Jump to content

Moto Zajednica

ETO NAS KOD VAS!

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

jebete,jebete,boli vas macor!ne mogu da resim.popizdeo sam  >:( idemo sutra kod majstora,ne vredi! ne mogu sam da resim,mora neko ko zna  :(

si menjao svecicu...??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

jebete,jebete,boli vas macor!ne mogu da resim.popizdeo sam  >:( idemo sutra kod majstora,ne vredi! ne mogu sam da resim,mora neko ko zna  :(

si menjao svecicu...??

nisam  :-\ necu nista da diram,odustao sam. mora da mi pokaze neko ko zna,pa da se ja onda igram,ovako ne vredi.mogu samo da sjebem nesto  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

uzmeskljuc za svecicu skines kapu sa svecice, atavis kljuc, odvrnes svecicu stavis drugu, pritegnes ali ne ko volina nego laganao, i probaj dali ce da upali... i kako se ponasa., svecica je 100din nova kretki navoj pa koja ti se nadje pri ruci j akoristim bosna 65. Nema sta da zajebes.!!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

uzmeskljuc za svecicu skines kapu sa svecice, atavis kljuc, odvrnes svecicu stavis drugu, pritegnes ali ne ko volina nego laganao, i probaj dali ce da upali... i kako se ponasa., svecica je 100din nova kretki navoj pa koja ti se nadje pri ruci j akoristim bosna 65. Nema sta da zajebes.!!!! :)

e jbg! sad si me ugasio  :-\ ;D ;D ;D pa znam svecicu da zamenim  ;) ma posto sam ja pametnica,cackao sam i karb  :-X i svasta nesto,pa mi je bolje da ne diram nista.inace,kada odstoji neko vreme,radi normalno,vuce,ne trokira a kada se zagreje onda pocne da trokira  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

e jbg! sad si me ugasio  :-\ ;D ;D ;D pa znam svecicu da zamenim  ;) ma posto sam ja pametnica,cackao sam i karb  :-X i svasta nesto,pa mi je bolje da ne diram nista.inace,kada odstoji neko vreme,radi normalno,vuce,ne trokira a kada se zagreje onda pocne da trokira  :-\

to ti je do karb. evo ovako http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=14683.0 kod tebe je karb. od 251??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Pre nego sto ista uradis, moj ti je savet da proveris akumulator.

Dopuni ga ako treba pa probaj ili jos bolje uzmi od nekog drugara za probu.

Ako je akumulator slab moze i on da zeza pa upali i radi neko vreme a onda nece a kad se malo odmori onda opet malo radi i tako u krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

znas kako..kad se jede ide se redom

predjelo,

supica

glavno jelo sa salatom

pa jos neki preliv i pridev uz glavno jelo

pa tortica

pa neke grickalice i kafica..sa cigarom naravno...

 

a ti krenuo preko reda...

 

prvo proveri dotok goriva iz slavine,,

proveri svecicu

proveri platine i kondezator

proveri lonce karburatora dali je cisto prljavo itd..

proveri kabl od bombine do svecice i kapu za svecicu,

ILI NADI NEKOG KO SE BAR MALKO RAZUME  jer ces u protivnom ii ono sto je ispravno da napravis u neispravno,

pazi na mesavinu,da nebude prejaka ili preslaba...

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

ja bi usput i proverio dali puni akumulator kako treba... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ne daj se iznervirati, svaki motor mora malo da te maltretira jel tek kad čačkaš oko njega tad postaje tvoj;)

 

mogao bi da vidiš da se dovučeš do lanaratorije i da ti Arakis pogleda te žičke  ;)

 

na žalost ja se u struju razumem kao i Vlajko, tako da bolje da ne čačkam ništa jedino ako treba da se gura motor da upali  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

jedino ako treba da se gura motor da upali  ;D ;D ;D

gurao sam ja trkaci motor dok je na istom bio vozac,nekoliko VELIKIH krugova,tako da guranje motora u leru ne predstavlja problem  ;D ;)

hvala svima na podrsci,idem sutra kod kuma ujedno i majstora da ispregledamo motor i da mi objasni sta smem a sta ne smem da diram  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

cackao sam i karb  :-X i svasta nesto,pa mi je bolje da ne diram nista.inace,kada odstoji neko vreme,radi normalno,vuce,ne trokira a kada se zagreje onda pocne da trokira  :-\

 

  Ako sam ja dobro shvatio Vlajka, na tom MZ-u je Mikunijev karburator, sto znaci da za njega ne vazi ono stelovanje iz manuela za MZ-ov karburator.

  Ovo sto si napisao, da radi lepo kad je hladan, a pocne da zeza kad se zagreje - meni lici na problem sa kondenzatorom. 

  Skines desnu deklu sa motora - da vidis platine, potom upalis motor, pa gledas platinska dugmad. Ako varnice - verovatno ti je otisao kodenzator, pa ga zamenis, a mogao bi i platine i trebalo bi da bude OK.

 

Ali kao sto rece Bokilic, podji po redu - slavina za gorivo, pa sve ostalo. Moze da bude i da ti se zacepila oduska na cepu rezervoara, pa se stvori vakum i motor ne doibija dovoljno goriva ( kad pocne da zeza i trokira,m ti stani i skini crevo sa slavine pa vidi dal gorivo lepo tece ili jedva curka sa prekidima .

 

  Sto se osiguraca tice, zabelezi gde je koja zica stajala, otkaci zice i skini celo postolje za osigurace. Prvo ga operi celog u vodi i osusi, a potom uzmi staru cetkicu za zube, sipaj u neku posudu malo sone kiseline ( H2So4 ), pa natopis cetkicu u kiselinu i sa njome ocistis lezista osiguraca dok se ne skine ona patina i ne zasijaju kontakti. Potom sve isperes obicnom vodom, osusis i vratis gde je bilo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Puno odlicnih odgovora,brzinski nema sta!!!ljudi zato se ceni ovaj forum!!!!svaka cast  ;D ;D

Jedino me brine da ne krene deki redom sve to......ostace...nista od motora.....ionako nam ovih dana komsije nisu spavale  ??? ;D ;D ;D

Ja lepo kazem skuter pa jos kinez jel tako dejo  :P :P a mora se malo i u off niste u redu  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

to jeste,saveti samo stizu  :) jos da smo imali komp i net pored motora da mozemo da opravimo zver...  :D kad smo vec kod komsija,zalili su mi se ovi iz samacke,zato sam i rasklapao pored pande  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Moze moze :D mada kapiram da su se do sad i navikli i da im vise nece smetati  ;)

a sad dosta s ofovanjem...popravljaj motor....tj sutra kod mike :D ljudi jos jednom svaka cast na savetima!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zemun-nbgd

vidi, vidi ljutog zemunca, moja tema- moja pravila...  8)

 

Pa cestitam na novoj masini!:) vidim da ste vec poceli da se zblizavate...:))

 

vidimo se negde na putu, trubi, sviraj, blicaj, vici... ako te ne budem prepoznao na ljutoj masini!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Kao prvo, dobrodosao medju svoje. Tim recima, me je docekao Vuja, a red je i mi tebe. Kao drugo, struju sredjuje Arakis, vrlo korektno a upoznati veselu trojku iz Visnjiceve, je dogadjaj sam za sebe.Kao trece, Masinu, kada bude bilo vreme, doteruje Bokilic. Kada ga upoznas, znaces zasto postupak pregleda uporedjuje sa menijem. Ima ideje i vrlo je pouzdan. Tockove i zice na njima, sredjuje momak sa Gardosa- u mikron a za sve i svasta, kontaktiras bilo koga od nas. Najradije pricamo o motoru. Pitaj Kinga....

Sve u svemu, srecna voznja i lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Masina je vec bila kod dr Bokilea ;)

Struju radio Mile struja(sem osiguraca)

Ostalo by Dule i ja..

Mene je to isto zezalo..ali malo stegnem one kontakte sto drze osigurace..i idem dalje..

 

Nema ga da pise ista..a i sve ce ga manje biti..

gotovo virus je primio..ostaje kez oko glave ;)

A da ucis testove?

Jaoj ako te navataju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Hehehe Vlajko u pravu si :D rece mi da je zamenio svecicu  ??? ;D i da je sad sve ok!!!skup kvar al sta ces....  ;)

MZ je to  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa miljenko il je bobina il svecica il karburator..eventualno platine i kondenzator i to je to..

Izucice to nas Munzekonac samo polako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja