Jump to content

Moto Zajednica

Canon SX200IS ili polovan EOS 400D

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Zavisi od toga sta ces slikati, odnosno snimati s njim :)

 

Ako ne zelis da se opterecujes tehnikom, i ucenjem fotografije, onda definitivno SX200IS, ako te, pak, interesuje fotografija, i zelis nesto vise, planiras da kupis jos koji objektiv u dogledno vreme, itd, onda 400d :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: imam

Fotografiju dozivljavam kao hobi, a i imam dovoljno godina tako da ne planiram da se profesionalno bavim fotografijom :)

 

Dok naucim neke osnovne stvari o fotografiji mislim da ce mi SX200IS posluziti, a do tada ce cene nekih profesionalnih aparata ici dole, tako da kasnije povoljnije dodjem do nekog ozbiljnijeg aparata.

 

Ispravite me ako gresim u razmisljanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Posto rece da te ispravimo ako gresis, pa recimo da gresis  ;D

 

Potrebe nekoga koga fotografija ne interesuje, i kome treba aparat da skljocne tu i tamo na putu i kuci SX200IS u potpunosti zadovoljava ne za pocetak, vec dugo, dugo, medjutim, ako je u planu da fotografija bude hobi, onda bez razmisljanja 400D, i uopste ne pricam o profesionalnom bavljenju, posto 400D i nije za profesionalce, vec bas ljude kojima je fotografija hobi.

 

A sto se cena tice, nece cene dslr-ova ici bitnije dole, samo ce biti aktuelni drugi modeli po istim tim cenama, a dslr-ovi se barem, koliko toliko lako prodaju polovni, za razliku od prosumera.

 

Uzimaj ti 400D, pa da nam se pohvalis nekim fotkama uskoro :)

 

Ako treba bilo kakav savet, pitaj slobodno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: imam

Uf, ala se zlopatim.

 

Kada sam zavrsio post i sam sam ukapirao da gresim  :)

 

Nov SX200IS 270€, polovan EOS 400D od 250€ do 300€, u zavisnosti od objektiva.

Na sta posebno obratiti paznju kod objektiva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Nov SX200IS 270€, polovan EOS 400D od 250€ do 300€, u zavisnosti od objektiva.

Na sta posebno obratiti paznju kod objektiva?

 

Prvo na sta treba da obratis paznju je sta zelis slikati, za pocetak ti preporucujem da uzmes sa kit varijantom, ali sa stabilizacijom EF-S 18-55 IS, on ti pokriva neki standardni raspon. Posle toga prvo malo da se poigras time, procitas malo o fotografiji (zvuci dosadno, ali time ces ustedeti puno lupanja glavom o zid, i dobiti puno dobrih ideja).

Tek kad budes vise usao u materiju, znaces i sam da li ce ti trebati jos neki objektiv i za koje namene, do tada, 18-55 sa stabilizacijom ce u vecini situacija biti dovoljan.

Ako ti slucajno naleti povoljno Canon 450D, bio bi jos bolji izbor od 400D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: imam

Citajuci postove po ostalim forumima, zakljucio sam da je najbolje imati oba aparata. Kako neko rece: "Trenuci prolaze, a meni aparat nije u dzepu zbog velicine." I jedan i drugi imaju svoju namenu,tako da sam se odlucio za kupovinu SX-a.

 

ZZZ veliko hvala na pomoci, literaturu vec citam i ona me je i naucila koje su prednosti DSLR-a (ako se uopste po kvalitetu fotografija i moze porediti sa compact aparatima).

 

Pozdrav  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kako neko rece: "Trenuci prolaze, a meni aparat nije u dzepu zbog velicine."

Ovim ti daleko ode od pocetne ideje da malo skljocas ili eventualno da to bude hobi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: imam

Kako neko rece: "Trenuci prolaze, a meni aparat nije u dzepu zbog velicine."

Ovim ti daleko ode od pocetne ideje da malo skljocas ili eventualno da to bude hobi

Ne, daleko od toga da sam odustao od kupovine DSLR-a. Kao sto rekoh treba imati oba, a mislim da malo (citaj "nista ne znam") znam, tako da ce mi kasnija kupovina DSLR-a vise odgovarati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Nemoj tu odluku pravdati racionalnim, nije racionalna, dslr pruza vise mogucnosti, neke stvari se lakse nauce i savladaju dslr-om, i u krajnjem, razlika u velicini aparata je zanemarljiva u odnosu na razliku u velicini senzora :D

 

Ako ti mislis da ce ti vise odgovarati sx, onda tu nema sta vise da se prica, odlucio si se, ali ako stvarno zelis da ucis, velicina aparata ti nece predstavljati problem, sem toga, mnogo je lakse skupiti 100e za neki jeftiniji kompakt kasnije, nego 300, 400 za neki jeftiniji dslr kasnije :)

 

Ja imam i kompakt (doduse, jako jeftin i los), ali, kad god ocekujem da bih mogao imati sta da slikam, nije mi tesko da ponesem dslr :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Sa SX nista neces nauciti (mozda nesto malo ali zanemarljivo) a ako oces da naucis nesto onda kupi DSLR ,torbicu oko vrata i setnja !!!

Ja sam kupio sebi DSLR i za mesec dana nauci milion stvari o fotografiji,iako sa idiotom slikam boga oca godina. . .

 

Razmisli ti jos jedno pre nego das pare za SX,moj savet !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: imam

Ima jedan 400D na prodaju ovde kod nas, moze cak i da se proba i pogleda.  ;) ;D

 

Aaaaaa nikad necu kupiti aparat.

 

Cika Boro znas li mozda cenu :) i koji je objektiv jer mi svi govore da obavezno uzmem sa stabilizacijom, i zna li neko koliko je 400d spor-brz?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

i zna li neko koliko je 400d spor-brz?

 

Sto se brzine tice, mislim da je oko 3 fotke u sekundi, a brzina fokusiranja je tek neuporediva, kad jednom probas dslr, siguran sam da neces naci nijedan prosumer koji ce mu biti cak i blizu po brzini :) Bitnija stvar od tih 3 fotke u sekundi je da je fokusiranje, tj. izostravanje maltene trenutno.

Jedino se moze reci da je spor, ako se poredi sa modernijim i solidno skupljim dslr aparatima, sa kompaktima i prosumerima nema ni smisla porediti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Ima jedan 400D na prodaju ovde kod nas, moze cak i da se proba i pogleda.  ;) ;D

 

Aaaaaa nikad necu kupiti aparat.

 

Cika Boro znas li mozda cenu :) i koji je objektiv jer mi svi govore da obavezno uzmem sa stabilizacijom, i zna li neko koliko je 400d spor-brz?

 

Ma ne smes da se razmisljas izmedju DSLR-a i prosumera, navicices se polako, pa onda kad krenu objektivcici, ima da postanes profi  ;D , i jos da uzmes enduro.... Ovaj ima obican 18-55 bez stabilizacije, ali moze se naci za oko 100 evra IS polovan, ali uz njega ide i 75-300, mada bih ti ja preporucio ako bi hteo da uzimas, uzmi samo telo, pa cemo videti za neki bolji objektiv. Inace ja sam ti Nikondzija, pa ti ne mogu nista vise lepo reci za Canon!  ;) ;D  Za cenu cu ti javnuti ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: imam

Sad cu da budem glavni baja, sa najvecim aparatom 8)  :D

 

Prevedoste vi mene da kupim DSLR-a. Super Boro ako mogu da uzmem samo telo. Cujemo se.

 

Nisam znao da je tolika razlika u brzini fokusiranja  :-[. Hvala zzz.

 

Jos samo da nabavim enduro i mogu da izadjem na crtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja