Jump to content

Moto Zajednica

Zasto mi masina crkava na 160kmh?? - GS500

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7124 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

u pitanju je SUZUKI GS 500E '94 - nesto ga "jebucka" na 160kmh, zaletim se i kad dostignem brzinu nesto malo preko 160kmh (negde izmedju 8-9000 obrtaja), motor ide tako par stotina metara i onda pocinje da se gusi, kao da gubi gorivo, struju ili vec nesto slicno,  oce da se ugasi , NEMOZE da drzi tu brzinu, i cim smanjim gas i spustim ga na 140-150kmh motor lepo ide bez problema, prvo sam mislio da ima veze sa obrtajima i probao sam u drugim brzinama da drzim 8-9000 obrtaja i nista se ne desava, lepo ide, ali znaci kad ga opletem 6-om brzinom na 8-9000obrtaja 160kmh onda pocne da se gubi, s vremena na vreme ga provijam tako do daske i NIKAD pre mi se ovo nije desavalo ???

citao sam na nekom Engleskom forumu da GS500 ima manu da mu se slavina gubi pri vecim brzinama i da se dasava da prekida dovod, bar tako nekako sam razumeo... ???

dali je neko imao slicno iskustvo ili ovaj moj nesto zaebava?? :-[

Inace motor je stvarno dobar, lepo pali, lepo ide, malo trosi.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Mislim da imaš blokadu, negde sam pročitao da je na 160km/h valjda. Pogledaj po netu.

Znači ako imaš tu blokadu verovatno ćeš morati da menjaš CDI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

A jel to simptom kad vozilo dostigne maksimalnu brzinu? Pocinje da trokira i da se gasi? Ne bih rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: hrv

Mislim da imaš blokadu, negde sam pročitao da je na 160km/h valjda. Pogledaj po netu.

Znači ako imaš tu blokadu verovatno ćeš morati da menjaš CDI.

 

odakle ti ovake provale ?  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: hrv

moze da se desi i da ti je samo prljav filter vazduha i da na toj brzini motor ne prima dovoljno vazduha.....

 

ne moze da se to desi.

jer ako je prljav filter zraka onda motor se tusi na leru jer stoji, i samim time nema dotoka zraka.

sta brze se vozis to vise zraka guta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7124 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nije mu plafon 160, ode on i do 170 doduse jedva nekako se dogura dotle ako nema jakog vetra, ali ni u jednom momentu se ne gubi, drzi obrtaje i pici sve ok, a sad mi nesto zapinje na 160kmh.

A motor inace ima blokadu, ali blokada 100% nije ekektronska (cdi) nego su mu manja usisna grla i dizne, a pricao sam sa par vlasnika i citao na nekim forumima da km satovi na GS500 lazu, to jest pokazuju skoro 10 kmh vecu krajnju brzinu od realne,  ali to svakako nema veze s ovim sto motor stuca, on i sa blokadom ma kakva bila mora lepo da radi na svim brzinama i obrtajima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ti simptomi su,slab dotok goriva,moze da bude problem u prljavoj slavinici,ili zaprljanom filiteru goriva ako ga imas i sl.

 

Ja sam imao isti problem na mom motoru,isto potegne lepo i posle 20-ak sekundi naglo izgubi gas ili se ugasi,a mucio me je ''dobar'filter,koji sam tek kupio i namontirao ,ali je unutra sav nabubrio i slabo propustao gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7124 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sve sam  pretresao, sve je cisto , ali nekapiram zasto samo na toj brzini ??? kad ga cepnem recimo cetvrtom, brzinom raspada se od obrtaja ali cuti i trpi i ide bez  problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Probaj optereti ga 4-om(na nekoj uzbrdici ali na vecim obrtajima da vuce vise goriva) malo duze i ako se ne ugusi onda nije do slabog dotoka goriva u karb i trazi dalje(onda je verovatno neka blokada).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Ako nije problem slavina, ako je vakum na karburatoru ispravan onda se to dodavanje brzine na visim obrtajima podesava na karburatoru, tek tek malo se zavrnu srafovi za nivo gorivo - koliko e pa to je kod nekih cetvrtina kruga, kod nekih vise manje ali se time uglavnom koliko toliko gubi pravilno sagorevanje i onaj beo auspuh. Ako mozes prekontrolisi - ocisti slavinu, filtere goriva, a tek zatim ako si vican majstorluku zapamti koliko ces zavrnuti i zavrni tek malo ona dva srafa i provozaj, ako se nista ne desava vratis ili nastavis dalje da isprobavas ali pamti dobro koliko si zavrnuo! Ako nisi radio nista oko karburatora poveri to majstoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Mislim da imaš blokadu, negde sam pročitao da je na 160km/h valjda. Pogledaj po netu.

Znači ako imaš tu blokadu verovatno ćeš morati da menjaš CDI.

 

odakle ti ovake provale ?  :o

 

imao sam sličan problem sa yamahom, zamenio sam CDI i motor je u šestoj brzini terao "do kraja".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

sve sam  pretresao, sve je cisto , ali nekapiram zasto samo na toj brzini ??? kad ga cepnem recimo cetvrtom, brzinom raspada se od obrtaja ali cuti i trpi i ide bez  problema

 

nije to samo na toj brzini, vozi ga još neko vreme i počeće da smanjuje brzinu na kojoj pravi problem. mr. racer ti je sve rekao. ako imaš filter promeni ga a slavinu očisti. neće da škodi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Desila se i meni na Thundercat-u slicna situacija. Nesto sam skidao rezervoar i namestio sam ali nisam otvorio slavinu skroz. Na autoputu ga vozim 150kmh i on posle par minuta pocinje da se gusi, smanjim na 110kmh on ide normalno. Mislio sam da je filter za gorivo i kad sam hteo da ga skinem imam sta i da vidim, slavina bila polu zatvorena. Proveri za svaki slucaj filter za gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Znaci svi upucuju na gorivo, pogledaj.

A meni se desila ista situacija, samo na oko 120km/h posto je jelte slabiji motor i ne moze puno vise. U sve i jednoj brzini je isao normalno, usaltam u 5-tu zaletim se preticati, dodjem do pola auta on samo pocne trzati i prekidati. Problem je bila klema na akumulatoru, kada sam noc prije cackao oko istog nisam ju dobro zavrnuo i pri maksimalnoj brzini u 5-oj se pocne gubiti... Ne vjerujem da je to kod tebe problem, ali nije zgoreg imati na umu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Znaci svi upucuju na gorivo, pogledaj.

 

Moguce da je slavina, vidi da li je lepo otvorena (kao sto rece mrxfon)... Je l` isto i na rezervi i na normalu? Mozda tanko crevo (ne prima koliko mu goriva treba)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7124 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

slavina je ok dobro otvorena, creva su original, uskoro cu nositi karburatore na kompletno ciscenje, nadam se da ce posle sve biti ok :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja