Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Zaboravio si na ventil mali :) . Sve lepo radi i ide oko 1 kapka na minut , kad ocu brze da idem npr autoput samo pojacam na 2-3 kapke minut i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

sta fali motor je isti samo sto stavljam korisne stvari :D

Do sad sam stavio/zamenio, pored zamene ulja i filtera i ulja i semeringa u vilama:

-sediste odradjeno

-folija far i zmigavci ( ogrebao sam far napred u garazi i zato zastita + lepse mi izgleda)

-integrisano stop svetlo sa zmigavcima LED

-bar end retrovizori(sam reko koliko siroko i dobro se vidi sa njima?? )

-LED bela pozicija

-Trakice za felne

- karbon sticker na poklopcu rezervoara ( da se ne guli + lepo izgleda)

- folija na cajgerima isto karbon ( nije klasicna karbon folija kice mi ih odradio i sve pohvale za njega)

-auspuh ( za neki dan stavljam drugi )

-skinuta tablice pod rep je sad

(sigurno sam zaboravio nesto 1lol.gif )

U najavi:

-automatsko podmazivanje lanca ( danas-sutra)

-Xenon

-Grill hladnjaka

-blatobran bas onaj iznad tocka

-slajdere treba da doradim i nakacim cim dodje komsija strugar

-planiram da ispoliram ceo motor i da kupim providnu foliju kao sto ima karbonska, da ga zastitim od ogrebotina, jer mi stari skuter neki idiot 2-3 x namerno ogrebao ,ovo bi bila cista zastita...

-i naravno vizir

ima tu jos nesto , sigurno sam zaboravio ili ce da mi padne na pamet

ali ovako mi motor odgovara, dosta je udoban za voznju, dobio na snazi, izgledu, i barem je unikat!

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ako mozes ubaci i kilometraze pa onda ovde imas dnevnik tj servisnu knjizicu motora kad god ti zatreba! Tipa na moru si kuliras na plazi i ne mozes da se setis kad si stavio semeringe ti lepo na forum i cekiras sve - ne moras da ides u sobu po servisnu knjizicu! ;)

 

ps. koliko moze da razvije sad sa svim tim carbonskim dodacima i dal si proveravao tezinu za koliko je olaksan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06' zx6r 05' z750 07' Z750 07'

Ljudi pozivam vas na otkrivanje fromule 10.07.2013. u holu masinskog fakulteta u beogradu!!!Mozda su neki culi nesto o tom projektu mozda nisu ali evo idealne prilike da vidite sa cime se 25 ljudi zezalo proteklih 6 meseci :)

 

 

 

Evo je i pozivniza preko face-a

 

 

https://www.facebook.com/events/158722707644627/

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ako mozes ubaci i kilometraze pa onda ovde imas dnevnik tj servisnu knjizicu motora kad god ti zatreba! Tipa na moru si kuliras na plazi i ne mozes da se setis kad si stavio semeringe ti lepo na forum i cekiras sve - ne moras da ides u sobu po servisnu knjizicu! ;)

 

ps. koliko moze da razvije sad sa svim tim carbonskim dodacima i dal si proveravao tezinu za koliko je olaksan?

 

Sad cu da ti kazem, ja i burazer po 100kg + visoki vetar ko u jedra bije oko 210 km/h sam sam do 200 ali kratak put neam de da nastavim da ubrzavam + kamioni izlaze pa mi cimanje tu. Potrosnja ebemliga mozda za nijansu porasla, ali lagano kidam 636 do neke brzine 1lol.gif

Karbonska je samo nalepnica na rezervoaru i cajgerima ali sa onim gelom preko njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Da da jasno mi je a reci mi kako se sad vide cajgeri jel uvelicano i mutno ili su ok, zbog folije te znas, carbon folije, sa gelom?

 

 

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Brate ima slika negde nazad okacio sam, ona ide smao na okviru cajgera..................................................

Po meni je to mnogo dobra stvar jer prvo nece plastika da izbledi od sunca a ovo ga stiti extra + lepse izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ma da, to mu je zastita samo takva nikakvo sunce, kisa, grad, kamencici - meteori koji uvek padaju ne mogu da mu ostete tu plastiku! :D

 

 

 

 

Buki stavi pivo da se 'ladi dolazimo! U koliko sati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Ljudi, nocas ukradene su mi bocne plastike sa ER6n, ako ih neki farbar kojim slucajem primi na farbanje, ili ako se nadju u prodaji, molim vas da me kontaktirate na 064/288-2003 Boro. Desna bocna plastika je napukla na donjem delu, tako da je varenje neophodno.

post-3134-0-29967200-1373009094_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Prodajem bocne plastike za er6n '06-'08, a od nocas cu imati u ponudi, prednji blatobran, rezervoar, zadnji tocak i retrovizore :D

Cigani prave streetfightera u kraju i treba im nesto da stave bocno, Karaburma Karaburma.... mozemo da ih potrazimo ali ne mozemo da idemo goloruki i sa osmehom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Boro brate popizdeo sam kad sam pročitao, ko meni da su ukrali, stoka to radi zato što ih policija ne juri. Imao sam sličnu situaciju pre dve godine, kao ne mogu da uzmu otiske, nemaju mogućnost da traže oglase po internetu i novinama. U fazonu su kad neko padne da mu nakarikaju te kradje i vuk sit i ovce na broju... Nema puno er6ica ovde, ako lopuže nisu poslali plastike za CG ili BIH velika je šansa da će neko od nas naleteti na njih.

 

Idem do motora da nitnujem plastike za ram...nema druge...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

to neko se skrkao i treba mu delovi pretrazi kp i ostale ssajtove gde se prodaju delovi a i vidi dal se neki krsio skoro

..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

StefanKV mi je sumnjiv nesto :) Cuvajte se svi er6n-asi, veceras ja krecem u nabavku istih :)

Hahha realno I meni je sumnjiv.samo cuti I vreba iza coska.

Brate ne znam sta da ti kazem ako nekako mogu da pomognem tu sam.naravno ako vidim ili nacujem nesto dejstvovacu ;)

 

Mada trenutno sam na moru takk da 20ak dana sam odsutan ali oglase cu gledati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06' zx6r 05' z750 07' Z750 07'

Arakis je sam napravio neku zver od podmazivača, za delove je dao oko 120e (elektronike i gluposti), al brate čovek je legenda. Nemoj da se zezaš sam da praviš to, hoće lanac da krene pa prska po gumi ako dobije malo više ulja od podmazivača, pa se polako sliva sa unitrašnjeg ruba na spoljašnji i eto ti problema. Nema šta da te mrzi da podmazuješ, samo digneš na stender ili dve gredice napraviš tri kruga, prsneš u jednom krugu spoljašnju, u drugom unutrašnju stranu i jednom po sredini legano, prodješ nekom pamučnom krpom da pokupi višak. Da budem iskren ja retko kad čistim lanac pre podmazivanja, nisam znao da treba niti kako se čisti, samo kad mi je prljav na oko, bukvalno tri minuta posla sa sve vraćanjem spreja na mesto :D i osećaš se korisno jer si nešto uradio na motoru tog dana :jee4:

 

p.s i ne skidam chainguard

 

 

Lanac mora da se ociti pre svakok podmazivanja inace si dzaba podmazivao.Treba da se cisti nemoj da zezas.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Jaaaao, znate kako cuce bocne plastike od 2010 modela, pa ne bi verovali :D Javno da se zahvalim Coi, za danasnjih 10 sati mucenja oko motora. Nebitno zbog cega, sto manje znate to bolje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

HAha jbg corni aci :P. a sto se podmazivaca lanca tice, skinuo sam ga dok mi ne stigni elektromagnetni ventil, a lanac se ovako uvek cisti jer kaplje ulje i spada prasina sa njega, nije lepljiv kao sprej za lanac! A sto sam ga imao kratko i oni roleri sto se nisu okretali sad se okrecu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Zamrla diskusija jbt :D

 

Jel dolazi neko sutra na mašinac da gleda drumsku strelu ?

Ja ću biti tamo svakako jer dolazim da pokupim žensku, ona pokriva događaj za mondo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja