Jump to content

Moto Zajednica

pad na turi za Palić, sifra: Perlez

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Evo i "vozač" da se javi, bez čijeg "doprinosa" ova tema ne bi postojala.

Hvala svima za pomoć i savete.

 

Ok sam, kao što reče brat, uganut zglob, ili već nešto sa zglobom, i užasno glup osećaj da sam ugrozio brata, i sve ostale u blizini, svojom greškom, zbog neiskustva.

 

Evogaaaaa, ziv i zdrav i javlja se. Mnogo mi je drago sto si se oglasio. Odmaraj, pez sekiracije i nemoj se stideti da zatrazis pomoc, jer u ovoj zajednici i ekipi koja je vozila sa tobom ima divnih ljudi bez izuzetka i garantujem da ce svako od nas pruziti maximum u pomoci kakvoj god.

 

Neko je pitao za cenu ispravljanja stapova. Dvojica ljudi koje poznajem su to radili skorije i to kod istog coveka, i cena je oko 50-60e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

sa ove vremenske distance je potvrdjena moja teorija da je sigurnije voziti motor nego biti kod kuce  ;D

 

 

al' javice se vec ForkKLEbender, pa ce pojasniti  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd

Zanemari glup osecaj, i podeli sa citaocima, pogotovo nama neiskusnima, sta se desilo, tvoj brat rece nesto da si fiksirao jarak... Koja je brzina bila...?

 

izvin'te zbog neOdgovornosti, nikako da svrnem na forum..

 

Dakle, kao što već reče Filozof, moj suvozač, razlog pada je isključivo do mene, tako da će moje iskustvo poslužiti samo baš neiskusnima (ostali, izvinite što gušim):

 

1. moje neiskustvo sa KLE-om (pazarili ga skoro, do sad sam vozio oko 150cc)

2. moje relativno neiskustvo kao vozača motora, i u dugim vožnjama. Takođe, nikad nisam vozio u grupi, što sam trebao da naglasim iskusnijima (kad smo stigli na mesto okupa, pozdravio sam par ljudi koje znam, nisam ni silazio sa motora, niti se predstavio ostalima, što se može nazvati greškom br 1.)

3. brzina je bila veća (nemandza tvrdi da smo pre krivine isli oko 90, on je išao baš iza mene). opet, naravno, nikog ne krivim. iskusniji vozači prodju kroz krivine sa manje usporavanja, ja više usporim, pa posle jurim da stignem kolonu. btw, tog dana sam prvi put u životu vozio preko 110 (oko 140, u jednom periodu). To definitivno nije moj ritam, i nije za takav put. Brat (filozof) mi je par puta skrenuo pažnju da usporim, ali nisam hteo da usporavam ostale.. Opet, moja greška, posledica neobaveštenosti i neiskustva u grupnoj vožnji.

4. greška br 2: Loše sam procenio krivinu! Učinilo mi se da je baš blaga, i kako su momci ispred mene lako prošli kroz nju sa malom promenom brzine, činilo mi se da ću i ja.. Kad ja tamo, a ono medjutim.. :/

5. da, kad vratim film, verovatno jesam i fiksirao krivinu (greška br 3! za neupućene: videti linkove koje je neko već postovao na ovoj temi).

Desilo mi se još jednom tog dana da se približim šljunku sa desne strane, ali sam se izvukao lako, tj ispravio. Ovde sam se spetljao, pa nisam dovoljno usporio (činilo mi se da je krivina baš blaga, neke me kolege čak pitaše i "gde ti je ovde krivina":) ), a kad sam se našao u njoj, nisam se usudio da malo oborim motor, ili skrenem u levo, ili naglije kočim, da ne bi pali na asfalt). Radilo se o nekoliko trenutaka moje zagledanosti u jarak, ali ako pretpostavimo da sam u krivini bio sa najmanje 70 na sat, to je bilo dovoljno.

 

Ostalo se desilo u par trenutaka.. Nastavio sam pravo, uklizao u jarak (kle oborio na levu stranu). Tu smo negde buraz i ja skočili sa motora, svako se otkotrljao na svoju stranu. Kle se izgleda prevrnuo preko prednjeg točka, ali mi je ovo potpuno nejasno, i fizički čudno, mada ovo nisam video, samo vidimo po položaju motora posle..  Ako neko može, neka ovo objasni/opiše/potvrdi.

 

 

Ja sam se verovatno prvo dočekao na taj levi skočni zglob, jer je prilično gadno uganut/istegnut, ali srećom nije ispao iz ležišta. Lupio sam i kacigom u jednom trenutku, i potom se dosta kotrljao.

 

Burazer je skočio odmah (srećom, iako nije imao protektore, nego samo kacigu, sačuvao nas Bog pa je samo ugruvao rame. I to naravno boli, ali ko je padao sa motora zna zašto kažem "samo"). Ja sam imao jaknu i pantalone sa protektorima, kacigu i civilne duboke cipele (najslabiji deo moje opreme) i rukavice (isto "obične", ali su završile posao donekle).

Pošto nisam odmah ustao, zvali su hitnu zbog mene, pa sam išao na snimanja u Urgentni u Zrenjaninu. Tamo rekoše da ništa nisam slomio, ali su i policajci sastavili zapisnik, po kome sam uzrokovao nezgodu u kojoj su dva lica lakše povređena (brat i ja), pa rekoše da ću verovatno imati krivičnu prijavu + valjda prijavu za prekoračenje brzine, na sve ovo. Ne razumem se baš u to, tako da možda nisam citirao kako treba. Javiću kako je to prošlo, kad dodje na red.

 

Još jednom hvala svima za savete na forumu, i podršku i pomoć na putu!!

 

Znam da sam verovatno udavio, ali nadam se da će nekom ovo iskustvo biti za nauk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd

sa ove vremenske distance je potvrdjena moja teorija da je sigurnije voziti motor nego biti kod kuce  ;D

 

al' javice se vec ForkKLEbender, pa ce pojasniti  :)

 

ovaj deo se odnosi na to da meni mirovanje baš i ne ide, pa sam zglob dodatno povredio pri kretanju po stanu, tako da je Klincezina teorija ispravna ;)

 

I sa ove vremenske distance - kako ste i vi i vas motor?

 

motor je gore nego mi, svakako, mada se buraz više bavi oko toga (ja sam još pod mirovanjem)

eto, podelili smo posao, ja #$%!& naše motore, a on ih pazi i posle opravlja.

KLE je još na servisu, mada mi rekoše da su vile ispravljene (za 100e obe, tj 50e po komadu).

Ostaje krpljenje plastike, i farbanje iste. Filozof će imati više detalja, kad se sve uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa twin CRF 1000L

Pošto nisam odmah ustao, zvali su hitnu zbog mene, pa sam išao na snimanja u Urgentni u Zrenjaninu. Tamo rekoše da ništa nisam slomio, ali su i policajci sastavili zapisnik, po kome sam uzrokovao nezgodu u kojoj su dva lica lakše povređena (brat i ja), pa rekoše da ću verovatno imati krivičnu prijavu + valjda prijavu za prekoračenje brzine, na sve ovo. Ne razumem se baš u to, tako da možda nisam citirao kako treba. Javiću kako je to prošlo, kad dodje na red.

 

Auu, lave pa zar na svu muku jos i prijavu sto prekrsajnu sto krivicnu treba da fasujes? Ajd neka se jave pravnici ali mora postojati nacin da se sve ostalo izbegne. Vec mi pada ideja posto vas je bilo vise u grupi neko grupno svedocenje da te je recimo u krivini zaskocio polarni beli medved (oni su zakonom zasticeni ;))  koji te je prakticno izgurao sa puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Dobice prekrsajnu prijavu, ali stvarno bi mogao kod sudije da navede 5, 6 svedoka da te neko XY vozilo izguralo sa puta... ;) Po novom zakonu mogu da ti oderu kozu sa ledja, zasto im jos to zadovoljstvo pruziti... ??? Neprilagodjena brzina, prekrsaj(novcana kazna), udes zbog neprilagodjene brzine + telesne povrede= Puno para + nesto negativnih bodova... >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd

hvala doctore za dobru volju, reče pandur da će možda biti i krivična, ali i da probam to da izbegnem.. Ako ima pravnika, značilo bi mi mišljenje, mada nameravao sam i sam [offline ;)]  da se raspitam.

 

@Lazic: ma da, znam da to mogu i žele, ali gledaću da ograničim deranje kože na onu lokaciju kod Perleza ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Da li je bilo rizle, prasine, bilo cega na putu u toj krivini?

 

Ako jeste, odmah pressing na neodrzavanje puteva!!! Prljav i neodrzavan kolovoz je delimicno kriv za nesrecu... Sve ok za neprilagodjenu brzinu, za to si kriv, ali je neko kriv i za djubre na putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

reče pandur da će možda biti i krivična, ali i da probam to da izbegnem..

Tačno i zvuči kao da ti je rekao pandur. Gde je tu krivično delo? A posto je postojalo krivicno delo, on te savetuje da to izbegnes? Pandur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

A ko može da utvrdi da je prekoračena brzina?! Loš put, još ti neki ludak izleteo, pa si sleteo sa puta.... i rešen problem :)

Mislim, nije ti dosta tvoje nevolje što si stradao, nego treba još i da te hebu?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Platice neku kaznu sigurno, za ugrozavanje saobracaja bla, bla, ali kakvo crno krivicno gonjenje.....

Ja sam se skrsio sam u kolima i slomio saku i odrali me od kazne, a kako Davor rece, pre neku godinu sam to isto izbegao samo dobrom voljom pandura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Evo da se i ja pridruzim  zeljama da brzo opravite i sebe i Kle-a. Zvucis kao momak na zemlji i trebalo je tu lepu osobinu da upotrebis i kada ste kretali na put i da se prijavite kao svezi vozaci. Sve su ti do sada objasnile kolege i nadam se da te nece jos i panduri rebnuti previse. Imace imali ste srece kao i ja (Tema: Givi u njivi) sto ste sleteli na travicu. Malo vam je bilo nezgodnije jer je u pitanju jarak , dok sam ja leteo u livadu. Jedino (HA) je meni bio problem sto sam zakacio panj i pravio sa motorom nekoliko saltoa mortalesa :)  (E da mi je to videti :) )  Super ste prosli i drugi put zahtevajte da budete negde u prvim redovima ma voznji. Mi brzi uvek treba da smo pozadi i da vodimo racuna o vama sporijima.  ;D  Vreme je skola, tako da cete i vi nauciti  fore. Vas KLE mi ni upola ne izgleda na Dakijevim slikama lose kako je izgledala moja makina, pa sam je dovezao Ibarskom do kuce od Ljiga.Naravno , to ne treba nista da znaci.

 

JOs jednom , pozdrav i brz oporavak, i zdravstveni, tehnicki i novcani :) i budite sretni da niste otisli na Goli otok jer ovi bre sa ovim zakonima nisu normalni

 

PS  Ti zrenjaninski panduri su zajebati u pm !  Mene su u stilu holivudske jurnjave  sustigli i pisali prijavu jer sam na crvenom svetlu skrenuo na biciklisticku stazu i napravio tezak prekrsaj pa se sudija u Beogradu ismejala do suza samnom.  Da, bio sam bajsom  :)  Oprostila mi je dama,sudija iz Zrenjanina  jer je clucaj - zastareoooo  :) :) :)  Pozdravljam je i ljubim    :)

 

PPS  Jebiga , da ste glumci ko Sergej Trifunovic (prosao na 4 crvena i nista) ne biste nista platili , jos bi vam drzava platila i hotel  i  kupila novi motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd

ma dobar je KLE, srediće se to! hvala ti za tvoje iskustvo sa padom & pandurima.

Inače, i bili smo u prvim redovima pri vožnji, možda 4-ti motor, tako nešto, ali opet, "danak neiskustvu" :)

 

makina je možda mogla i da se doveze (kasnije ju je burazer morao voziti po gradu, od servisa koji se predomislio, tj naknadno rekao da neće da je radi, pa do kuće), ali i buraz i ja smo otišli u urgentni (glavni razlog je bila moja noga), a nije bilo viška vozača koji bi vozio nepoznat  motor + malopre "parkiran" u jarak

.

Mnogo nam znači što su ljudi koji su vozili sa nama prevezli i smestili KLE-a na sigurno mesto dok se mi nismo reorganizovali, i navatali neki šlep za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Jok nego cemo da vas ostavimo u jarku a mi zurimo na rucak :-[

 

Nasli smo mi i slep odma ali ovo je bilo brze i jednostavnije..Da izuzmemo ne zvanje hitne jer nismo znali u kakvom ste stanju-sranju

 

napravljena je druga greska  davanje takve izjave..

Videcemo kako ce se sve ovo zavrsiti po zlobsu jer stvarno nije u redu da em se covek skrsi i slomi, osteti motor a pritom nikom ne nanese stetu ili... i jos mora da plati kaznu..

Uz konsultaciju sa advokatom ili vec nekim bi trebalo osmisliti generalnu pricu za ovakve i slicne na daj boze situacije..

Tipa crveni bmw je preticao zelenog keca, zatim me isekao jer je nadolazi TAM i da bih izbegao sudar skrenuo u jarak da pasem travu...Ili vec neka pametnija prica da se bar nebi placala kazna kada je vec povredjen ego , novcanik i koske..Neka generalna konstrukcija dogadjaja koja oslobadja krivice remecenja javnog vazduha..Naravno i da bi mi svedocili da smo sve to videli pa cak i prva tri broja tablice ..Imali smo bar pola sata da smislimo  pricu a bogami kad sam video kako tehnicar iz kitne vuce kacigu najezio sam se.Da ne  bi one devojke  usinuo bi ti vrat mamlaz..Neki ljudi posle laksih i tezih padova vise nikad ne sednu na motor...ali  vidim da ces ti jos s nama na voznje zdravljeboze te laganica smekerica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Dajte neku sliku Klementine posle reparacije... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Чачак/Београд
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Dragi naši, da u ovaj sitni jutarnji čas objavim da je KLE pre 5 dana izašao od majstor Ljube Bugarskog sa Dorćola..

Ispravljanje viljuški i zezanje oko skidanja i vraćanja plastike, ispravljanje poluge menjača itd = 120 €, a krpljenje plastike kod Vlade sa Mirijevskog bulevara? Pa, što bi rekla baka: "Isto..." = 120 € :))

Mislim da nismo skupo prošli, a sutra dobijate i fotke KLEmentine da procenite sami..

 

Treba li za ove stvari da otvorim novu temu da ne bude off ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Naravno da je ok... ;) Tema je zapocela ne bas dobro, fotke sredjene Klementine su srecan kraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd

pardoniramo što sutra nije bilo sutra nego one tamo nedelje :)

 

DSC_0023.JPG

 

DSC_0024.JPG

 

DSC_0025.JPG

 

DSC_0026.JPG

 

DSC_0027.JPG

 

DSC_0028.JPG

 

DSC_0029.JPG

 

takođe, nema nasmejanih lica jer je filozof ovo na vreme "naslikao", pre dopune, a ja nikako da okačim..

dopunićemo, prvom prilikom :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd

 

Evo da odgovorim sebi, kad nisam na vreme.. Brat juri poklopac, ili ceo zadnji desni migavac, i očigledno je da joj treba farbanje :)

I mislim da treba da se namesti sajla brzinomera, reče da ne pokazuje kako treba, ali verujem da je samo glupost neka.

 

Destinacija za probnu voznju?

@Zec: prvo moram da ti pohvalim avatar/sličku, polomih se od smeha :) ako imaš neku veću, cimnuću te na pm da mi to dostaviš ako je moguće :)

A oko probne vožnje za sad sa Filozofom. Rado bih ja, ali za sad nisam ni saputnik, jer mi ne odgovara položaj sedenja zbog cirkulacije.

On je vozio već po gradu, neki su ga videli i na protestu ;) Ide ok, mada se ja stalno nešto tripujem da se nije još nešto *****, pa bih da je teramo kod još nekog da pogleda pre neke ozbiljnije vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja