Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

I koliko onda trosi tvoj motor Popsy? Imas vise vrednosti za odredjene relacije i tipove voznje?? Trosi li od - do ili potrosi sve sto mu sipas??

 

troši i više nego što mu sipam, zato sam ga i gurao par puta :P :P :P

 

a najoptimalnije tj. najmanje troši na otvorenom do 5000 obrtaja ili ti 120kmh (što tebi ništa ne znači jel se tebi gasi motor ako ga voziš ispod 5000 obrtaja :P :P :P ), pa ondak offroad i ondak grad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Vidish kad je potrosnja u pitanju, ja sam tu lekciju naucio na tezi nacin :) Zato od sada kada idem bilo gde van grada, ja lepo racunam da trosi 7,5 .. Da li je to litar ili dva vise od realnog, apsolutno me ne zanima, ali znam da nikad vise necu biti u zabludi i zajebati se oko racunice sa keshom ili kolicinom goriva 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

danas sam sreo dva tipa koji iz rumunije idu na put oko sveta. već bili tamo negde na istoku, sada idu u maroko..na supertenerama..dali mi websajt www.roquest.ro

nego zašto vam pišem..ne znam da li ste znali foru, meni reče jedan od tipova. gornji deo rezervoara na st je napunjen vazduhom. ako probušiš par rupica odmah u onom ovalnom delu ispod čepa, dobiješ 4 litre goriva više. ekstra fora :takoje: možda nekome posluži..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Hmm. pazi kad sam se vrlo ceskao po glavi kada mi je stalo 22 litre na prazan rez. :stabre:

Fala Bajone.. sto nam gvirkas u temu :D

Prodaces taj fen valjda, kupi ST nes se zajebati..ima ih nekoliko za 1600...

:hej:

 

..jeli neko ikad sipao 26-27l ?

 

Plopsy, najmanja potrosnja je 5 brzina 1 do 2K obrtaja.. 60-80kmh.. tad kapiram da je ispod 5.. nego ko tako vozi moze onda i skuter da tera..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ne prodajem motor zato što je fen već zato što bi nešto jače jer vozim 80% udvoje :D a što se tiče rezervoara..ja sada ne znam ali mislim da je lik rekao da je njemu sada 30 litara..znači da je on već imao 26..ili sam se ja istripovao..uglavnom može da se dobije 4 litre na postojeći rezervoar bušenjem tih rupica odnosno omogućavanjem goriva da uđe tamo gde je bio vazduh..i to se skladišti u gornjem delu rezervoara, oko čepa i pokazivao mi je u prednjem delu rezervoara sa gornje strane..valjda ta komora izgleda tako iznutra..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Xaxaxaxaxaxaxa e juce mi lik pun sebe ponudi 1000 e za motor..... samo sam se nasmejao i reko a sta ja da kupim za te pare :) :) :) :)

 

Ma daj bre raspravljate o potrosnji....... to zavisi od mnogo stvari. Ja se neopterecujem mnogo oko toga, sto rece ovaj trafikanac.... racunam da trosi 7,5 sve sto je manje ok....

Koliko se secam moja sa punim tankom bez rezerve (posto meni rade slavinice) predje oko 350 km....... sto mu dodje oko 6 l ali to je otvoren putpo gradu je druga prica i po gradu tih 6 l mogu samo da sanjam.....

 

Sinke rekoh ti koje plocice pasu na ST ali sam ti isto tako rekao da ce i da traju jako kratko. Ti planiras na put da ides sa njima..... mislim da ti to nije najpametnije ali aj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Moto guzzi Californija 1100

Ma citam ove podatke oko potrosnje sto pisete.... Moja ST trosi najmanje...Posto mi ne radi kilometar sajla,kad god POJASEM,ja malo dospem goriva... Jedan dan svratim da dospem,kad ono stade svega 2 litra..... 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ma citam ove podatke oko potrosnje sto pisete.... Moja ST trosi najmanje...Posto mi ne radi kilometar sajla,kad god POJASEM,ja malo dospem goriva... Jedan dan svratim da dospem,kad ono stade svega 2 litra..... 1nanana.gif

Možda da pokušaš da je upališ umesto da je guraš pored sebe. Tih 2. litre je sigurno isparilo. :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

čini mi se da trošim okolo 11/100...(nikako da se skupim za tRube)

 

a i registraciju sam zavrshio danas, sa sve čekanjem u ljermontovoj,agencijom, bankom i tehničkim, sat i po :)

 

za `89 godiste okruglo16 črvenih sa tehnickim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Jbte dodji da ti stavim tube da osetis sta se zove voznja.... pa ces mi dati lovu..... nisu Nemci u Lapovu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Na reliju 2011 prosek malo preko 5 lit. Kombinovano malo ispod 7 lit :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Moze ja sam ZA 0takoje.gif. Moj sin je pre dva dana narucio majcu iz http://www.vizioshop.com/ i majca je odlicnog kvaliteta i proverenog italijanskog proizvodjaca a dobra je stampa to sam ja proverio. Moze da stampaju sve sta im se posalje. A uradio i privezak za kljuceve za motor Yamaha od tvrdog sundjera cena prava sitnica moj prijatelj radi po zelji. Posaljes mu na e-meil i on to laserski izreze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: prijepolje
  • Motocikl: honda africa RD07

pozdrav za nikolu cruss...opet sam kupio ST..posle 4.5 motora...i mislim da je ST extra motor za ovako malo gabaritnije:D...pozdrav iz prijepolja...:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku
Jbte dodji da ti stavim tube da osetis sta se zove voznja.... pa ces mi dati lovu..... nisu Nemci u Lapovu :P

 

...trebalo bi da stigne neka donacija iz CH , ali hvala na ponudi

 

......onda cemo u neko blato..ja malo vezzbao po avali, mnooogo fino, taj offroad

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 869 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: ...

Pozdrav svima... 1zdravo.gif

Molio bih za manju pomoc tj. savet. Svaki je dobrodosao... Trazim da kupim Super Tener-u(90-94god. prema plateznoj moci), pa ako mozete da mi skrenete paznju, na konkretne stvari koje prilikom kupovine ovog motora treba gledati?.. I kakav je ovaj model za delove, za ne daj boze, jel ih ima u ponudi?.. Od osnovnih-servisnih, pa do ozbiljnih intervencija...

Veliko hvala unapred1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Juce presao 400km. Potrosnja 5,2 litra :) Da napomenem da sam vozio preko Tresibabe (Uzbrdica kolko hoces). Shumare svaka ti se dala zbog tuba koje sam uzeo od tebe. Od mene imas jagnjetinu (ili sta vec volis) prvi put kad se ukaze prilika.

 

PS: Namontirao sam bocne kofere i nema nikakve razlike kad vozim sa njima do 130kmh. Vrovatno sam pronasao dobar polozaj kad sam pravio drzace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Pozdrav svima... 1zdravo.gif

Molio bih za manju pomoc tj. savet. Svaki je dobrodosao... Trazim da kupim Super Tener-u(90-94god. prema plateznoj moci), pa ako mozete da mi skrenete paznju, na konkretne stvari koje prilikom kupovine ovog motora treba gledati?.. I kakav je ovaj model za delove, za ne daj boze, jel ih ima u ponudi?.. Od osnovnih-servisnih, pa do ozbiljnih intervencija...

Veliko hvala unapred1care.gif

Nadji neku u oglasima pa kad budes hteo da ides da je gledas cimni nas ovde da idemo sa tobom... Delova manje vise ima - nema... Sve zavisi sta juris! Ako nadjes dobar primerak delovi ti nece trebati... Najveci je problem sa strujom - regler konkretno ali to se resava Joskinim reglerom i problema nema.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: zaječar
  • Motocikl: YAMAHA XTZ-750; YZF-R1

Ajde da kažem i ja nešto za potrošnju: 930 km. sam prešao sa 52 litra, vožnja između 100 i 160km/h. >I na početku i na kraju sam praznio rezervoar do kraja da bi merenje bilo potpuno tačno. nije loše

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Ovde dobite sve što vam treba za Yamaha XTZ750 Super Tenere:

 

http://www.kedo.com/

Pa odatle znam da ima delova ali malo teze se nabavljaju

 

Šalju u SLO i u Hrvatsku i koliko sam video poštarina je oko 20€. Ako imaš nekoga iz Hrvatske ili SLO, nema problema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pa imamo tebe iz Slovenije :lol: :lol: :lol: a iz slovenije uvek može nekim busem da se pošalje za BGD

 

@Vuleta - vidi samo da je u dobrom stanju primerak i to je to... od problema može da bude struja i emulzione tube... za oba problema postoje rešenja, tako da je to to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja