Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 590 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Kosmaj i okolina za sutra, ako ima zaintersovanih, ja krecem oko 10 iz BG, nalazim se sa Motografom oko 11 u Mladenovcu...

Pozz

:moto3::zdravo::moto3:

 

Pa dalje?? :)

 

 

Tako i bi...

 

11:00h Mladenovac, Nisova BS kod Seltersa

AARM8_03012012605.jpg

 

Nešto kasnije, Kosmaj, jedna fotka iz žablje perspektive kako bi ostao dokaz da sam ipak dočekao u životu i da vidim spomenik koji sam uvek gledao iz kola, sa distance. Motografe, hvala ti! Sneg je diktirao rutu, tako da je sledio povratak za Mladenovac i lep touring po praznom putu ka Arandjelovcu....

z1fhY_dscn1286resize.jpg

 

aF0GS_dscn1287resize.jpg

 

U Arandjelovcu pade prva kafa / čaj i prethodno najavljena poseta, overena je mobilnim telefonom, kada se sa druge strane čuo glas: "Čekam Vas!" Da li je to bio signal da grane sunce, ne znam, ali od tog trenutka vožnja je bila znatno prijatnija. Krenuli smo put Lazarevca. Sledeći stop bio je stotinak metara nakon table da se nalazimo na predvidjenom odredištu...

TgPTd_03012012606.jpg

 

Motocikli su završili u dvorištu na insistiranje i uz blagoslov domaćina, nije red da mi uživamo, a mašine stoje na osojnoj strani. Uostalom, Veliki, ili Veći brat je iz garaže motrio na sokoćala, trenutno nemoćan da se pridruži...

WLSjF_03012012607.jpg

 

E sad mala stanka sa fotkama.

Pošto je zamrla tema "Čik Pogodi" u opštim temama foruma, neću Vas više mučiti. Kafu broj 2 skuvao je lalajko. Imali smo strah kad smo prilazili kući, obzirom da se vio beli dim iz dna dvorišta, pa je prva pomisao bila: "Ovaj čovak sprema roštilj, a mi dodjosmo praznih ruku", ali na svu sreću, vredni domaćin je završio sa paljenjem lišća, verovatno u poslednji čas pred najavljeni sneg.

 

Uz kafu padoše i prozivke, pa je tako podignut ulog, te Vasqez više ne duguje samo kafu, nego moraju da se dodaju i vanilice, makar...

 

Onda su došle na red i konkretne stvari, predlozi za prolećni BJB-BMW jednodnevni izlet, s varijantom da to bude i BJB-BMW vikend. Vrlo izvodljivo, zar ne? Pravo je vreme da se počne sa osmišljavanjem i omasovljavanjem... Od kako je letos motoholic uslikao 4 GS-a ispred svoje garaže, ja ne gubim nadu da ću tu brojku povećati bar za +1, za sada sam na 3, ali bih bio zadovoljan da ukačim i što više BMW-ejčića na jednom mestu...

 

Kratak dan, lepo druženje 3. januara na terasi uz kafu, lagane priče, bez lovačkih sadržaja, i bilo je vreme da se krene. Izbor za povratak pao je preko Darosave, pa laganim vijugavim putem, bez saobraćaja na Barajevo. Cilj je bio izbeći "ibarsku" po svaku cenu. Ali pre toga pala je još koja fotka. Naravno, opet nisam ja slikao, već majstor...

6qNE0_dscn1288resize.jpg

 

Negde ispred Barajeva, pomalo umoran od rizle koja je bila rasuta ko žito većim delom puta, stao sam da obidjem neobičan spomenik, koji više deluje futuristički, nego monumentalno, obzirom da je podignut palim borcima u WW2...

KdgkM_03012012608.jpg Nije spomenik kriv, već ja :hej:

 

Usledio je i poslednji pogled iza sebe, na predivnu prirodu, 230 km na motociklu na otvaranju sezone 2012, uz druženje kakvo dolikuje danu koji se ne zaboravlja brzo...

G20Rw_03012012609.jpg

 

:BMW2::BMW2::BMW2:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

nego Motograf nikako da napise kako ga sluzi masina i dal je zadovoljan ? sumljivo mi tu nesto ... 1moto3.gif

 

Ne silazi, pa ne stizhe... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Duxill, Mootograf

 

Extra vam je ovo otvaranje sezone. Mnogo mi je zao sto sam bio na putu pa nisam mogao da uzmem ucesca u pomenutoj manifestaciji. :moto3: Nadam se da cete cim to vremenske prilike dozvole (Rajko mi je rekao da ne prljam GS-a) da pravite i neku reprizu. A za prozivke kod Lalajka nema potrebe :D nece bude samo kafa i vanilice mora da padne nesto konkretno recimo :Mina::P

Predlog za BJB BMW vikend je odlican. Evo ja predlazem da kolege Duxill, Mootograf i Lalajko preuzmu obavezu da tako nesto i organizuju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

nego Motograf nikako da napise kako ga sluzi masina i dal je zadovoljan ? sumljivo mi tu nesto ... 1moto3.gif

 

Ne silazi, pa ne stizhe... :)

 

Rikko je u pravu,1,2 i 3. januar preko 500km.

Motor je toliko zabavan za vožnju da mi se ne silazi sa njega.

Samo da malo otopli i osuši se asfalt i biće me malo na forumu a više na putu.

Već su u glavi i neki planovi ali otom-potom.Zimu ću iskoristiti za zamenu svih ulja i filtera, nabavku većeg vizira i to je to.Na proleće palimo negde.

Lalajka ćemo "stisnuti" za organizaciju jer ima najviše iskustva sa tim a mi ćemo se truditi da mu pomognemo.

Uz kaficu su pomenute neke lepe destinacije,ostaje nam da spremimo mašine za proleće i da čekamo bolje vrememenske prilike.

Duxill -lepa vožnjica,samo mi je krivo što nismo prošli nekim zanimljivijim putevima zbog snega,rizle i klizavog asfalta,ali dugujem to za sledeći put.

Lalajko hvala na gotoprimstvu i ona 2GB manuala i filmića za BMW-a.

I pozdrav za sve "sektaše"

Vidimo se !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW f 650st

Evo i ja da vam pokazem moju masinu 1aha.gif

Kupio sam ga prosle godine u februaru i dosad nema problema bicikl.gif

 

Pozz iz Muzlje!

JohnyB imacemo istu boju motora!

Kao sto duxill kaze vrlo je retka.

Shodno tome bih te molio za par dobrih slicica tvoje furune.Jer mi je u planu kompletna restauracija (da ne kazem hir).

 

Ovako izgleda sad.

post-2019-0-45994000-1325802903_thumb.jpg

 

A bice ovakav.

post-2019-0-01886900-1325803307_thumb.jpg

 

U potpunosti se slazem sa predlogom BJB BMW vikend.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Ja bre svaki dan visim i cekam nesto konstruktivno a vi nista....

 

Sent from my GT-I5500 using Tapatalk

 

I ja isto, al' ono zima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 590 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Ja bre svaki dan visim i cekam nesto konstruktivno a vi nista....

 

Sent from my GT-I5500 using Tapatalk

 

I ja isto, al' ono zima...

 

 

Napad je najbolja odbrana! :rat3::klovn::rat2: ...naučeno u Bileći, uvek sam bio "crveni" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Ja bre svaki dan visim i cekam nesto konstruktivno a vi nista....

 

Sent from my GT-I5500 using Tapatalk

 

Ko ceka gubi vreme.

Aj bar moze da se organizuje neko druzenje uz kaficu.

Nismo se videli poodavno . :BJB3::dezpr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Ja bre svaki dan visim i cekam nesto konstruktivno a vi nista....

 

Sent from my GT-I5500 using Tapatalk

 

Ko ceka gubi vreme.

Aj bar moze da se organizuje neko druzenje uz kaficu.

Nismo se videli poodavno . :BJB3::dezpr:

 

Vremenska prognoza kazhe 7 stepeni u petak... @: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Акд видим колико ништа нити пишете нити радите сморим се ома....

 

ево мали поздрав од екипе из Израела

post-4370-0-65150500-1326390614_thumb.jpg

post-4370-0-99363700-1326390629_thumb.jpg

post-4370-0-69193300-1326390639_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 590 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Секташи!

Нек нам је срећна Јулијанска Нова 2012. година! Желим нам што више дружења, што више пређених безбедних километара, што више лепих фотографија и постова на форуму!

 

:BMW2::BMW2::BMW2:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

...Ispricaj danas SRBINE deci koju su novu slavili preci i za amanet od njih sto osta, da se ne slavi u vreme posta. Od kad postoji SRPSKOG bica, nova se slavi posle BOZICA ...! Sretna nova godina

 

Воли вас ваш BMW брат! 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Pozdrav svim sektašima (posebno loži funduro )

 

Evo kupih svoj prvi motor, pa reko da se javim. Posle dužeg biranja odluka je pala na BMW F 650. Pratim vasu temu od pocetka, pa ste dobrim delom i vi zaslužni za ovaj izbor. A i prvi auto koji sam kupio pre nekih 22 godine bio je BMW.

Očekujem da ću od vas dobiti po neku logističku podršku, samo ne znam jel postoji neka inicijacija ( ritual ) za ulazak u sektu...? Možda da motorom prolazim kroz obruče u plamenu 1hej.gif, ili da trčim kroz špalir bajkera dok biju istrošenim d.i.d lancima...1ups.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 590 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

@roar

 

Dobrodošao! Logističku podršku ćeš dobiti za sve što poželiš ili ti padne na pamet, ali i od tebe se očekuje inventivnost! Obredni ritual postoji, ali ovo je javni forum, pa se vidimo čim grane sunce i prosuši asfalt. Ne boli ništa i ne košta puno... :nanana:

 

:zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Pozdrav svim sektašima (posebno loži funduro )

 

Evo kupih svoj prvi motor, pa reko da se javim. Posle dužeg biranja odluka je pala na BMW F 650. Pratim vasu temu od pocetka, pa ste dobrim delom i vi zaslužni za ovaj izbor. A i prvi auto koji sam kupio pre nekih 22 godine bio je BMW.

Očekujem da ću od vas dobiti po neku logističku podršku, samo ne znam jel postoji neka inicijacija ( ritual ) za ulazak u sektu...? Možda da motorom prolazim kroz obruče u plamenu 1hej.gif, ili da trčim kroz špalir bajkera dok biju istrošenim d.i.d lancima...1ups.gif

 

Већ ми падају разне идеје на памет.....1hej.gif1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja