 creva za gorivo za karburatore i 1 crevo za vakum koje otvara slavinu kada se motor upali,ako si otkacio crevo za vakum zato je motor i mogao da radi samo na pri jer onda gorivo ide slobodno,nije bilo vakuma na slavini,najbolje da probas je da zpojis crevo za vakum a otkacis creva za gorivo sto vode do karburatora i napravis vakum ustima i proveris dali slavina tada pusta gorivo,inace prebacivanje sa normala na rezeru se vrsi u samoj slavini kanalima a creva za gorivo su ista...

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Neces ti da ispadnes glup nego ja.Nisam razmisljao da ima crevo za vakum.Kad bolje razmislim,ti si u pravu.Postoje 2 creva,jedno deblje i jedno tanje koja idu na slavinu.Ovo tanje je bilo otkaceno i motor se gasio na ON sto je meni bilo normalno jer je u rezervoaru bilo malo goriva,ali kada sam prebacio na rezervu isto se gasio sto je mene povuklo da mislim da je neko crevo otkaceno.Kada sam zavirio ispod, stvarno sam video tanje crevo da je otkaceno i zakljucio sam da je to od rezerve.

Eto, nisam imao pojma da to moze da bude crevo za vakum.

 

U PRAVU SI,CARE,TO JE CREVO ZA VAKUM.

 

Sve u svemu sad radi normalno kada sam vratio crevo na mesto.Otvorio si mi oci kako u stvari radi ova slavina.Najvise me zavuklo to sto oba creva ulaze u karburator pa sam mislio da kroz oba ide gorivo,mada mi u startu nije bilo jasno zasto je za rezervu tanje crevo.

 

U svakom slucaju HVALA za lekciju,sada je sve jasno.Bravo, WICE !!!

 

Veliki pozdrav,

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
Usput mi rece da mi otisli neki siberi i iglice' date='kao,razjele se i setaju[/b'] pa mora da se menjaju pod hitno.Karburatori su KEI HIN i motor ima 32000 km.Neki drugi majstori se cude kako je to moglo za tako kratko vreme da se pojede.Nemam pojma sta da radim jer za sada posle servisa radi sasvim pravilno i na leru i u turazi. Neki kazu da ne diram nista i verovatno cu ih poslusati.

 

34-ke, je li? zvece li i stekcu?

 

Jbm li ga sta rade,ja ne cujem nista,motor sada posle servisa lepo radi.Majstor kaze da imaju lufta i da idu gore-dole i da ih je nekako pricvrstio nekim platnicama ali da mora da se menjaju.

Moze da mi prica sta hoce kad ja ne znam kako to izgleda.

A onda mi neki opet kazu da ne stavljam nove na staro telo jer moze da se pojedu jos vise i onda nema vise pomoci,kao, najbolje je da uzmem neke dobre polovne cele karburatore.U fazonu kao kad stavis nove klipove i karike na staru stublinu (tzv. osvezenje motora) i posle novi klip pravi svoju novu putanju preko vec pojedene stare i brzo stublina ode.

Mislim da i ovo ima logike,ali koga da slusam?

 

100 ljudi=100 cudi,100 majstora=kilava masina+prazan novcanik

 

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

sad mora da bolje radi kada si zakacio tanko crevo posto je doj je bilo otkaceni vukao falsh vazduh i brljavio na leru,zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
sad mora da bolje radi kada si zakacio tanko crevo posto je doj je bilo otkaceni vukao falsh vazduh i brljavio na leru' date='zar ne?[/quote']

 

Ler mi nije bio dobar pre bilo kakve intervencije kada su creva bila spojena kako treba.Zato sam i isao u servis.Posle servisa je proradio kako treba bez obzira sto tanko crevo nije bilo zakaceno.Jedino sto nije hteo da radi na polozaju RES,ali nije imao nikakve nepravilnosti na leru ni u turazi.Da podsetim,tada je radio samo na polozaju PRI.Ako to tanko vakum crevo radi na principu da otvara membranu na slavini kada motor radi,znaci da nije ni bila otvorena membrana a gorivo je slobodno teklo kao na klasicnoj slavini,tako da to nije uticalo na rad motora.Znaci nije bilo nikakvog falsh vazduha jer je sve radilo kao i sad kada sam namestio crevo.Karburatori su i tad i sad dobijali goriva koliko treba i zato su radili normalno.Jedina falinka je bila sto nisam mogao da koristim slavinu na RES nego samo na PRI.

Bitno je da znam za ubuduce sta kako radi ako budem imao nekih problema.

 

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
Ja sam sa KLE-om presao 70 000km bez ikakvih cackanja na motoru (sem lanca bregaste na svakih 25000km) .

 

Cuo sam komentare nekih vlasnika da su menjali taj lanac.Ja sada imam oko 32000 i lanac nije menjan (tako mi je rekao predhodni vlasnik).

Iz iskustva znam da kada ode lanac (imao sam automobile sa lancem) da se cuje zveckanje jer se istegli i vise ne naleze lepo na zupcanike.To znaci da je izgubio korak.Tako je slicno i na motociklu kada ode spoljni lanac koji pogoni tocak.Promenio sam ga pre neki dan i bio je istegljen za 3 karike u odnosu na novi.

Sto se tice lanca bregaste,slusao sam ga i nisam cuo nista,mada ja nisam merodavan da to utvrdim pa sam obisao par servisa.Svi su mi rekli da je lanac dobar i da ga ne treba jos menjati.

Mnogo znaci kako je motor vozen pre toga.Ako je mnogo ciman po off-road-u,logicno je da je vise tegljen i da je potrebna ranija zamena.Ako je vozen vise kao touring,moze se desiti da odlozis malo servisni rok za zamenu.

 

Jedan mi majstor lepo rece:"Motor ti lepo radi,nista ne diraj dok je tako.Najbitnije ti je da vodis racuna prvenstveno o ulju,jer kad cujes posledice nemenjanja ulja onda je kasno.Sve ostalo NE DIRAJ dok ovako radi."

Mislim da cu ga poslusati.

 

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja