Jump to content

Moto Zajednica

Šusumenko... (Šumi Zmajček)

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ahaaa... :aha: Sad su mi neke stvari jasnije! :jee: A otkud lancanik od 17z? Zar nije dovoljno snage i sa 18z? :stabre: Ja na mom imam 18z i zadovoljan sam sa snagom... A cini mi se da bi mi se putna brzina poprilicno smanjila kad bih stavio 17z... :neznam:

 

meni je ista putna brzina kao pre, moj MZ bio u 2 džaka i ram, disam imao pola delova pa kad sam kupovao delove nisam znao koji lancanik ide, poslat mi je 20z a imao sam 17z od prodavca hteo da stavlja na kros MZ-a.. :takoje:

 

Vozio sam sa 20z 500-600km, nije mogao da ide u brdo.. na preporuku Bokilica stavio sam 17z, eMZo se preporodio.. nema gde nisam izasao.. :takoje: Ako se zaglavim u blatu, sidjem i vozim ga pored sebe.. :moto3:

 

Letos uporedio sa Mihcom putnu brzinu, istom smo brzinom isli.. :moto3: a to kad je isao 150kmh to blio nekad kad nisam razmisljao o posledicama.. (imao mnooogo benzina u prostoru za sagorevanje) i nije mogao da ide ipod 3000rpm.. sad ide kako treba. oko 125-130max! :moto3: bas kako treba! putna brzina mi je 70-90 km/h(ponekad i 110) :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Imam begde sliku kako je izgledao kad sam ga doterao kuci, ali evo snimak posle busenja cilindra(tad je vec imao migavce) :lol:..

 

 

A ovo je kad sam malo podesavao karb cekicem pa je lonce imalo lufta 2-3mm :lol: ali ideee MZ (tad je vec imao 17z)

 

 

Pa uporedi sa slikama kako danas izgleda.. :takoje: vozim ga i lickam-popravljam vec 4 godine samo 1 me ostavio na putu (pre 2godine)! ali nije njegova greska .. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Ahaaa... :aha: Sad su mi neke stvari jasnije! :jee: A otkud lancanik od 17z? Zar nije dovoljno snage i sa 18z? :stabre: Ja na mom imam 18z i zadovoljan sam sa snagom... A cini mi se da bi mi se putna brzina poprilicno smanjila kad bih stavio 17z... :neznam:

 

meni je ista putna brzina kao pre, moj MZ bio u 2 džaka i ram, disam imao pola delova pa kad sam kupovao delove nisam znao koji lancanik ide, poslat mi je 20z a imao sam 17z od prodavca hteo da stavlja na kros MZ-a.. :takoje:

 

Vozio sam sa 20z 500-600km, nije mogao da ide u brdo.. na preporuku Bokilica stavio sam 17z, eMZo se preporodio.. nema gde nisam izasao.. :takoje: Ako se zaglavim u blatu, sidjem i vozim ga pored sebe.. :moto3:

 

Letos uporedio sa Mihcom putnu brzinu, istom smo brzinom isli.. :moto3: a to kad je isao 150kmh to blio nekad kad nisam razmisljao o posledicama.. (imao mnooogo benzina u prostoru za sagorevanje) i nije mogao da ide ipod 3000rpm.. sad ide kako treba. oko 125-130max! :moto3: bas kako treba! putna brzina mi je 70-90 km/h(ponekad i 110) :lol:

Ma da... Ni ovde kod nas gde je sve ravno nije pametno staviti 20z! Cim naidjes na mali nagib oseti se poprilicno da nema snage, a ne kod tebe tamo u brdima! :lol: Ja imam 18z i zadovoljan sam stvarno! Putna brzina mi je 85-90... A ponekad kao sto ti kazes i 110! :moto3: A ima i dosta snage!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Nisam vise mogao da cekam prolece za voznju.. 1moto3.gif

 

jiEOA_dscf4587p.jpg

 

dYkMm_dscf4586j.jpg

 

piqxc_dscf4582i.jpg

 

Danas se provozao 5-6km.. 1moto3.gif i malo sredio onaj "drveni stocic" sto mi stoji umesto kofera.. 1oda.gif resio sam da necu montiram kofer(e) na kratke voznje(300-400km) 1jee1.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Svaka cast, Sumi! 0takoje.gif

I ja cekam samo da malo ociste ove puteve pa cu i ja redovno na drum... Ucrvao sam se kuci vise od cekanja proleca!

 

Kad sam video tvoj snimak jos vise sam se nameracio da istram eMZu napolje.. 1moto3.gif Jebeno, kliza i na ociscenom asvaltu.. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Zato postoje stariji na forumu, da prenesu znanje mladim generacijama...ala sam se razkenjao.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ovo se vozi posto je eMZo u supi do daljnjeg, posle 7 januara krece veliki servis... 1moto3.gif

 

Ps. Slika je malo vecih dimenzija(1200x1600)

post-7918-0-88901100-1354720808_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja