Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa apriliom pegaso 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova

Hvala puno!!! Ne mogu da verujem da na nju ide kratki navoj, kada sam je kupio isto je bio dugi navoj.

 

Ne postoje svecice sa dugim navojem za dvotaktne motore. Kad zavijes svecicu u glavu i pogledas odozdole kad je skinuta glava treba da ima jos dva tri navoja a pipak da je ravan sa glavom , takva je slika u manuelu za Apriliu.  :)

a zasto su  meni isto ovde na forumu rekli da ide svecica sa dugim navojem?????? :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4729 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Hvala puno!!! Ne mogu da verujem da na nju ide kratki navoj, kada sam je kupio isto je bio dugi navoj.

 

Ne postoje svecice sa dugim navojem za dvotaktne motore. Kad zavijes svecicu u glavu i pogledas odozdole kad je skinuta glava treba da ima jos dva tri navoja a pipak da je ravan sa glavom , takva je slika u manuelu za Apriliu.  :)

a zasto su  meni isto ovde na forumu rekli da ide svecica sa dugim navojem?????? :-\

U pravu si,moja greska!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Hvala puno!!! Ne mogu da verujem da na nju ide kratki navoj, kada sam je kupio isto je bio dugi navoj.

 

Ne postoje svecice sa dugim navojem za dvotaktne motore. Kad zavijes svecicu u glavu i pogledas odozdole kad je skinuta glava treba da ima jos dva tri navoja a pipak da je ravan sa glavom , takva je slika u manuelu za Apriliu.  :)

a zasto su  meni isto ovde na forumu rekli da ide svecica sa dugim navojem?????? :-\

 

ma zajebanti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Ma kod mene ide isti i sa bosninom i sa ngk odgovarajucom svecicom, tako da mislim da to nije uzrok toplikih problema... :) Hahaha Ma zuti suzuki testalno ostavlja u prasini dzabe ti 19 kw :D Jes da moj ima 9,5 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

kakav bre kratak navoj. treba b10eg dugi navoj.

meni je bila br10eg i bio je dug navoj, ne znam kako sad onde kratak.

to što ti sveićica gori klip ti je zbog toga što ti je neodgovarajuća ili nešto do struje, to ako ne središ prubušiće ti klip skroz i zaribaće ti, to sam video

 

nekad se ovde ne isplati da pitaš nešto ako ćeš svakog da poslušaš, pozdrav  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Hvala puno!!! Ne mogu da verujem da na nju ide kratki navoj, kada sam je kupio isto je bio dugi navoj.

 

Ne postoje svecice sa dugim navojem za dvotaktne motore. Kad zavijes svecicu u glavu i pogledas odozdole kad je skinuta glava treba da ima jos dva tri navoja a pipak da je ravan sa glavom , takva je slika u manuelu za Apriliu.  :)

vecu izvalu na forumu odavno nisam video ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Ma bre moja je sa dugim navojem, sta je vama... Upropastiste mi kuma :D ;D Ide dugi navoj, ali kod njega izgleda nije problem u svecici, vec ga struja hebe negde... Koji je uzrok crkavanja svecice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Ma kad te struja zajebava negde, onda stopi klip,  a ako je samo svecica losa tesko... Nisam primetio neku veliku razliku izmedju bosnine i ngk svecice :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ajde molim te reci mi kako ces da vidis kakva je?

 

Da nece mozda motor da ti kaze da neradi lepo sa tom svecicom.

 

Stavi svecicu koja tacno ide za tvoj motor(original koja se fabricki ugradjivala,ili iz ngk kataloga.........),jer ljudi su to davno izmislili kako treba i ne treba opet nesto pametovati i stavljati na svoju ruku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

pa ne br nego b10eg, ja juče naručio u massu i sad stiglo.

http://www.ngksparkplugs.com/part_finder/motorcycles/step4.asp?id=98&type=reg

 

 

 

ja mislim da to zavisi od razlike izmađu bosne i odgovarajuće svećice za motor, pa zato je nekome isto kao original a nekome upropasti motor

e jbg i ja sam narucio u mass-u i stize mi posle.jel ima mnogo nekih razlika izmedju br10eg i b10 eg??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Ajde molim te reci mi kako ces da vidis kakva je?

 

Da nece mozda motor da ti kaze da neradi lepo sa tom svecicom.

 

Stavi svecicu koja tacno ide za tvoj motor(original koja se fabricki ugradjivala,ili iz ngk kataloga.........),jer ljudi su to davno izmislili kako treba i ne treba opet nesto pametovati i stavljati na svoju ruku.

aj molim te ne idi na neko drugo mesto pa se pravi pametan.ako nemas nista da kazes vezano za to koja svecica ide na pegaso onda pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

pa ne br nego b10eg, ja juče naručio u massu i sad stiglo.

http://www.ngksparkplugs.com/part_finder/motorcycles/step4.asp?id=98&type=reg

 

 

 

ja mislim da to zavisi od razlike izmađu bosne i odgovarajuće svećice za motor, pa zato je nekome isto kao original a nekome upropasti motor

e jbg i ja sam narucio u mass-u i stize mi posle.jel ima mnogo nekih razlika izmedju br10eg i b10 eg??

 

pa ne znam, ja kad sam kupio motor bila mi je br.

 

ma nisu skupe, ako primetiš nešto naruči opet, ja sam kod mog majstora platio 10 evra i sad uzo za rezervu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

stigla svecica br10eg..stavio sam je i isprobao motor.ovo nije normalno kako motor ide sa njom.BOLEST.ranije nije hteo preko 9 k obrtaja a sada ide skroz do 12k.motor u prvoj brzini ide 50 km/h.srecan sam mnogo  ;D ;D ;D odo da se vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja